Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Katona akarok lenni, a hosszú...

F.O.X peak kérdése:

Katona akarok lenni, a hosszú hajam hogy tarthatom meg férfiként?

Figyelt kérdés
Tisztire szeretnék tovább tanulni de nem szeretnék megválni a hajamtól s tudván, hogy a nők hosszú hajal is lehetnek katonák akkor én is lehetek?

2020. febr. 27. 12:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Ha katona akarsz lenne és még se nyírod le te magad a hajad, akkor a kiképzés első napján egyből küldenek a fodrászhoz, ahol teljesen kopaszra nyírnak. Ez tény. Szóval vagy elfogadod ezt és katona leszel, vagy nem leszel katona és marad a hosszú haj.
2020. febr. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy.
2020. febr. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

Szia, katona vagyok, azt ajánlom NE akard. Amúgy meg lehet ha ött-s vagy azaz önkéntes területvédelmi tartalékos. Viszont az az igazság hogy mi ezeket a hosszú hajú katona férfiakat nagyon lenézzük. Nem ajánlom de megmondom miért:

1. Katonaként az egesz Honvedseget kepviseled azaz ha egy katona hülyén néz ki az ront az összes megitélésén.

2. Egyáltalán nem férfias. Addig amíg nem vagy Jason Momoa addig nem férfias

3. Ha rendes katona vagy azaz hivatásos vagy szerződéses akkor eleve tilos sőt a mi századunknak az 1.5 centis hajért is beszólogattak.

4. Ránk itt szabályok vonatkoznak a hajunkat illetően. A századunkban lévő nőknek is beszólnak ha rakoncátlan tincsekkel jelennek meg.

5. A honvédség hivatás amit az ember jobb esetben komolyan vesz azaz ha problémát jelent a haj akkor az azért fond mert később akkora problémáid lesznek hogy ahhoz képest a séród eltörpül pl Szenteste nem mehetsz haza (megeshet)

6. Szolgálati szabályzat leírja hogy kötelező a rendezett, nem figyelemfelkeltő megjelenés

2020. febr. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mellesleg én is a tisztire jártam, már végeztem, ott egészen konkrétan tilos. Ennyi.
2020. febr. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
11%
Hát igen, II. Rákóczi Ferenc is anyámasszony katonája volt, vagy nem ?
2020. febr. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne hasonlítsuk őt a 21.század elvárásaihoz. A srác a tisztire akar menni ott pedig ez tilos. Ahogy minden alakulatnál tilos szerződéseseknek és hivatásosoknak egyaránt. Én arról beszéltem ami egy általánosan kialakult közvélemény az ött s hosszú hajú férfiakról.
2020. febr. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
9%

" a nők hosszú hajjal is lehetnek katonák ".

Igen a nőknek puncijuk van, neked van-e?

Szerintem az első tesztlap kitöltésén elbuksz ha ilyen hülye vagy.

2020. febr. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
57%

1. Katonaként az egesz Honvedseget kepviseled azaz ha egy katona hülyén néz ki az ront az összes megitélésén.


Amíg igényes valaki, addig a személyes, vagy közizlésnek nem szabadna kizáró oknak lennie.

Nekem speciál a tarra vágltt haj néz ki hülyén.


2. Egyáltalán nem férfias. Addig amíg nem vagy Jason Momoa addig nem férfias


A férfi hosszú haj lehet férfias, egyszerű metal történelem.


3. Ha rendes katona vagy azaz hivatásos vagy szerződéses akkor eleve tilos sőt a mi századunknak az 1.5 centis hajért is beszólogattak.


Azért tilos mert még mindig nem változattak ezen a szabályon, a hajviseletért beszólogatni meg nem picit barbár vagy ovodás szokás.



4. Ránk itt szabályok vonatkoznak a hajunkat illetően. A századunkban lévő nőknek is beszólnak ha rakoncátlan tincsekkel jelennek meg.


Tök jogos, ha egy fétfinél van ez ugyanígy kéne kezelni.


5. A honvédség hivatás amit az ember jobb esetben komolyan vesz azaz ha problémát jelent a haj akkor az azért fond mert később akkora problémáid lesznek hogy ahhoz képest a séród eltörpül pl Szenteste nem mehetsz haza (megeshet)


Igen egy munkának kötelezetségei vannak, csak tudnám ennek miköze a személyes izléshez.


6. Szolgálati szabályzat leírja hogy kötelező a rendezett, nem figyelemfelkeltő megjelenés


A rendezett hosszú haj nem épp figyelemfelkeltő.



Tényleg nem értem ezeket a szabályokat.

A katonai dresskód vagy minek nevezzem ezt mindig is a kultúrához mérten változott...

Egy férfi ugyanúgy be tudja fonni a haját, hogy ne zavarjon...

2020. febr. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

7as válaszoló, teljesen jól és következetesen érvelsz viszont nálunk a Honvédségnél a csapatösszetartásnak sokkal nagyobb súlya van mint máshol. Gondolj csak bele azokkal mész misszióba/határra/gyakorlatra akikkel dolgozol. Ilyen közegben sokkal fontosabb hogy a közösség hogyan viszonyul hozzád. Ha eleve kinevetne mindenki a hosszú hajad miatt nem lennél valami boldog.

A szabályokon nem tudunk változtatni, ezredes lennék akkor sem tudnék. Viszont a lánykáink gyakorlaton sokszor szenvednek a hosszú fürtjeikkel mert akárhogy nyalják, vaxolják, sprayzik le az bizony egy gyakorlaton kezelhetetlenné válhat. A Honvédség nem divat kérdése hanem sokkal inkább praktikusságé és csomó női katona nálunk egyszerűen letolta a haját. Nem tüsi hajuk van hanem rövid, szerintem egész aranyos kinézetet kölcsönöz. Nem azért mert nem szerették a hosszú hajukat. Azt nem szerették hogy beleragad a dzsuva. Alakulatfüggő, hogy mennyire sok a gyakorlat de az az igazság szerintem örök, hogy a Honvédség nem divatról szól.

A rövid haj praktikus és kezelhető.

A nőknek lehet hosszú de nőt nem vagy csak nagyon kivételes esetben raknak igazán harcoló beosztásba. Aki oda kerül annak pedig általában le van tolva a haja pl Bacsa Emőke

2020. febr. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Bocsánat ezt a hosszút a 8. Válaszolónak címeztem
2020. febr. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!