Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg úgy romlott ez a...

Tényleg úgy romlott ez a világ ahogy van?

Figyelt kérdés

Egyszerűen borzalmas belegondolni hogy milyen sok aljas ember van.

Például a magyarok többsége abban a hitben van hogy teljesen ártalmatlan a koronavírus és azt mondják hogy amikor mások belehalnak hogy "de úgyis meghaltak volna , másba haltak bele , a koronavírusnak semmi köze" stb...

Csak hazudoznak ennyit tudnak..

Vannak dolgok amik nem a koronavírushoz kapcsolatosak például:

Borzalmas sokaknak a viselkedése ahogy kicsúfolnak másokat kiröhögik , semmibe veszik. Komolyan a hányinger kerülget ettől a társadalomtól , ezektől az emberektől...



2020. nov. 27. 13:32
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Igen, de ha nem veszed magadra a világ összes problémáját, akkor elég jól el lehet lavírozni benne.
2020. nov. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

Egy ideje már nekem is egyre érdekesebb a világ szemléletem erről.


A világunk nagyon összetett és érdekes hely ezzel már régóta tisztában vagyok viszont sosem értettem én sem, hogy miért ennyire kétszínű a világ? Míg egyes helyeken például nagyon jó a megélhetés máshol meg kevésbé és egyes helyeken éheznek. Stb. Itt konkrétan azon múlik az életem hogy hová születek. És hát van akinek nincs szerencséje és van akinek nagyon is.. Na de ez még csak a jéghegy csúcsa. Mindenki azt szajkózza, hogy minden ember egyenrangú és nem kell őket elitélni viszont mégis vannak sztereotípiák vannak/voltak/és lesznek is rabszolgatartók akik felsőbb rendüeknek érzik majd magukat. Na meg azok az emberek is akik más élete felett döntenek vagy emberek százai ezrei milliói felett döntenek mindössze egy ember... És ezt nevezik egyenjogúságnak. A mai világunk mindig is egy romlott hely volt de az években kezd egyre lejebb menni...pszihopaták...gyilkosok....nukleáris fegyverek. Végtelenig tudnám sorolni.


Nap mint nap elolvasok egy-két posztot amiben hallom hogy egyes embereknek milyen sors jutott.... Nem részletezném.... Sokszor én is felteszem magamnak, hogy miért ennyire kétszínű ez a világ?


Én is azt vettem észre, hogy egyre rosszabb irányba megy a világ.


Hát kiváncsi leszek mi lesz majd 50 évesen.



23F

2020. nov. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

Nemrég egy hölgy mondta a tévében, hogy ma nárcisztikus világban élünk, ahol mindenki önző, nem törődöm, empátia teljes hiánya áll fent.


Ez köszönhető a médiának, a sok reklámnak, a mások által hangoztatott elvárásoknak. Elveszik minden ami régen fontos volt.


De én igyekszem ebben a káoszban ma is megtalálni a szépet, jót, és mivel van lehetőségem több helyen, országban járni, így tudom értékelni azt amim van.


Szerencsére sokan vagyunk akik maradtak normálisak, segítőkészek, kedvesek, akik látják a világ szebbik oldalát is.


Azt mondják a világ olyan amilyenné mi emberek formáljuk. Ha te is csak keseregsz, meg elzárkózol attól, hogy meglásd az élet apró szépségeit, hogy megismerkedj normális, csodálatos emberekkel, akkor neked tényleg csak rosszabb lesz a világ.


Kezdheted apró dologgal. Segíts valakinek. Nem kell pénzt adni neki, elég ha valaki előtt kinyitod az ajtót, vagy reggel mosolyogva köszönsz az eladónak, vagy örökbe fogadsz egy kisállatot.


Ha utazol valahová a nagy világba, ne csak a turisztikai helyeket fedezz fel, hanem lásd az igazi életet az ottani emberekkel. Meglepő, hogy mennyi mindent láttam így, és ekkor fogsz rádöbbenni, hogy te sokkal szerencsésebb vagy.


18L

2020. nov. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

"Én is azt vettem észre, hogy egyre rosszabb irányba megy a világ."


Pedig ha más perspektívából nézed, akkor rájöhetsz, hogy manapság 1000x normálisabb a világ mint bármelyik másik korszakában.

2020. nov. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Így van, ahogy az 5-ös írja! Soha nem volt a világunk annyira szép és erkölcsös hely, mint napjainkban.
2020. nov. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem a világ romlottságáról mi döntünk:


Öreg bölcs üldögélt a Korinthusba vezető út szélén. A városba igyekvő idegen rövid pihenőt tartva beszédbe elegyedett vele:


- Milyenek itt az emberek? – tudakolta.


- Hová való vagy? – kérdezett vissza az öreg bölcs.


- Athéni vagyok.


- És felétek milyen nép lakik? – kérdezett tovább az öreg.


- Hát tudod, rettenetes társaság! Mind csaló, lézengő, lusta és önző. Ezért is jöttem el onnan.


- Nincs szerencséd! Korinthusban sem jobb a helyzet. Itt is csupa csalóval és lézengővel, lusta és önző emberrel fogsz találkozni. – mondta az öreg.



A vándor búsan folytatta útját.



Nem sokkal később újabb idegen állt meg az öreg bölcs előtt. Őt is az érdekelte, hogy milyen emberek laknak Korinthusban. A véletlen úgy hozta, hogy ő is Athénből jött. Neki is feltette az öreg bölcs a kérdést, hogy ott milyenek az emberek.


- Nagyszerű emberek élnek ott! Barátságosak, segítőkészek és nagyon becsületesek! – válaszolta nem kis büszkeséggel az utas.


- Nagy szerencséd van! Korinthusban is ugyanilyen nagyszerű emberekre találsz majd! – mondta az öreg bölcs.



A vándor vidáman fütyörészve folytatta útját a város felé.



A két beszélgetést végighallgatta egy fiatalember, aki gyakran időzött az öreg bölcs társaságában. Felháborodottan jegyezte meg:


- Nagyot csalódtam benned! Sose hittem volna, hogy te is ennyire kétszínű vagy!



Az öreg bölcs mosolyogva csillapította:


- Tévedsz, fiatal barátom. Tudod, a világ a szívünkben tükröződik. Akinek a szíve gyanúval van tele, az mindenhol csalókkal fog találkozni. De akinek a szívét jóindulat tölti el, az a világon mindenhol barátságos emberekre talál.



Ezzel persze nem azt akarom mondani hogy te esetleg rossz ember lennél, hanem csak hogyha esetleg környezetet váltanál ezalatt értem hogy más emberekkel barátkoznál vagy szereznél egy új hobbit stb. akkor talán te is más véleménnyel lennél.


Tudom hogy, hogy érzel mert nekem is volt egy ilyen korszakom de most próbálok pozítiv lenni és ettől valahogy én is szebbenek látom a világot. Ugyan nem ismerem a környezetedet de szerintem biztos van benne pár dolog ami érdemes arra hogy kimozdulj a négy fal közül.


27F

2020. nov. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!