Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más is fél hivatalos ügyben...

Más is fél hivatalos ügyben telefonálni vagy csak én?

Figyelt kérdés
Ha mennem kell orvoshoz, es be kell jelentkezni, akkor rendesen már félek, és mindig csak halogatom meg halogatom, hpgy mikor fogom felhívni őket. Ha családtaggal vagy ismerőssel beszélek, akkor nincs így, de ha hivatalos ügyben telefonálok, akkor mindig görcsbe van a gyomrom, és legbelül azért imádkozok, hogy ne vegyék fel.
2020. nov. 3. 13:09
 1/8 anonim ***** válasza:
11%
Picit én is ilyen vagyok, de inkább a személyesen intézendő hivatalos ügyekkel, de mikor meg ott vagyok elmúlik a félelem. :)
2020. nov. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
Igen, szerintem van egy egészséges félelem az emberben, amikor hivatalos ügyben hív személyeket, bár a napokig való halogatás lehet picit túlmegy a határon. De ha megnyugtat, én is ilyen vagyok.
2020. nov. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Én is ilyen vagyok. Ez a szociális fóbia egyik formája.
2020. nov. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%

Én nagyon szeretek ilyen ügyekben intézkedni, és nagyon meglepodtem, mert egy olyan munkahelyre kerültem, ahol szinte kivétel nélkül mindenki utálja ezt, ezért rám bíznak mindent, már nemcsak munka ügyben, hanem magán dolgaikat is én intézem telefonon. Pld időpont kérés, vagy megbeszélni az autón a gumicseret a szervizzel.


De néha az tud elszomoritani, amikor bunkók a telefon másik végén, de halistennek ez azért nagyon ritkán fordul elő, de előfordul.

2020. nov. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
31%

"Jó napot kívánok, Gipsz Jakab vagyok!

Szeretném megkérdezni/tájékoztatni - nekem a legjobban az vált be, hogy "szeretném a segítségét kérni X problémában" - hogy ez meg ez."


Fel nem foghatom, hogy ezzel a 2 mondattal mi lehet a gond!

2020. nov. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
41%

Nekem nem a beszéddel van problémám, simán és kultúráltan, nyugodt hangnemben felhívom az adott helyet, aztán mikor egy érezhetően idióta veszi fel a telefont olyankor szakad a cérna. Például egyszer felhívtam egy rendelőt, hogy foglaljak időpontot és én nem tudom ki vette fel, lehet beugrott a takarítónő helyettesíteni, de azt hittem a pofám leszakad.

- Jó napot kívánok, XY-nak hívnak és szeretnék időpontot foglalni XY-ra, amennyiben lehetséges.

- Kííí?! Nem hallooom?! Mit akar?!

Ha valaki egy orvosi rendelőben így veszi fel a telefont, oda inkább nem megyek. Szóval inkább leraktam egyből.

2020. nov. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem is van ilyen fóbiám, ezért szeretem az olyan helyeket, ahová online be lehet jelentkezni. De munkahelyen is okozott gondot, főleg mikor nagy multinál dolgoztam, mindig megpróbálom megoldani másképp, nehéz rászánnom magam, hogy felhívjak valakit. Amikor a belső helpdesket kellett felhívnom, az tovabb fokozta a parámat, mert azok konkrétan skótok voltak, erős skót akcentussal, amit nehezen értettem, de amúgy szimplán magyarul, vagy jól érthető amerikaiakkal is volt ilyen parám. Ráírni valakire chaten vagy e-mailt írni könnyebben megy.


Általában előbb-utóbb persze rászánom magam, de hiába fejlődtem telefonálásban, még mindig nehéz. Tegnap reggel is nehéz volt rászánnom magam, hogy felhívjam a márkaszervizt, hogy éves szervizre időpontot kérjek.


Amúgy feleségemnél 6 évvel idősebb vagyok, és volt idő, amikor ő még egyetemista volt, én meg már dolgoztam, ráadásul a szülei "félautisták" a világ dolgaiban, szokásaiban, ezért egy csomó dolgot helyette, aztán utána elhelyezkedett egy olyan munkakörben, ahol viszonylag sokat kell telefonálni más osztályokkal, belföldi vagy külföldi partnercégekkel, hogy nagyon talpraesett lett, én meg nem igazán fejlődtem, így van hogy ő intézi az én dolgaimat.

2020. nov. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
57%
Én sem szeretem, mert nem személyes, nagyon kell figyelni az elhangzottakra, nem feltétlen tud az ember egyből úgy reagálni, mintha személyes lenne a beszélgetés.
2020. nov. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!