Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek karácsonykor és...

Szerintetek karácsonykor és újévkor feloldják a kijárási tilalmat és enyhítenek a szabályokon?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, nem magam miatt kérdezem. Soha nem jártunk karácsonykor egymáshoz, mert mindig ketten voltunk apámmal. Újév pedig nekem sosem a bulizásról szólt.


Apámmal hazafelé beszélgettünk, és mesélte, a kollégáival beszélgettek, és fogadtak is egy rudiban, hogyha nem ünnepelhetik az újévet sehogy, mert kijárási tilalom, itt lázadás lesz. Karácsonykor pedig szerinte azért fogják feloldani a tilalmat, mert állambácsi sok pénztől esne el, mert sokan 7 után érnek haza, és nem tudnának (annyit) vásárolni, ha minden 7-kor bezár.


Szerintetek van benne igazság? Szerintem nem fogják, de lesz ami lesz, valahogy mindenképp megoldjuk.


2020. nov. 28. 13:20
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
"hogyha nem ünnepelhetik az újévet sehogy, mert kijárási tilalom, itt lázadás lesz". Sokminden miatt lehetne itt lázadás, de ha pont amiatt törne ki egy, mert nem lehet szilveszterezni tajrészegen egy kocsmában vagy az utcán csak esetleg otthon, az kifejezetren szánalmas lenne.
2020. nov. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

"hogyha nem ünnepelhetik az újévet sehogy, mert kijárási tilalom, itt lázadás lesz."


Nem lesz. Puffogás és hisztizés lesz, de a legtöbben megoldják szűk családdal vagy baráti körrel a házibulizást. Az elmúlt 3 napban 18.000+ új esetet regisztráltak és 400+ halottat, ami ha megnézzük a tavaszi eseteket, amikor mindent lezártak, mindkét esetben több, mint tízszeres szám.

2020. nov. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igaza van apukádnak. December 11-től enyhítés lesz, hogy mindenki mehessen pénzt költeni. Karácsony, szilveszter szabad lesz, januártól jön újra a szigorítás. Szánalmas amit művelnek! Nyáron ugyanez volt.
2020. nov. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, valószínű. Nyáron nyaralni kellett mennie a vírusnak, előre megmondták, hogy szeptember 1.-jén fog visszajönni a vakációból. Most dec.22-én feloldják, majd Jan. 2.-án vége lesz a vírusi téli szünetnek. Legalább húsvétig.
2020. nov. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mivel ilyenkor nagyon sokat költekeznek az emberek. Ebből pedig pénze van az államnak. Szerintem mindenképpen feloldják!
2020. nov. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem bulizni nem lehet sajnos. Mondjuk szilveszterkor én amúgy sem járok sehova, mert az emberek idióták olyankor. Egyébként amúgy simán visszahozhatnák a bulit és az edzési lehetőséget. Nyugdíjasok úgysem járnak veretni és gyúrni.
2020. nov. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amilyen lealjasodott, alkoholista nemzet ez, én simán kinézem hogy népharag lesz belőle ha nem lehet egyszer újévkor üvöltve okádni az utcán.
2020. nov. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!