Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nagyon rosszul éltem meg az...

Nagyon rosszul éltem meg az egész életemet az emlékeim még mindig kiborítanak és gyötörnek hogyan tudnék megszabadulni tőlük!?

Figyelt kérdés
az az igazság, hogy meg sem kellett volna születnem de ez már a rengeteg sokadik tanácstalan segelykiáltásom.

2020. szept. 27. 02:28
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Azt írod:"meg sem kellett volna születnem". Ezt ugyan senki sem kérte, de itt vagyunk. Nekem például azért kellett megszületnem, mert apa, azt mondta anyának, ha nem tud teherbe esni, el sem veszi. Fiút akart volna, de lány lettem. Aztán a húgom is, őt el sem akarta hozni a kórházból. De ez mind mellékes, csak szemléltetni szerettem volna, hogy kellett, vagy sem, de születtünk.


Az rossz emlékeidet valahogy el kellene engednek. Akár úgy, hogy kiírod magadból, és amikor minden sérelmet, fájdalmat leírtál, akkor elégeted, vagy papírhajót hajtogatsz belőle, és a folyóra bízod. Mindegy, csak engedd, hogy elhagyjanak, és megkönnyebbülj. Ha az írás túl lassú, akkor egy csendesebb / magányosabb helyen ki is beszélheted magadból, mi az, ami fáj, vagy bánt. Csak szabadulj meg végre.

Mert ha ez a sok emlék kínoz, és gyötör, az előbb lelki, majd testi tünetekben is megmutatkozik. Szó szerint megbetegít a dolog.


Kívánom, hogy meg tudj szabadulni a téged gyötrő rossz emlékektől, s ha ez megtörtént, találj egy új, jobb célt. Váljon szebbé, és jobbá az életed!

2020. szept. 27. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
Az emlékeket nem lehet elfelejteni, ezért emlékek a neve. Fizikailag égnek belénk a múlt eseményei, szóval ezellen nem lehet mit tenni. Viszont van megldás, a rossz emlékeket fel lehet/kell dolgozni, és jó élményekkel felülírni. Mondok egy egyszerű hasonlatot: ha vki 2x megbukott a kressz vizsgán, akkor ez egy rossz élmény, rossz emlék. De ha harmadikra sikerült neki, és megszerezte a jogosítványt, akkor azzal felülírta a rosszat. Tehát nem azon fog keseregni, hogy jajj 2x nem sikerült, hanem örül annak, hogy végül igen, és vígan vezet. tehát: sikerélményekre van szükség, majd ezeknek örülni, ezekre gondolni, és a régebbi rossz dolgokat meg elengedni. Emlékezni fogsz rájuk, de nem ezeken fogsz töprengeni, hanem örülsz a jónak. Még egy példa, a saját életemből. Személyes tragédiák miatt rászoktam a nyugtatókra, függő lettem, és csak kb 3.-4. nekifutásra sikerült leszoknom végleg. De most ennek örülök, büszke vagyok magamra, és nem a múltbéli kudarcokon szomorkodok. Ne add fel, tarts ki, keresd a sikerélményeket, aztán ezekre gondolj.
2020. szept. 27. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
lobotómia
2020. szept. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mindenjot kívánok köszi köszönöm szépen a válaszokat a kérdéseimre viszlát.
2020. szept. 28. 18:37
 5/6 anonim ***** válasza:
Úristen, hány éves vagy, hogy ilyen tragikusan éled meg az életed? Nem biztos, hogy ez a jó fórum a segélykiáltásra, de hátha tudunk segíteni.
2020. szept. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5. Ha az akire gondolok akkor már sokadszorra ír ide, valami betegsége van, és a gyermekkora is rossz volt. Néha idejön panaszkodni, de egyik tanácsot se fogadja meg, hanem 1 hét húlva kiír megint egy kérdést, néha nem ír semmi konkrétat csak hogy nem akar élni. Sajnálom egy kicsit, de mi nem tudunk neki segíteni mert nem is tudjuk igazából mi a konkrét problémája, nem írja le soha.
2020. szept. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!