Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit szóltok hozzá, hogy...

Mit szóltok hozzá, hogy tervezik bevezetni az idősek vásárlási sávját, amin kívül ugyanúgy vásárolhatnak az idősek?

Figyelt kérdés
[link]
2020. nov. 23. 11:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
43%

Vicc.

A saját ismerőseim közt az idősek csakazértis akkor fognak vásárolni, amikor mindenki mehet.

2020. nov. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
29%
Már a múltkor sem volt értelme.
2020. nov. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%

Valamelyik kisebb városban bevezették.

Szerintem jó kompromisszum lenne a SEMMI és a tavaszi szívatós korlátozás között.

Föltéve, ha van értelme, vagyis ezzel segítjük megvédeni azt, aki akkor vásárol.


Mondjuk 10-12-ig más nem vásárolhat. Nos, aki dolgozik, az nem is tudna akkor. Aki meg otthon van, az meg bármikor el tud menni.

Egyedül gyedes kismamáktól hallottam olyat, hogy azelőtt ők úgy vásároltak, hogy tízórai után játszótér, a végén vásárlás, majd utána mentek haza ebédelni. Ezt kell egy kicsit átalakítani: legegyszerűbb kicsit későbbre csúsztatni az ebédet (délben menni be a boltba).

2020. nov. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
55%

Goldmund, anyukám egy kisboltot vezet.

Az öregek hatkor ott sorakoznak a friss kifliért... vannak mondjuk fél hétig, után azok jönnek, akik dolgozni mennek, oviba, suliba viszik a kicsiket, aztán nyolc után megint idősebbek, de max egy órát.

Jó lenne, ha a helyi sajátosságok alapján a kereskedő dönthetné el, mikor biztosít napi minimum egy, max két órát az időseknek.

2020. nov. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
6%
Tavasszal sem volt értelme, főleg, ha megint össze-vissza lesz. Nem tudtam egyszerre bemenni az egymás mellett lévő postára, gyógyszertárba és ABC-be, hanem kétszer is neki kellett indulni, ennyi volt az "eredmény".
2020. nov. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%
Csak lehetőséget adnak 1-2 órára azoknak az időseknek, akik óvják magukat, hogy abban az időzónában csak az ő korosztályuk van az üzletben.
2020. nov. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
21%

"Mondjuk 10-12-ig más nem vásárolhat. Nos, aki dolgozik, az nem is tudna akkor. Aki meg otthon van, az meg bármikor el tud menni."


Pedig de.Aki több műszakos munkarendben dolgozik az a délutános és az éjszakás héten tudna akkor vásárolni.

2020. nov. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
73%

7-es, akkor elmegy kora délelőtt (ha délutános volt), vagy ebéd után (ha éjszakás volt és délelőtt aludt).

A lényeget nem érinti a válaszod.

2020. nov. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Mivel hétköznap én abban a sávban úgyis dolgozom, engem nem érint negatívan, és a hétvégét is tudom tervezni, ha a boltok nyitvatartási ideje nem rövidül.
2020. nov. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Tavasszal a szüleim nem mehettek együtt vásárolni, mert apám a korhatár fölött, anyám a korhatár alatt van, de apám az egészségesebb. Most tudnak menni együtt az idősek sávján kívül, ha kell, de apám egyedül be tud vásárolni az idősek sávjában is.
2020. nov. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!