Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vajon milyen lehet a halál után?

Vajon milyen lehet a halál után?

Figyelt kérdés
Ha valaki meghal én mindig azt szoktam mondani ő már egy jobb helyen van.Sokszor elgondolkodom én is a halálon,mert úgy érzem nincs miért élnem és ez egyre jobban erősödik bennem se sikerélmény meg mindig csak csalódások.Többször elgondolkodtam már miért lenne érdemes élni vagy mi az ami hiányozna de nem sok dolog.

2020. nov. 14. 11:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
54%

A halál után megesznek a kukacok, esetleg elégetnek. Ennyi történik, de akkor (mivel megszűnsz létezni) ez már téged nem érdekel.

Amúgy menj el pszichológushoz.

2020. nov. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

1/


Én nem a fizikai testről beszéltem.

2020. nov. 14. 12:13
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Olyan, mint az élet előtt. Valószínű nem lehetett olyan rossz, ha pármillió (milliárd?) évet kibírtam a teremtéstől, mire megszülettem ;)

Persze mindenki szeretné hinni, hogy ennek az egész földi pokolnak (és most nem magamra gondolok) van valami értelme, hogy a különböző vallások (inkább a távol-keletiek) viszonylag jó nyomon járnak, és nem csak megszűnünk létezni, hanem a jó és rossz megtapasztalásaink egyértelmű céllal történnek, de valószínű semmi értelme nem lenne az egésznek, ha ezt biztosan tudnánk. Önállóan kell a léleknek a megfelelő fejlettségi szintre kerülnie, és megint jöhet a kérdés, hogy ha ez (sok élet után) megtörténik, akkor mi következik? Mivel a végtelent nem tudjuk értelmezni, így az idő végtelenségét sem, mindennek kezdetet és véget próbálunk találni. Talán az univerzum kezdete nem a létezés kezdete, talán az ősrobbanást végtelen számú ősrobbanás előzte meg, és talán a létezés végtelen ideje tart. Majd ha meghalunk, meglesz a válasz, már ha nem szűnünk meg tényleg. Ha meg igen, akkor meg mindegy, csak értelmetlen.

2020. nov. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
#2 🤔 Akkor miről?
2020. nov. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

4/


A halál utánról

2020. nov. 14. 15:50
 6/17 A kérdező kommentje:

3/


Én azt az elméletet sem találom normálisnak,hogy a léleknek meg kell tanulnia a leckét ezért többször újra kell születni csak kérdés mennyiszer.Miért nem tudja megtanulni egy élet alatt és ha meg is tanulja annak mi értelme ha akkor elnyeri végső jutalmát?Ezek mind csak ember által felállított elméletek,amiből aztán válogathatnak ki miben akar hinni.

2020. nov. 14. 15:52
 7/17 anonim ***** válasza:
6 - de egy élet alatt hogy tapasztalnál meg mindent? :) Fogadjunk nem voltál még gyerekrabszolga Nigériában, szerzetes Tibetben, milliárdos vagy hajléktalan, (most férfiként) terhes vagy elvetélt, 1018-ban viking, 1520-ban kerékbe tört eretnek, Jézus idején leprás koldus, Egyiptomban fáraó, vagy a Majáknál feláldozott, a Vadnyugaton indián, és ebben az életben valószínű már nem leszel öngyilkos merénylő, vagy az USA elnöke, űrutazó, vagy lottóötös nyertes (na ez talán lehet), és még lehetne sorolni. Még csak az sem biztos, hogy kronológiában mindent megtapasztalni. És az sem biztos, hogy meg kell, csak az azonos mértékű tapasztalat a lényeg. A magam részéről nem elvi síkon vallom ezt, de ha értelmet keresnék az egészben, akkor kb ilyesmire jutnék.
2020. nov. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

7/


Ez akkor is egy hülye és naiv elmélet.

2020. nov. 14. 16:51
 9/17 anonim ***** válasza:
#5 A halál után számodra nincs semmi. Ha arra vagy kíváncsi mi történik a tested anyagával, azt leírtam. Végső soron új élet sarjad belőle, ha ez megnyugtat. A kukacokat és különböző baktériumokat fogod táplálni közvetlenül. A belőled felszabaduló szén-dioxidot (égetés vagy bomlás során) előbb utóbb megkötik a növények, azt pedig megeszik az állatok. Bár ez a folyamat életünk során is zajlik, hiszen a testünket alkotó anyag jelentős része minden évben kicserélődik.
2020. nov. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
8. Nekem se tetszik de a legtöbb vallás között ez a leghihetobb.
2020. nov. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!