Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A mai Magyarországon, ha...

A mai Magyarországon, ha valakinek német neve van, akkor mennyi esély van rá, hogy zsidó származású?

Figyelt kérdés
A családban van egy név, a Reichenberger. Mit gondoltok?

2020. okt. 30. 23:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Esélyes, de nem feltétlenül. Az én német nevem például sváb felmenőktől származik.
2020. okt. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Nekem az összes zsidó származású ismerősömnek magyar eredetű neve van, pl. Gulyás, Szigeti, sokszor ilyen foglalkozás meg helyiségnevek a vezetekneveik, és akiknek meg németes neveik vannak, egyik sem zsidó. Szóval szerintem egyáltalán nem nagyobb az esélye egy német nevű embernek hogy vannak zsidó felmenői.
2020. okt. 31. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen, hallottam róla, hogy magyarosították helységnevekként vagy keresztnevekként. Külső jegyekben tudtok valamit mondani, amiből esetleg meg lehetne állapítani?
2020. okt. 31. 00:07
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
Két fülük van meg egy orruk. Többnyire.
2020. okt. 31. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Edesem, az a sok ilyeni, olyani mind magyarositott nev, onnan mazsolazz eloszor. Meg valamennyi a magyarokban, hacsak nem eldugott videk, nagy adag van.
2020. okt. 31. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Tessék?
2020. okt. 31. 00:17
 7/13 anonim ***** válasza:
95%

Nezd meg a legszelsosegesebb antiszemitakat. Diszpeldanyok. Elhiszem, hogy nemelyik tenyleg nem veszi eszre.

Na de azert Goebbels sem volt mentes.

2020. okt. 31. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#4 Tudtodon kívül leírtad a választ, vagyis kapizsgálod.:) Azt mondják, hogy a zsidóknak nagy, húsos orruk van.

#7 Értem, de kifejezetten ez a név érdekelne. A neten találtam izraelita tagokat ilyen névvel, ha ez jelent bármit is.

2020. okt. 31. 00:23
 9/13 anonim ***** válasza:
80%

Az ilyen nyelvtörő nevek általában tényleg németek. Ilyet aztán nem választ ember magától, se nem adnak neki. Mivel a zsidók számára kényszer-kötelező német vezetéknév-felvétel volt úgy 200-valahány éve elrendelve, néhány tucat könnyen kimondható, jól hangzó és pozitív tartalmú, mondhatni "bugyuta" név közül választottak/választhattak. (kis, nagy, hosszú, zöld, piros, fehér, fekete, erdő, mező, hegy, völgy, szép, virág, rózsa, illetve ezek kombinációi: szépmező, zöldmező, rózsavölgy, rózsahegy...) Persze, vannak kivételek, de azért gyakran rá lehet érezni, melyik név mesterségesen kitalált egy napsütéses kedd délután háromkor (vagyis zsidó), és melyik spontán alakult (vagyis valóban sváb).


Persze torzítani fogja az arányt, hogy akiknek nagyon tipikusan zsidó neve volt, azoknak a 95%-a mára már megszabadult tőle... Tegyük hozzá még, hogy a legszebb és legősibbnek tűnő magyar nevek mögött meg szinte mindig svábok lappanganak.


És még valamit mondok, egy vezetéknév csak egyetlen vonalat jelent a hatszázféle ősükapádból, abból még te semmit nem fogsz se megtudni, se kizárni. Pesten a világ legtermészetesebb dolga volt már száz éve is, hogy adott embernek van sváb és zsidó felmenője is egyszerre. Na nem az ultraortodoxéknál, de az asszimilálódó, ateista pesti negyedekben igen. Ne is csodálkozz, ha azt mondom, hogy a zsidó identitást hordozók jelentős hányada svábnak meg szlávnak is néz ki. Hát az is...

2020. okt. 31. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes dolog azonban, hogy a zsidóság a vallás jellegéből adóan anyai ágon "öröklődik", a vezetéknévhez tehát csak annyiban van esetleg köze, hogy "hasonló a hasonlóhoz".
2020. okt. 31. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!