Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mire jó ez a korona pandémia?

Mire jó ez a korona pandémia?

Figyelt kérdés

Minden rosszban van valami jó.

Ebben mi?



2020. dec. 4. 09:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Home office ❤️
2020. dec. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
Semmire.
2020. dec. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
30%
Segít a túlnépesedésen
2020. dec. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
Home office, plusz én egy csomó pénzt spórolok azzal, hogy nem járok szórakozni, nem a munkahelyi menzán kajálok hanem itthon főzök, nem utazgatok, és nem veszek ruhákat, mert minek.
2020. dec. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

Home office +1. Most azoknál a cégeknél is elkezdtek átállni, ahol egyáltalán nem támogatják, igaz, ott csak nagyon döcögősen, de idővel talán belátja a vezetőség olyan helyeken is, ahol eddig nagyon elzárkóztak.

Kerékpározási lehetőségek feltérképezése, bővítése, minden közlekedő számára megfelelő alternatíva megtervezése, kialakítása. Most több dolgot volt lehetőség kipróbálni, volt, ami bejött, volt, ami nem, de ezekre a kísérletezésekre normál esetben nem nagyon van lehetőség.

Előtérbe kerültek az oktatás technikai hiányosságai. A felnőttoktatásban elkezdett jobban elterjedni a távoktatás, amivel megkönnyítik azok dolgát, akik munka mellett tanulnának, akár továbbképzés miatt, és a cég állja a képzést, akár pályát módosítanának.

Felgyorsultak az egészségügyi kutatások. Egy bármilyen veszélyhelyzet mindig technikai, tudományos fejlődést hoz, amit nem kizárólag ott lehet majd hosszú távon használni, aminek a kapcsán megindult a kutatás.

2020. dec. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%

online tanulás nekem eddig szinte csak pozitívummal járt, egyetlen hátránya, hogy alig találkozok a szaktársaimmal.


Globálisan nézve:

- visszaveti a gazdaságot -> ez azért jó, mert folyamatosan csak fejlődik, de ezzel ugye elér egy platót, így ha visszaveted, tulajdonképpen jövedelmező lesz hosszú távra, plusz kevesebb lesz a versenytárs is ( akik tönkrementek)

- csökkenti a népességet (igazából erre nagyon nagy szükség lenne, csak erkölcsileg erősen vitatott, és senki nem akar vele foglalkozni. igazuk is van, ki akarna x milliárd embert kijelölni, hogy na te már ne élj tovább)

- szűri a gyengébb immunrendszerű egyedeket (mint minden járvány, vagy környezeti változás)

- az orvosok helyzetén javít(ana) kishazánkban. De igazából, ha a járvány után nem lesznek felújítva a kórházak és nem lesz normális eü ellátás hálából a járvány idején nyújtott helytállásért, akkor igazából sosem lesz normális egészségügyünk...

- felhívta az agglomeráció előnyeit, sok vidéki ház csak a pandémia miatt kelt el (bár ez így wtf, mert ez a járvány max 1-2 év, és a legtöbb ember minimum 20-30 évre vesz házat)

- még egy személyes vonatkozás: nekem nagyon jól jött, hogy nem kellett a májusi érettségin szóbeliznem

- ugyanígy személyes szempont lehet valakinek, hogy utólagosan minden diplomát kiadtak nyelvvizsga nélkül (amit nem értek, de aki meg így járt, az örülhet neki)

2020. dec. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%

Nekem semmiben. Hiányoznak a programok, nem bulika, hanem színház, hangverseny, utazás. Munka kapcsán is nagyon sok minden elmaradt. Nekem ez az év visszafejlődés, visszalépés a munkámban is.

Miért jó, hogy több pénz marad programok elmaradása miatt??? Engem nem boldogít, hogy van x összegem. De egy-egy jó program nagy élmény, ami hiányzik.

2020. dec. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Amiket én szeretek csinálni szabadidőmben, azokat csak kevésbé befolyásolta, én inkább több lehetőséget kaptam most ezen a téren. Szeretem a teljesítménytúrákat, de sok ilyen esemény olyan helyeken van, ahova nem tudok eljutni, mivel sem autóm, sem jogsim, tömegközlekedéssel nem lehet minden ilyen helyre eljutni, vagy ha el lehet jutni, nagyon sok idő. Most instant és virtuális teljesítésre is vannak lehetőségek, így elmehetek egy számomra könnyebben megközelíthető helyre letúrázni az adott távot, ugyanúgy érvényes a teljesítés, megkapom érte a pontot, érmet... stb. Mozogni amúgy is mozgok, de ez plusz. :-)
2020. dec. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
44%
Milyen érdekes, hogy mindig az hangoztatja a vagyon, a tudás/végzettség és az igényes megjelenés fölöslegességét, akinek nincs...
2020. dec. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%
Az elmúlt évek egyik legszaftosabb szexbotránya.
2020. dec. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!