Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért irtózom a hivatalos...

Miért irtózom a hivatalos telefonbeszélgetésektől és hogyan változtassak rajta?

Figyelt kérdés
Mikor tudom, hogy telefonálnom kell hivatalos ügyben, szó szerint nyomást érzek a szívemben, gombóc lesz a torkomban, nyirkos lesz a tenyerem és a végtelenségig húzom, halasztom. Miért van ez?
2020. máj. 7. 12:39
1 2 3
 1/26 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
52%
Vedd fel valamiféle appal a beszélgetést, és hallgasd vissza, és rájössz, nem is mondtál hülyeségeket, és min változtatnál esetleg. Intézz több dolgot telefonon, hozzá fogsz szokni.
2020. máj. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
86%

Én pl félek, hogy idegen szituban valami hülyeséget mondok, és kiröhögnek.

Ha lehet inkább levelet írok, vagy rálőcsölöm a férjemre a hívást, vagy végső esetben megbeszélem magammal, hogy amúgy tök jó beszélőkével megáldott, kifejezetten értelmes felnőtt ember vagyok, mégis mi a vihar bajom lehetne?!?!?! És aztán felhívom. :D

2020. máj. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
21%
Szerinted ki szereti?
2020. máj. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
64%

Gondolj arra, hogy úgy se tudják ki vagy. Telefonon keresztül csak egy hanggal beszélnek, nincs előttük a kép, hogy konkrétan te vagy az. Naponta több száz emberrel telefonálnak, még név alapján se fognak megjegyezni, ha esetleg később személyes ügyintézésre kerülne sor.


Egyáltalán nincs mitől félni. Nem tudják, hogy TE vagy az.

2020. máj. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez is egyfajta szorongás, én mindenféle telefonbeszélgetéstől rettegtem nagyon sokáig, fogalmam sincs, miért.

De ez legyőzhető ám, méghozzá úgy, ha rá vagy kényszerülve. Két napig rossz volt, mikor a munkám miatt el kellett kezdeni sokat telefonálni, mostanra meg semmi gond.

2020. máj. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
93%

Sokan azért félnek tőle, mert nem látod a másik reakcióit és ez bizonytalanná tesz. Az ember tudat alatt akaratlanul "olvas" a másikban beszélgetés közben. Ez a telefonnál kiesik, mert csak a hangot hallod.

Idővel megszokod. Nekem az segített, hogy hivatalos beszélgetések előtt listát írtam arról, hogy miről szeretnék beszélni a másikkal. Aztán beszélgetés közben kiegészítettem azzal amit mondott illetve pipáltam amiről volt szó. Ez ad némi biztonságérzetet és nem felejtesz el semmit izgalmadban.

2020. máj. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
81%
Én voltam call centeres, nem érdekel ki milyen hulyeséget mond, hisz azért vagyok mert nem tudja. Ne félj ettől. Örültem ha vége a melónap, nem fogjuk nap végén ecsetelni, hogy xy hihhiii de hulye volt mert...
2020. máj. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam vele mindig. Most is utálom. De 20 évvel ezelőtt amikor albérleteztem, nagyon kellett a munka, ezért elhelyezkedtem egy bank telefonos behajtási osztályán. Akkora sokkterápia volt, hogy csak na. Hetekig gyomorgörcs, de csinálni kellett. Eleinte a kollégák mellett ültem és figyeltem őket, hallgattam a kifogáskezelést, és tanultam. Aztán bedobtak a mélyvízbe. Szerintem egy évig tudtam csinálni. Azóta sem volt telefonos munkaköröm, de rá tudom szánni magamat a telefonálásra, ha nagyon muszáj.
2020. máj. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is hasonló érzéseim voltak nemcsak telefonálással kapcsolatban, de még egy bolti eladó megszólításakor is. Viszont amióta suli mellett hétvégente ügyfélszolgálaton és boltban is dolgoztam, rájöttem, hogy öt perc alatt elfelejtem nemcsak a vásárlók arcát, de még azt is, hogy mit mondtak. Ha hivatalból több száz emberrel beszélsz egy nap, nem nagyon fog meghatni, hogy mit mondanak. :D Igaz, vannak vásárlók, akiken napokig röhögünk a kollégákkal, de ők jellemzően nem az izgulós, önkritikus típusok, hanem inkább a pultot verős, agresszívan panaszkodó emberek. :D
2020. máj. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nagyon hasznos tanácsokat kaptam!🙂
2020. máj. 7. 13:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!