Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A koronavírus kontaktkutatás...

A koronavírus kontaktkutatás során ha a lakótársamnak pozitív a tesztje, akkor jellemzően az egy háztartásban élőket is letesztelik? Ha nekem is pozitív lesz a tesztem, akkor az azt jelenti, hogy nem mehetek sem konditerembe, se sehova?

Figyelt kérdés
2020. okt. 20. 18:06
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

Nem, szerencsére már nem. Tünetmentes kontaktként nem tesztelnek.

Legalábbis édesanyám karanténba került, mert az egyik alkalmazottja koronás lett, de az öcséim ugyanúgy jártak iskolába. Én sem hittem el.

2020. okt. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Normális körülmények között, egy normális helyen ez így menne.

De Magyarországon a "kontaktkutatás" kimerül annyiban, hogy "vót valaki, akivel sokat vótá együtt?" És ha erre "nem" a válasz, a "kontaktkutatás" befejezettnek minősül.

2020. okt. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tesztelik, csak tünettel, de karanténba teszik, ha megadja kontaktnak

Ha neked is pozitív, akkor nem mehetsz sehova.

2020. okt. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy az elmúlt napokban történt-e vmi változás, de amit én tapasztaltam, az alapján tesztelni nem tesztelnek, de ha a kontaktkutatás során az illető azt mondja, hogy veled találkozott, akkor bezony 2 hét karantén - attól a naptól számítva, amikor találkoztatok. Az egyik ismerősöm azért volt karanténban, mert 2 emeletet egy liftben ment egy illetővel. Öcsém is volt karanténban - mondjuk annyira csigák voltak a kutatással, hogy ténylegesen csak 2 napot volt, mert olyan régen volt utoljára az illetővel egy légtérben. És akkor tényleg nem mehetsz el kondizni se, ha meg igen, és lebuksz, akkor következményei vannak.
2020. okt. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyik kollégám tavasszal karanténba került (végül negatív lett a tesztje), a lakótársa viszont szabadon járt-kelt végig, vele senki nem foglalkozott, nem is tesztelték.
2020. okt. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Lepontoztatok (1-es), pedig tényeket írtam.

Édesanyám otthon volt karanténban, a gyerekek jöttek- mentek.

Kétszer kérdeztünk vissza.

2020. okt. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, ezt kihagytam: Szóval a kollégámnak a háziorvosa kért tesztet a tünetei alapján. 3 vagy 4 hetet volt összesen karanténban, mert nagyon sokára tesztelték le, és az eredményt is nagyon sokára kapta meg. Ő nem hagyhatta el a lakást, a lakótársa viszont szabadon bármikor. Azt nem tudom, mi lett volna, ha végül pozitív eredményt kap.
2020. okt. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6) Mert a kontakt kontaktja nem kontakt.

Ha édesanyád is pozitív lett volna, akkor az ő kontaktjai (gyerekek) mentek volna karanténba. De mivel ő is csak kontakt volt, így a gyerekeket nem érinti.

2020. nov. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!