Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Érdemes lenne szerintetek...

Érdemes lenne szerintetek munkát váltanom?

Figyelt kérdés

Egész életemben azért tanultam, hogy sikeres legyek, és jobb legyek, mint az átlag. Rengeteg energiát fektettem ebbe, nagyon sok mindenről lemondtam érte, viszont nem voltam elég ügyes és kitartó és a végén elegem lett. Akkoriban volt egy nem túl jó párkapcsolatom, ahol a párom úgy gondolta, hogy teljesen reális elvárás, hogy péntek délben felálljak a munkahelyemen (lehetett túlórázni, amit utána le lehetett csúsztatni) és elmenjek vele hosszú hétvégére, majd vasárnap 10-11-re érjünk haza és hétfőn úgy menjek dolgozni. A végén a veszekedéseinket és a nyaralásokat kipihenni jártam be a munkahelyemre, ami a teljesítményemen is meglátszott, és hiába szakítottam, addigra már szereztem 1-2 haragost a cégnél, akik dühösek voltak, mikor nekik kellett megcsinálni helyettem a feladatokat, és végül inkább felmondtam.


Addigra elvesztettem minden önbizalmam és elkezdtem egy olyan munkakörben dolgozni, amihez nem kellenek a diplomáim, amik csak porosodnak a polcon. Három évig nagyon élveztem, bár mindig is kicsit bizonytalan voltam abban, hogy ezt kéne-e csinálnom, viszont (mivel bőven túlképzett voltam), rengeteg sikerélményem lett és visszajött valamennyi önbizalmam, úgyhogy maradtam.


Ez nem egy megbecsült pozíció, amiben vagyok, nem is fizet jól, pedig ez a kettő nekem mindig fontos volt.


Most azt látom, hogy azok az ismerőseim, akik sokkal kevesebb energiát fektettek bele a munkába/tanulásba, viszont jobban helyezkedtek, mind sikeresebbek nálam.


Gondolkodok rajta, hogy újra megpróbálom (bár ilyen hosszú kihagyás után, kezdő pozícióba is nehezen vennének fel, egy év releváns tapasztalattal), de nem tudom, hogy jó ötlet-e, mert a következő év, az új párom munkája miatt kiesik (Ázsiába kell költözni), utána meg lassan gyerekeket terveznénk.


A jelenlegi munkahelyem "családbarát", sok kollégának vannak gyerekei, nem gond, ha el kell menni korábban stb. A másik pozíció viszont túlórázós és elég rázós lenne, főleg az elején, amíg nincs tapasztalatom, 2-4 év biztos, mire beletanulok, addig valószínűleg a fizetésem is kevesebb lenne. Nyilván nagyon félek belevágni, főleg, azért, mert 3-5 évet nem lenne jó ötlet a gyerekvállalást sem tolni.


Ti mit csinálnátok a helyemben?


2020. dec. 16. 01:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Mivel tudod az okát, hogy miért romlott a renomét az első munkahelyeden,

fogd fel tanulságnak és ne ostorozd magad.

Tudod, hogy mire vagy képes.

Az új munkahelyeden bizonyíts.



Amúgy persze, hogy normális elvárás, hogy munka végzés után

a család az első, és minél többet együtt lenni.

Kompromisszumkészség kérdése.

Például ő lemegy, teszem azt, Balatonra, már reggel, te meg utánautazol.

Vagy egyenesen a munkahelyedre megy érted, miután végeztél, és irány

a pihenés.

2020. dec. 16. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha babát terveztek, akkor a túlóra nem opció, különben magára hagyod a párod. Szerintem semmiképp se menj abba a stresszes pozícióba vissza. Máshova esetleg a pénz miatt válhatsz. Hidd el, egy gyerek nem olyan mint egy plusz hobbi, hogy rászánsz mondjuk napi 4 órát és megvan oldva,ráadásul szigorúan munka után. Ehelyett bármikor (éjfélkor vagy délelőtt egyaránt) szükség lehet rád. Dönts felelősen
2020. dec. 16. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Biztosan létezik jobban fizető, de kevésbé stresszes, hasonló munkakör, ahol nem feltétlenül kell túlórázni és ki is tudsz teljesedni.
2020. dec. 16. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi 1-es! :) Az a problémám, hogy már nem vagyok benne biztos, hogy lenne erőm végigcsinálni és tényleg évekig tartana. Ha lesznek gyerekek, akkor az megint hosszabb idő kiesés és nincs sajnos azon a területen tapasztalatom.


Amúgy ne Balatoni nyaralást képzelj el, hanem kirándulást, meg városnézést, emeletes ágyon alvást, hol túl hideget, hol túl meleget és reggeltől estig programokat. Persze értem jött, mert mondjuk Budapestről Hollókőre kicsit hosszú az út gyalog, meg kiszámíthatatlan.


2-3-as: Ugyanakkor gyerekként ebben a pozícióban képzeltem el magam, és akkoriban úgy gondoltam, hogy akár gyerekeket sem vállalnék, hogy itt dolgozhassak. Nem tudom, hogyha nem kezdek el itt dolgozni, akkor nem fogom-e a gyerekeimet "okolni" ezért és lesz az egész családom hosszú távon boldogtalan?


Tényleg nagyon bizonytalan vagyok abban, hogy mit fogok kevésbé megbánni 20 év múlva :(

2020. dec. 16. 09:12
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt lenne érdemes átgondolni: mi mennyit ér meg, ha akár gyereket sem vállalnál munka miatt, akkor később nem bánnád -e meg. Milyen előnye lenne számodra ha munka miatt feláldoznád az életedet, illetve életed nagy részét, vágyaidat stb?
2020. dec. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Próbálom, de igaziból nem tudom. Teljesen azt érzem, hogy mindkettőt meg fogom bánni...
2020. dec. 16. 11:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Kérj tanácsot psichológustól, lehet tud olyan kérdéseket feltenni, vagy rávezetni: mi az amit igazából szeretnél.
2020. dec. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!