Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltak egy olyan...

Mit gondoltak egy olyan emberről aki 8 hónapja munkanélküli?

Figyelt kérdés
2020. nov. 18. 08:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Miért is kéne ítélkeznek egy olyan ember felett, akiről semmi mást nem tudok ezen kívül?
2020. nov. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%
Attól függ. Ha nem is keresett munkát akkor léhűtő, de ha még keres, pályáz és be se hívják lehet szimplán peches. Mondjuk én ha álláskereső lennék lehet még az efot is bevállalnám valahol, amíg nem találok jobbat. Hogy ne legyen olyan nagy a lyuk.
2020. nov. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Azt, hogy 8 hónapja munaknélküli.
2020. nov. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén, nem nagyon van róla véleményem, hiszen semmi közöm hozzá.


De fontos az is, hogy mennyire érdekli a dolog (aktívan keres-e? valamint azt is megértem, ha amúgy szeretne, de pl. pánikol és ezért lefagy, nem mert jelentkezni - nem nézem le emiatt)


De ha munkakerülő, eltartatja magát, az azért nem a legjobb szitu. Mondjuk ismerek olyat, akit a párja tart el, és nekik ez így jó.

2020. nov. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Simán lehet ezer oka. Például klinikai depresszióval próbáljon meg az összes léhűtőző munkát keresni, amikor arra sincs energiája az embernek, hogy kikeljen az ágyból és elmenjen vizelni. Másoknak soha nem volt életében arra jó példa, hogy hogyan találjon hatékonyan a képessegeinek és végzettségének megfelelő munkát, a magyar iskolák meg nem éppen jók karriertanácsadásban. Megint másoknak teljesen nulla az önértékelése különböző okokból, például egész életükben bántalmazottak voltak, akár pszichológiai, akár fizikai, akár szexuális értelemben.


Ítelkezni mindig könnyű. Mondom ezt úgy, hogy néhány masszívan depressziós és alkoholista időszakom nekem is volt, de ennek ellenére mióta kikerültem egyetemről folyamatosan dolgozom, jó cégeknél, vezetői és tanácsadói pozíciókban, de volt, amikor egy emailt megnyitni is lehetetlenül nehéz feladatnak tűnt. Annyi volt a szerencsém, hogy egy elég támogató közegben voltam, ahol emiatt nem rúgtak ki.

2020. nov. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom, hogy életének egy nem túl szerencsés szakaszát éli ez az ember. Több, mint egy évig voltam munkanélküli és hidd el, nem túl kellemes érzés, amikor nap mint nap a képébe vágják az embernek, hogy nem dolgozik, - a legutolsó szarházitól is megkapod ilyenkor a "frankót", - miközben te tudod, hogy azon a napon is megtetted, amit ember megtehet annak érdekében, hogy kapjon munkát. Tudni kellene különbséget a tudatosan élősködő és a nem szerencsés ember között, - ám az ilyen típusú empátia nem erőssége a Magyarországon élők többségének.
2020. nov. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Én több éve munkanélküli vagyok (ha nem számítom hogy tavaly novemberben volt kemény 3 hét munkaviszonyom) betegség miatt, miért szólnék le mást aki esetleg hasonló cipőben jár? A mai világban amúgy sem a legkönnyebb munkát találni, lassan 15 nyelv, 8 diploma és 6 jogsi kevés lesz egy takarítóira is.
2020. nov. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
70%

#7 vagyok, annyit hozzátennék hogy maximálisan egyetértek az 5. és 6. válaszolóval. Magyarországon nagy divat automatikusan lenézni, leköpni és léhűtőnek tartani valakit csak mert nincs munkája.

Én pl. nagyon komoly betegséggel vagyok megáldva több éve, az egyetemet is ott kellett hagynom emiatt, szabályosan derékba tört az életem, azóta a puszta létezés is kín számomra, nem tudok sehová kimozdulni, utazni, nincs társas életem, nem érnek élmények, semminek nem tudok őszintén örülni, szenvedés az egész élet. És igen, munkám sincs emiatt, bár tavaly év végén lehúztam 3 hetet valahogy apám cégénél de az is szenvedős volt, többször haza kellett vinni olyan rosszul voltam.

De én ennek ellenére is minden lehetőséget megragadok és megragadnék arra hogy egyrészt pénzt keressek, másrészt valami hasznosat tegyek. Mivel más nincs, netre rakok videókat amivel némi apró becsúszik, kérdőívezek, illetve folyamatosan nézegetem hátha akadna otthonról végezhető munka, fordítás, adatbázisolás, adminisztráció, bármi. bármit elvállalnék ami itthonról végezhető, de egyszerűen orvosilag képtelen vagyok klasszikus értelemben munkát végezni. És zavar ez engem pont eléggé, de nem tehetek sokat ellene.

2020. nov. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az időszakban nem állnék negatívan hozzá.
2020. nov. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Alapvetően semmit, hiszen nekem se nem árt se nem használ vele, és így hogy semmit sem tudok róla, főleg nem ítélek.
2020. nov. 19. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!