Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi volt annak az oka, hogy...

Mi volt annak az oka, hogy minden egyes osztálykiránduláson volt egy gyerek aki a buszon hányt?

Figyelt kérdés

Ezt sosem értettem meg. Minden egyes alkalommal amikor buszoztunk a sulival volt egy gyerek aki hányt.


Ez valamiért olyan természetes másoknak, de nekem nem és nem tudom az okát?

Bármikor amikor más osztállyal mentem, mert úgy volt hely a buszon, volt egy gyerek aki rókázott.


Most nemrég egy csoportban valak iegy képpel megkérdezte, hogy na ki hol ült anno a buszon? (elöl középen hátul)

és vagy 30-an írták, hogy elöl, hogy az ofő lássa amikor rókázok.


Valaki elmagyarázná, hogy ezek a gyerekek miért hánynak? Meg azt, hogy miért van az, hogy minden alkalommal van egy ilyen gyerek?


2020. nov. 12. 15:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanaz a gyerek hányt mindig, vagy mindig más?

Nálunk legutóbb óvodában hányt valaki a buszon, azóta senki.

2020. nov. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez utazási betegség,amitől sok ember szenved.
2020. nov. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Utazási betegség. Felnőtt emberként már kezelhető, együtt lehet vele élni (daedalon tabletta csodákra képes), de a gyerekeknek sokan paráznak gyógyszert adni, ezért vagy kapnak mindenféle vitamint, hátha attól jobb lesz (spoiler: nem lesz), vagy semmit nem tesznek ellene, hanem reménykednek, hogy 5 év kínlódás után hátha most nem fog hányni Sanyika a szerpentin úton (spoiler: de fog).
2020. nov. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, utazási betegségnek hívják, és viszonylag gyakori, főleg gyerekkorban. Nemcsak buszon, hanem bármilyen közlekedési eszközön előfordulhat. A legtöbben felnőtt korukra teljesen kinövik, de nem mindenki. Én például a mai napig émelygek egész úton, ha nem ablak melletti ülésen ülök.
2020. nov. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

#3

Hú, mondjuk én sokszor voltam rosszul buszon. Egyetlen egyszer történt, hogy konkrétan hánytam is - ez ugyanaz az egyetlen egy eset volt, amikor daedalont kaptam. :D

Azóta szkeptikus vagyok. :D


Amúgy igen, utazási betegség, elég sok embert érint, szóval egy 30 fős csoportban már nagy eséllyel lesz legalább 1 ilyen gyerek.

2020. nov. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én csak akkor nem vagyok rosszul, ha elől ülők es vegig nézem az utat. Kocsiban is. Vonaton viszont semmi bajom. Néha jó, mert egyszer utaztam távolsági busszal, a sofőr mellett ültem ott az első sorban, nekem kellett mondanom merre menjen és hol álljon meg, mert ő elsőnek járt arra. De ha nem néznem az utat, akkor én is hánynék
2020. nov. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A hányás ellen elöl kell ülni, s előre nézni.

Én se nőttem ki...

2020. nov. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez hasonló ahhoz, hogy sokan képtelenek a menetiránnyal háttal ülni a vonaton, mert egyszerűen hányingerük lesz tőle.
2020. nov. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Mindig más. Aki amúgy hányt az mindig hány, csak ugye változtak az osztályok, ezért volt fura.

Egy osztálynál megszoktam volna, hogy jó, a Katika az elhánnya magát


Így meg mindig fura volt, hogy MINDIG van egy valaki aki hány a buszon.

2020. nov. 12. 17:13
 10/11 anonim ***** válasza:
74%

Azért, mert nem mindig jön elő.

Volt, hogy 20 kmt se -bírtam ki, máskor meg 300at mentünk, mielőtt -rosszul lettem volna.

2020. nov. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!