Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A Covid tüdőembóliát is...

A Covid tüdőembóliát is okozhat, vérrögöket képez. Két emberről (ismerősök ismerősei) is tudok (többek között), akik emiatt haltak meg. Van okom aggódni? Fiatal vagyok (27 éves) és kövér.

Figyelt kérdés
Aggódom és görcsölök...
2020. nov. 18. 18:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

Embere válogatja sajnos. Én és anyukám simán átvészeltük (29F, 51N), barátnőmmel akivel élek el se kapta, pedig egymás körül voltunk mindig, barátaim se kapták el tőlem, pedig egy házibuliban részt vettünk, amikor már tuti fertőztem.


Szóval ne, ne aggódj, mert a stresszre is rámehet az egészséges. De azért tartsd be az előírásokat.

2020. nov. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Kedves leső válaszoló! Köszönöm a hasznos válaszod. Anyukám egyébként 56 éves, őt is féltem.
2020. nov. 18. 18:34
 3/12 A kérdező kommentje:
első*
2020. nov. 18. 18:34
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

Ez egy hatalmas lutri... Anyukám 65 évesen kapta el a covidot, 4 napig volt lázas, fájt a feje és nem érzett ízeket. Nem köhögött jobban, nem volt semmi probléma a tüdejével, pedig asztmás is. Aztán a láz lenyomása után 2 héttel teljesen felépült. Én is átmentem rajta, nekem is pozitív lett a tesztem, de kis fejfájáson kívül semmit nem tapasztaltam.


Párom kollégája 30 éves, edzett, egészséges fickó volt. Pár hét alatt elvitte a covid.


Sosem lehet tudni, hogy kire hogy hat. Ha megfelelő testet talál magának, viszi.

2020. nov. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

18:53

Köszönöm a válaszod.

A tüdőembólia egyébként egy olyan jelenség, amikor egy vérrög elzárja a tüdőben a főeret, és ez legtöbbször gyors halállal jár.

2020. nov. 18. 18:55
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor erre varrjatok gombot:


Nagyapám 71 éves szív- és tüdőbeteg de torokkaparással átvészelte a covidot.

2020. nov. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

18:56

Köszi a megnyugtató válaszod.

2020. nov. 18. 18:57
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
5: Tudom, mi a tüdőembólia, nagyapám abba halt bele. Ettől függetlenül, a covid beteg és egészséges szervezetre is úgy hat, ahogy épp esik. Ha azt dobja a gép, akkor viszi a fiatal egészségest (ha úgy van, vérrögképződéssel, pont ahogy sokszor a műtétből felépülő fekvőbetegeket szokta), ha pedig azt, akkor pedig kis láz és fáradtság és túl is vagy rajta tüdőproblémás nyugdíjasként is.
2020. nov. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%
Főnökömnél ez úgy alakult ki, hogy nem előtte beadatta az influenza elleni védőoltást. Rá másfél hétre került kórházba és így derültek ki az általad is leírt tünetek. De itt az oltás ütközött azzal, hogy a szervezet már elkezdte gyártani a covid elleni védelemet.
2020. nov. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%

Én a vakcinától félek nagyon. Hiába ígérgeti a kormány, hogy nem lesz kötelező, ezt még korai lenne készpénznek venni.

Nem szeretnék kísérleti alany lenni, használja erre a saját képviselőit. Ki tudja milyen mellékhatásai lesznek annak a szarnak utólag. Lehet veszélyesebb lesz mint a vírus maga.

2020. nov. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!