Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy küzdesz meg a lelkiismerf...

Hogy küzdesz meg a lelkiismerfurdalással, amikor nem hívod vissza az ismerőseid?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy az életemben rengeteg teendő és ember, program van és a közeli barátokon, családon kívül előfordul, hogy egy-egy távolabbi ismerőst (akivel nincs rendszeres kapcsolat), régi üzletfelet (akivel nincs állandó munkakapcsolat) simán nem hívok vissza, elfelejtem, nem áll rá az agyam, miről is kezdjünk társalogni és a dolog idővel elsikkad, ami időnként lelkiismeretfurdalást okoz számomra, de mondjuk 4 hónap múlva már "cikinek" érzem felfrissíteni a dolgot. Nálad is van ilyen helyzet? Te ezt hogy kezeled?

2020. dec. 17. 12:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs ilyesmi miatt lelkifurdalásom. Ha olyan nagyon akart volna beszélni velem az illető, akkor hívott volna még egyszer.

Ha viszont nekem is fontos az adott ember, akkor hónapok múltán is simán felkeresem, de inkább írásban. Elnézést kérek (röviden, tömören), amiért addig nem jelentkeztem, de ennél nagyobb jelentőséget nem tulajdonítok a dolognak. Felnőtt emberek vagyunk, mindenkinek van élete, mindenki elfoglalt. Aki ezt nem képes elfogadni, azt elengedem.

2020. dec. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is el szoktam felejteni azt, aki nem fontos, de nekem nincs lelkiismeretfurdalásom. Aki nem áll közel hozzám, az nem tartozik nekem semmivel (tehát ha ő csinálja ugyanezt akkor nincs semmi harag) és úgy gondolom én se tartozok neki semmivel. Ha nem keresett újra akkor az azt jelenti, hogy nem volt fontos amiért keresett, valszeg ő is elfelejtette már.
2020. dec. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lelkiismeret furdalásról szó sincs az esetemben. Ha akar valaki valamit tőlem, fog keresni egy arra alkalmas időben, - nem fogom senki miatt átszervezni az magánéletemet. A közösségi érdek más, - ott azért igyekszem úgy megoldani a napi szintű dolgaimat, hogy beleilleszthető legyen a magatartásom ebbe.
2020. dec. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!