Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem akarok nő lenni?

Miért nem akarok nő lenni?

Figyelt kérdés

Ez egy komoly kérdés nekem, remélem segítetek és megértitek, hogy mit érzek.

Nő vagyok, de néha azt érzem, hogy nem akarok nő lenni. Nem akarok nő lenni sem testileg, sem lelkileg. Néha félek a nő fogalomtól. Szerintetek ezt amiatt érzem, mert a társadalom-kultúra így alakul ki, hogy a nőnek ez a dolga, a férfinek meg ez? És itt most semmi félreértés, nem rosszból mondom! Csak engem zavar, hogy a női és a férfi test nem ugyanaz, és a nő és a férfi nem ugyanaz szellemileg sem. Én az emberek szellemét szeretem, és a szellem között nincs különbség,de a fizikai mivoltunk mégis hatással van kicsit a lelkünkre. Az ösztön...

Elmondom, mire gondolok itt most pontosan. Zavar, hogy egy férfivel beszélgetek érdekes dolgokról, majd egy idő után az a benyomása rólam, hogy "nem csak okos, hanem szép is". És most elnézést kérek mimdenkitől. Nem a világ összes pasijáról gondolom ezt, és azért is bocsánat, hogy fényeztem magam, nyilván nem fényezésből írom ezeket.

Arra akarok kilyukadni, hogy én semleges akarok lenni, se nem nő, se nem férfi. Remélem érthető voltam, és nem kapok gyűlölködő válaszokat. Esetleg erről elbeszélgetnék egy pszichológussal, valaki tud ajánlani? Valaki érez így vagy hasonlót?



2020. nov. 10. 20:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%

Öltözködj úgy, hordd a hajadat úgy, hogy semleges külsőd legyen, nem nőies, akkor kevésbé leszel vonzó.


Vagy szeretsz nőiesen kinézni? Úgy nem fog menni, hogy a férfiak ne nézzenek rád nőként.


Egyébként nem értem, miért olyan nagy probléma, ha valaki azt gonddolja, hogy "nem csak okos, hanem szép is".

2020. nov. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
*gondolja
2020. nov. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Férfiként sem jobb, egyáltalán nem szóval ne gondold ezt. Egyébként még soha nem volt ilyen szabad világ mint most. Azt csinálsz amit akarsz. Fiús is lehetsz akár.
2020. nov. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy szerintem szar embernek lenni mindegy hogy fiú vagy lány. Mert több a rossz mint a jó. Bár még mindig jobb mintha valahol éheznék azt elismerem.
2020. nov. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem olyasmit érezhetsz, hogy a tiszta önmagadat szeretnéd láttatni az embereknek, mindenféle előítélet, látszat és felszínesség nélkül. Nem szeretnéd, hogy az emberek figyelmét elterelje a külsőd vagy a női szellemiséged, mert úgy érezheted, akkor már nem is rád figyelnek, hanem hatással vagy rájuk az ösztöneik miatt: ha szép vagy, kedvesebben beszélnek veled, ha nő vagy, feltételeznek dolgokat és megmondják, mit kéne tenned.


Tehát a tested miatt, amilyen bőrbe bújtál, az emberek az előítéleteiket látják benned, amikből olyan sok van és annyira tömény, hogy te, az igazi éned elbújik előttük. A legjobb az lenne, ha nem lenne testünk, csak emberi fényként járkálnánk, és mindenki arca gyönyörű lenne, tükrözve a belső magját az embereknek. De az, hogy van férfi és nő, két külön világot alkot. Annyi csodás dolgot lehetne kitalálni, hogyan lenne ez az egész jobb és szebb, de MOST ez van. És nincs más, csak a MOST, ezért a mosttal kell kezdeni valamit - ebben kell látni azt, hogy miért jó.


Gondolom az is zavar téged, hogy a férfiak, ha szép és egyszerre okos nővel beszélnek, akkor szebb bánásmódot alkalmaznak. Ez olyan hazugságnak is tűnhet, mert nagyrészt a szép külső miatt kapod ezt, nem azért, aki vagy.


"Remélem érthető voltam, és nem kapok gyűlölködő válaszokat"

Már túlságosan is félősen írtad le amit akartál, de megértem, hogy jól ki akarod fejezni, h ne kezdjenek el itt bántani téged.


"Valaki érez így vagy hasonlót?"

Amit leírtam, azt én is érzem. De szerintem ez is ugyanolyan probléma, mint bármelyik az életben. Csak egy gondolat. Kis önmunkával könnyen át lehet rajta lendülni, legalábbis nekem.


Én más kategóriákban is megtapasztaltam ezt a megkülönböztetést, amiről te beszélsz. Nem csak az miatt kaptam megkülönböztetést, mert férfi vagyok, hanem mert fiatal voltam például. Amiket én mondtam, azokat nem vették figyelembe, mert nem vagyok idős és nem üvöltve beszélek, pedig az én mondandómnak volt tartalma. Ha egy kigyúrt, nagydarab, határozottnak tűnő szakállas férfi lettem volna aki erős hanggal beszél, a látszat miatt mindenki belelátta volna a mondandóimba hogy ez igen, ez a srác bölcs. Pedig akkor mondhattam volna egy nagy semmit is.


Na mindegy, évekig tudnék erről beszélni.

2020. nov. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem teljesen érthető. A legtöbb nő, akikkel beszélgetésben előkerült hasonló téma, szintén átelte valamilyen módon azt, amit leírtál. Sőt, mindenhol látni erre példákat, ha máshogy nem, akkor a "nem vagyok olyan, mint a többi lány" típusú elég népes tinilány táborban.


Abban a pillanatban, hogy lányként jössz a világra, a nyakadba kapsz egy elég agymosó szocializációt. Annyira agymosó ez az egész, hogy ha egy szülőpáros eldöntené, hogy a kisfiát 100%ban lánynak nevelné, az már-már abúzus kategória lenne, míg ha egy kislányt nevelnek fiúnak, az gyakorlatilag semmit sem jelent; a gyereknek lehet attól még normális élete.


Férfiként első sorban ember vagy, egy személyiség, nőként meg első sorban nőnek kell lenned, és csak másodsorban személynek. És nem csak a viselkedésedben kell nőnek lenned személy helyett, hanem így is néznek rád: nőként, és nem személyként.


Amit tehetsz az az, hogy félreteszed magadban azt a megfelelési kényszert, és úgy viselkedsz, ahogy viselkedni akarsz. Arra nincs hatásod, hogy mások hogy skatulyáznak be, vagy hogy milyen előítéleteik vannak feléd (pl nagy valószínűséggel lesz még olyan férfi, aki meglepődik, hogy nő létedre jó veled beszélgetni) de arra viszont van hatásod, hogy nem sztereotípiákhoz méred magad.

2020. nov. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Metionin ***** válasza:
100%
Én gyerekkoromban voltam így. Sokáig egyszerűen gyerekként gondoltam magamra, nem úgy hogy fiú vagy lány. Akkor ért a hideg zuhany amikor megjött, hirtelen rádöbbentem 12 évesen, hogy ez azért van mert a női nembe tartozom és megijesztett a tudat, hogy felnőttként olyannak kell lennem mint a többi nőnek. Sajnos nem voltak változatos női példák előttem, ott mindenki kijárta a sulit aztán férjhez ment, szült és ordibált a gyerekeivel. Én nem akartam ilyen életet de nem tudtam hogy lehet másképp, ezért konkrétan évekig elzárkóztam a nő fogalmától, akivé majd válnom kell. Már tinikorom vége felé tudtam ezzel megbékélni, amikor környezetet váltottam és láttam hogy nem kötelező úgy élni nőként ahogy a körülöttem lévők, eldönthetem hogy kell-e férj, gyerek, nem kell ordibálnom, nem kell orgonalilára festeni a szemem, nem kell melltartó, nem kell a magassarkú ha én nem akarom. Szóval nálam a társadalmi elvárások miatt alakult ez ki. Ja és anno én is gondolkodtam rajta, hogy mennyivel könnyebb lenne ha nem lennének nemek, hanem egy köztes állapotban lenne mindenki. Van egy könyv, a Sötétség balkeze, abban az egyik társadalom ilyen csak sajnos pont erre fektettek kevesebb hangsúlyt.
2020. nov. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
18%

Szóval unalmadban nem tudod, hogy mit csinálj, ezért generálsz magadnak egy felesleges dilemmát. Ha ez jól esik és leköt, csináld. Senki sem fog megakadályozni. Amúgy meg, az egész szövegednek nincs sok értelme.

Nem, nem tart minden férfi szépnek. Nem, nem kezel mindenki máshogy nőként, mint férfiként.

2020. nov. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ahhoz amiről beszélsz mindkét félnek teljesen le kellene kapcsolódnia a testhez kapcsolódó hagyományos érzékeléséről. Ez vagy akkor működik ha minkét fél tisztánlátó, vagy esetleg pszichedelikus szert használ mindkét fél mint pl. ayahuasca. Szóval, ez normál állapotban nagyon ritka. Teljesen értem miről beszélsz de mivel a nő és a férfi teljesen másképpen van "bekötve" ezért nem egyszerű a tétel. Amint megtalálod a hozzád illő férfit, meg fog változni a véleményed erről a kérdésről és a nőiességről.
2020. nov. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A pan szexualitas nem errol szol?
2020. dec. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!