Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A kézügyesség, főleg rajzolás...

A kézügyesség, főleg rajzolás terén, az fejleszthető dolog, vagy születési adottság?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert emlékeim szerint gyerekkoromban sokkal jobban tudtam rajzolni, nyilván nem voltam valami jó akkor sem, de azért a mostaninál nagyságrendekkel jobb volt így is, most konkrétan egy egyenes vonalat vagy két szimmetrikus görbét nem tudok lerajzolni, még képről sem. Ezért érdekel hogy ez visszafejleszthető ha sokat gyakorlok, vagy mondjak le róla?

2020. nov. 28. 22:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Képzőművészeti suliba jártam.

A rajzkészség természetesen fejleszthető, sok-sok gyakorlással.

2020. nov. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

pár napja láttam egy pali fejlődését. 2 éves távlatokban voltak felrakva a rajzai. az első ilyen gyerek rajz szerűség volt.8 évvel később tökéletes fantasy festmény lett a végeredmény.


de ez olyan mint hangszeren megtanulni játszani.

elsőre hihetetlen,hogy tud úgy játszani.

aztán belekóstolsz,eljársz tanárhoz,elkezdesz belelátni és megérted,hogy elérhető.

aztán egyre jobb leszel benne,mindenki dicsér...és valóban...már elkezdesz annyira jól játszani,hogy felismered..sehol se vagy:)

2020. nov. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Is-is.
2020. nov. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Fejleszthető rendszeres gyakorlással (mondjuk napi 1-2 óra). Hónapok múlva látszódni fog a fejlődés, pár év alatt pedig egészen magas szintre fejlesztheted.
2020. nov. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Fejleszthető, de mondjuk van egy olyan szint, amit már nem mindenki tudna elérni, akármennyit is gyakorol az illető. Jól bárki megtanul rajzolni, de például így csak az, aki tényleg tehetséges:


[link]

2020. nov. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
Tehetség a kissebbik része, a gyakorlás sokat számít.
2020. nov. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A tehetségen is múlik, de gyakorlással fejleszthető( nem véletlenül vannak művész iskolák /szakkörök)
2020. nov. 29. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

fejleszthető.. senki sem születik egy Mozartnak, minden képességet tanulták.


A sikereseket az választja el a sikertelentől, hogy a sikeres ezzel kel és fekszik. Rajzolj évente 3000 órában és 3 év múlva garantáltan művész leszel!

2020. nov. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Na, ez jó kérdés. Szerintem születni kell ÉS gyakorolni is. Rajzsuliba jártam és akinek a vérében volt és gyakorolt mindig jobb volt, mint akinek csak szorgalma volt. Persze gyakorlás nélkül meg a tehetség sem ér semmit. Szóval is-is. (Amúgy én is előbb fogtam ceruzát, mintsem jártam, szóval tudom, milyen vele születni és kevesebb gyakorlással is többet elérni.. de utóbbi elengedhetetlen!)
2020. nov. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"senki sem születik egy Mozartnak, minden képességet tanulták"


Ezt mond majd el alkalomadtán Mozartnak!!

:)

2020. nov. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!