Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki fél , hogy megverik vagy...

Aki fél , hogy megverik vagy mondjuk fél egy terrortámadástól az rassziasta?

Figyelt kérdés

Őszíntén provokáció mentes kérdésem, semmi trollkodás, kizárólag a facebookon lelt élmények alapján írom a következő sorokat.


Nos, benne vagyok sok sok csoportba, nem kéne, de valami mozgat. Olvasom, hogy egy ember hazjött pár hónapja mert sok muszlim lakott a müncheni lakása környékén és hazahúzta ezért valami. Kommentbe egy otp-be dolgozó ismerősöm kikezdte , hogy bunkó xenofób és, hogy ennél rasszistább kommentet nem látott.


Akkor volt olyan srác aki félt itthon a c emberektől mert sokszor megütötték és kiment ( erre reflektált a srác) és, hogy az arabok mennyivel kultúráltabbak mint a c-k , hogy pl. buszon nem szemetelnek, erre ugyan csak valami sjw nő írt, hogy jobb is, hogy ilyen rohadék fasiszták elmennek itthonról Orbánt is vigyék.

Olaszországban élő magyar csaj írt oda, hogy fél a muszlimoktól , mert hallotta, hogy ( hallotta, hogy :D ) franciáknál a muszlimok merényelik a ottani fehéreket majd bécsi terrortámadás miatt elgondolkodott, hogy visszatér Nyírségbe. Ugyan csak azt kapta e, hogy iszlámofób.


Jobb lett volna kivágni képernyőképet, de sajnos nem találom már :(. Ha nem hiszitek el , megértem.



2020. nov. 6. 09:10
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Nem, miért lenne rasszista az aki fél?
2020. nov. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
84%
Nem hinném, hogy rasszista lenne, mivel az ilyen támadások mindennaposak. Sőt sajnos nem csak ilyenek hanem a halálos kimenetelűek is mindennaposak, attól még, hogy az orbánmédia hallgat róluk.
2020. nov. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Nekem meg az ismerőseim a Facebookon arról vitatkoznak, hogy a Twitteren láttak egy Youtube videót, ami beszámolt egy blogbejegyzésről, ami egy index cikkre reagált.

Egyébként igen, ez a rasszizmus szótári definíciója.

2020. nov. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
A terrrorizmustól való félelemnek ugyan mi köze a rasszizmuhoz?
2020. nov. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%

Nem ezen múlik, a kérdés pedig nagyon összetett.


Terroristák általában nem a bevándorló muszlim emberekből lesznek. A mechanizmus úgy néz ki, hogy a közösségekből kiutálják, kiközösítik a bevándorlókat. Ők ezt elfogadják, hiszen ők jöttek ide. Aztán gyerekeik születnek. A gyerekek nem tehetnek semmiről, nem ők akartak ide jönni - de őket is ugyanúgy éri a kirekesztettség. Erre aztán - nem mindenki, de egyesek - úgy reagálnak, hogy a közösség ellen fordulnak, szélsőséges iszlamisták lesznek. Innentől pedig csak egyre mélyül a probléma.


Fontos látni, hogy nem magával a muszlim hittel van a baj, hanem a szélsőségesekkel. Akit kirekesztenek, az hajlamos keresni magának egy szélsőséges csoportot, ahova befogadják. Ennek az egésznek a kirekesztés az alapja.


A cigányság kicsit más eset, de ott is megvan ez az ördögi kör: kirekesztődnek, nem kapnak munkát, még jobban elszegényednek, még jobban kirekesztődnek stb.

2020. nov. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Igen, ez rasszizmus. Előítéletek más fajtájú emberek felé.


-egy rasszista

2020. nov. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%

Pont tegnap beszélgettünk erről idehaza annak a hírnek a kapcsán, hogy 2 éve a 148-as buszon két c félholtra vert egy embert. Én kőbányai gyerek vagyok, és pontosan tudom, hogy nem érdemes kupacba verődött barna honfitársainkkal kikezdeni, beléjük ütközni, de még csak rájuk se pillantani, mert a legkisebb szerintük provokációra robbannak, ütnek, késelnek, így szocializálódtak.

Hogy ez rasszizmus-e? Szerintem nem, élettapasztalat, és segített túlélni a gyerekkorom.

Az iszlám népekkel nincs saját tapasztalatom egyelőre, de az ötösnek igaza van, a második generációs fiatalok a veszélyesek.

Nagyon könnyű elfogadónak lenni a belvárosból, meg Budáról, ahol ha vannak is nemfehér emberek, azok jól szituáltak, normálisak. Azokkal normális embereknek nincs is bajuk.

2020. nov. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

5-ös kb. összefoglalta. Külföldön élek. Rengeteg muszlimot ismerek, van a szomszédban is, van a kollégáim között is. Pont olyan emberek, mint te vagy én: dolgoznak, családjuk van, mi egyéb. Egy olyan dologban hisznek, amiben én nem, de ez a mélyen vallásos keresztényekről is elmondható.

Persze nem mondom, van egy szűk réteg, akik agyilag kattantak és szélsőséges csoportokba tömörülnek, tőlük én is félek.


De amíg otthon laktam így volt ez a cigányokkal is: többször volt velük konfliktusom, mert megpróbáltak fényes nappal a nyílt utcán kirabolni. Így egy idő után tartottam tőlük. De nem a cigányoktól, hanem az adott putris környéken ólálkodó suttyóktól, akiknek a többsége mellesleg cigány volt. De volt pl cigány évfolyamtársam, akivel az ég világon semmi problémám nem volt.


Amúgy összességében nem rasszistának mondanám, inkább butának.

2020. nov. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
34%
6. Az ember az egy faj. Nincs olyan hogy más fajtájú ember. Ezen belül nagyrassz, azon belül rassz. Olvass utána szerintem.
2020. nov. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!