Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha hivatalos...

Mit csináljak ha hivatalos ügy intézése közben elkap a pánikroham?

Figyelt kérdés
Régen küzdöttem már ezzel, jártam terápiára és évekig jól voltam utána, de újra előjött és már máshol lakom, itteni jó szakembert még nem találtam. Múltkor voltam a bankban és egyszer csak éreztem, hogy megint hatalmába akar keríteni, az egész testem zsibbadt, vert a víz, ájulás kerülgetett, láttam, hogy az ügyintéző is bámult, nagyon égő volt, de még felül tudtam kerekedni rajta, de megint mennem kell és előre rettegek, hogy mi lesz.
2020. dec. 17. 00:14
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Ha ez előjön, akkor nyugodtan közöld, hogy tudod, hogy furának tűnsz, de van néhány problémád és kérnél egy percet, hogy összeszedd magad.

Hidd el, ha közlöd, hogy valami nem oké, akkor sokkal elfogadóbban állnak hozzád. Nem lesz égő. Én pl. mentem szintén bankba, beléptem, bepárásodott a szemem és semmit sem láttam... Annyit láttam, hogy a biztonsági felém fordul (csak homályosan láttam a testet) és mondtam neki, hogy tudom, fura, de semmit sem látok szemüveg nélkül és nyomtatna nekem egy sorszámot? Tök lazán mondta, hogy persze és meg is csinálta. Sokszor ilyen egyszerű az élet.

2020. dec. 17. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1 Köszi, ez jó ötlet, csak szerintem akkor még jobban elkapna, mert attól tartok azért is van ez velem, mert attól félek, hogy észrefogják venni és ha közlöm, akkor nincs visszaút, olyan "meztelennek" érezném magam, sebezhetőnek. Félek, hogy furcsának találnának és mindenki engem nézne, de csak nem én lennék nekik az első vagy az egyetlen komplikált ügyfelük akin lehet csámcsogni.
2020. dec. 17. 00:29
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Megértem a helyzetet. Ezért mondj csak annyit, hogy van valami problémád és kell egy kis idő. Így nem adod ki magad teljesen, nem árulod el, hogy mi pontosan a problémád.

És nyugi, nem te lennél az első ilyen ügyfél és már nem is csámcsognak sok dolgon az ügyintézők. Te visszafogott lennél, csak több idő kéne rád. Gondolj bele, hogy vannak olyanok, akik bemennek, kiabálnak, káromkodnak és hasonlók. Na, rajtuk csámcsognak.

2020. dec. 17. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
42%
És ha csámcsognak? Mi van akkor? Nem barátkozni vagy párt keresni mész oda hanem ügyet intézni. Amúgy az 1-esnek tényleg igaza van: a probléma megoldásának első lépése, hogy megnevezem a problémát.
2020. dec. 17. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
26%

A pánikroham pont attol jön elö ha leakarsz küzdeni/nyelni vmit. Magadba folytod.


Én tüfobiás vagyok es amikor tetanust vagy mit akartak adni, a vároban ülve nyugtatgattam belül magam, probàltam ugy viselkedni mint a többi ember, làblogatás nézelödés, probáltam elfolytani az egész görcsöt, erre..kiver a viz nem kapok levegöt elkezdtem fulladni, nem kicsit, be is rohantak velem egy rendelöbe hogy "visszahozzanak"

Amennyire el akartam tünni mint szürke egér, olyan szinten lettem feltünö..


És ennek tetejébe ha elutasitok indokolatlan tühasznàlatot, mert fobiàm van, még az orvosoknak àll feljebb, elkezdenek lecseszni, akàr üvöltve meg stb. Orvos létükre nincsenek képben a tüfobiàkkal!és tulkapások is mennek.

2020. dec. 17. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
32%
*azt akartam ezzel csak hogy pont ha rágörcsölsz egy bankra meg ilyen dolgokra, az pont vonzani fogja a rohamot
2020. dec. 17. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
32%
*illetve az ha elakarod nyomni a görcseid. Kivülröl el tudod nyomni, de a szervezet meg megbosszulja triplan
2020. dec. 17. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon hasznos dolgokat írtatok, igyekszem alkalmazni őket! Remélem hamar rögzülnek az agyamban, mert egyenlőre itthon ülök és már itt görcsbe rándul a gyomrom.:D
2020. dec. 17. 09:09

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!