Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A kézügyesség, főleg rajzolás...

A kézügyesség, főleg rajzolás terén, az fejleszthető dolog, vagy születési adottság?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert emlékeim szerint gyerekkoromban sokkal jobban tudtam rajzolni, nyilván nem voltam valami jó akkor sem, de azért a mostaninál nagyságrendekkel jobb volt így is, most konkrétan egy egyenes vonalat vagy két szimmetrikus görbét nem tudok lerajzolni, még képről sem. Ezért érdekel hogy ez visszafejleszthető ha sokat gyakorlok, vagy mondjak le róla?

2020. nov. 28. 22:14
1 2
 11/12 Thunderfairy ***** válasza:

Kedves 5-ös válaszoló. Az amit belinkeltél oldal az úgy láttom hogy a hiperrealisztikus rajzokat mutatja. Nos, ennek a penge látványú rajzolásnak van egy nagy gyenge pontja. Méghozzá az hogy csak másol képekről ilyen rendkivűli pontosággal.


Kedves kérdező. Szerintem is bárki megtanúlhat magas szinten rajzolni sok-sok gyakorlással. Meg kell tanulni hozzá az alapokat: Kockologia, ábrázoló geometria, anatomia, stb. Ezek megtanulása után meg gyakorolni rengeteget. ENNYI.

2020. nov. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
#11 És akkor mi van, ha másol? Mindenki másol valahonnan, illetve a kérdés az volt, hogy bárki megtanul-e rajzolni, nem az, hogy bárki lehet-e művész. Ilyen tekintetben teljesen irreleváns, ha másol valaki. A tudása és a kézügyessége megvan, ez a lényeg.
2020. nov. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!