Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért használ még mindig sok...

Miért használ még mindig sok ember sárga csekket a rezsi kifizetésére?

Figyelt kérdés

És itt nem az öregekről beszélek, akik nem értenek az internethez, hanem fiatal vagy középkorú emberekről, akiknek internetük is van meg okostelefonjuk is. Sokkal egyszerűbb kifizetni online pár kattintással mint sorban állni a postán, főleg hogy nem is egyszerre jön meg az összes csekk. Tudom, hogy sokan úgy vannak, hogy nem rögtön fizetik ki, hanem halogatják, de ezt online bankkártyás fizetéssel is meg lehet oldani.

Ismerőseim közül rengetegen még mindig csekket használnak, holott ki se lehet venni a kezükből az okostelefont.



2020. dec. 17. 22:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
50%
Hat akkor képzeld el … vannak olyan emberek akiknek nincs okostelefonjuk es nincs bankkartyajuk sem.
2020. dec. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

De én nem azokról beszélek akiknek nincs, azt is ha valakinek bankkártyája, bár manapság szinte mindenki arra kapja a fizetését.

A kérdés azokra vonatkozik akiknek van kártyájuk és okostelefonjuk is.

2020. dec. 17. 22:06
 3/17 anonim ***** válasza:
68%
mindent kp.-ban fizetek
2020. dec. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
11%
kes mani jobarat!
2020. dec. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
6%

Nem mindenki kapja kartyara a fizeteset, nekem sosem volt meg bankkartyam es nem is tervezem, hogy valaha is lesz.


Regi vagasu vagyok: "penz számolva-, asszony verve jo!" :)

2020. dec. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
86%
Ugyan mai gyerek vagyok es az online dolgok a kisujjamban vannak, megsem bizok meg semmiben. Ergo szeretem hogy latom hogy atadom a penzt, hogy lepecsetelik a kis csekkem, hogy vissza kapom a szelvenyt belole, amit otthon aztan elrakok. Nekem igy van a helye mindennek sajnos. Meg mindig jobban bizok a papir alapu dolgokban.
2020. dec. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
52%
Előző, téged kellene agyonverni.
2020. dec. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
56%
Aki ilyen nagy kp fan az általában feketén dolgozik és a fizetése nagyobbik részét is feketén kapja.
2020. dec. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
65%

A fizetést az ember nem kártyára kapja,hanem bankszámlára.

Amúgy aki online fizeti,annak ott szerepel a banki kivonaton a befizetett tétel,vagy az utalás.

Sárga csekk nálam a múlté.

2020. dec. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
44%

Pedig az ember mindig azt csinálja, ami neki az egyszerűebb. Nem neked, neki. Ez törvény. Lehet, mégsem olyan egyszerű, hogy három gombra rákattintasz? Lehet, hat másik dolgot telepíteni kéne, hogy eljuss addig, hogy három gombra rákattinthatsz? Lehet, hogy fényévekre elakadt? Lehet, nincsen neki kockaagyú hapsija, aki majd azt megcsinálja neki? Lehet, hogy be kéne menni előbb a bankba elrendezni, hogy egyáltalán legyen digitális hozzáférése? Lehet, hogy nem is tud róla, hogy be kéne neki mennie, mert a videóban csak azt magyarázták el, hogy kell a három gombot megnyomni, amit ő nem talál, és azt se érti miért? ... Na kb. így szokott ez lenni.


Hogy most mondjak egy hirtelen példát, tudod, az átlagembernek egyszerűbb lenne venni egy biciklit az Ecserin, mint kiszabadítani ebben a csodavilágban egy ilyen molbubit. Majd röhögnek ám rajtatok is, akik utánatok jönnek, megnyugodhatsz. Ez mindig így volt, és így is lesz.


Egyébként meg nem tudom, minek bármiféle befizetgetés, az embernek automatikusan le tudják vonni a rezsiket a számlájáról a közművek, egyszer kell elintéztetni ennek az engedélyeztetését, azt jónapot. Bérletekből is lehet éveset venni, és nem örökké seftelni. Nem digitalizálni kell a bürokráciát, hanem leépíteni a jó életbe...

2020. dec. 18. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!