Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Köztereken kötelező a maszk?

Köztereken kötelező a maszk?

Figyelt kérdés
Ez mit jelent pontosan? Komolyan kérdezem. Nekem nem egyértelmű a "köztereken" meghatározás. Budapesten lakom, egy térre nyílik a lépcsőház, addig vegyem fel és mikor átérek egy utcába ott már levehetem vagy most hogy kell elképzelni? Mindenhol kell? Eddig részletesen nem sokat találtam róla.
2020. nov. 11. 08:51
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Tegnap azt olvastam, hogy az egyes varosok polgarmesterei jelolik ki azokat a koztereket, ahol kotelezo a maszk viselese.
2020. nov. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Még nincs semmi konkrét. 10000 lakosnál nagyobb településeken a polgármesterek jelölhetik ki, hogy mely közterületeken kell. A közterület nem a tér szinonimája. Egy utca is közterület.
2020. nov. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Eddig csak annyit hallottam, hogy parkokban, zöldterületeken nem kell.
2020. nov. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, eddig én is ezeket az infókat találtam, akkor várunk még az Önkormányzat válaszára.
2020. nov. 11. 09:37
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Pontosan ezzel van tele sok ember bucija: a "Nesze semmi, fogd meg jól!" INFORMÁCIÓKKAL! Nem értem, miért kell olyan dolgokkal sokkolni az embereket, amely csak arra jó, hogy bizonytalanságot bizonytalanságra generáljon! Az nem gond, ha konkrét intézkedés történik, de akkor legyen konkrétum - és ne az embereket tartsák bizonytalanságban. Ha kiáll és elmond/más orgánumon publikálja egy arra jogosult illetékes, hogy Budapesten a belső (V-IX., ill. I. és II. kerületekben) bőrkabát kell az arcokra, az egyértelmű és érthető, de az ilyen maszlagra senkinek, semmi szüksége! Miért csodálkoznak ezek tükrében a politikusok, hogy egyre "hülyébbek" az emberek? Mi történne - ezek ismeretében - pl., ha levegőbe repülne egy gyógyszergyár az egyik kerületben? Mekkora lenne a káosz?
2020. nov. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

közterület: a közhasználatra szolgáló minden olyan állami vagy önkormányzati tulajdonban álló terület, amelyet rendeltetésének megfelelően bárki használhat, ideértve a közterületnek közútként szolgáló és a magánterületnek a közforgalom számára a tulajdonos (használó) által megnyitott és kijelölt részét, továbbá az a magánterület, amelyet azonos feltételekkel bárki használhat;


1999. évi LXIII. törvény

2020. nov. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Tegnap esti a hír. Még idejük sem volt a polgármestereknek ezzel foglalkozni, kijelölni a területeket, ezért még nekünk sem kell ezzel foglalkozni. Majd úgy is tájékoztatnak. És nyilván nem minden városban ugyanaz lesz.
2020. nov. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%

Polgármester jelöli ki.

Igazából ez szerintem csak fölöslegesen bonyolítja a helyzetet, én mindenesetre inkább hordom mostantól mindenhol, az a biztos. :D

2020. nov. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! #5 válaszadóval teljesen egyet tudok érteni.
2020. nov. 11. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!