Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szabolcs-Szatmár-Bereg megyébe...

Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében tényleg olyan rossz a helyzet?

Figyelt kérdés
Tényleg azért gorombák az emberek, mert a megélhetésért küzdenek? Miért nem tanulnak és járnak iskolába? Veszélyes hely? Nagy a bűnözés?
2021. jan. 1. 11:30
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Nem. A Chicagoi gettó rosszabb. A szabolcsiak csak szeretnek mártírkodni. Ennyi.
2021. jan. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
43%
Azért nem mennek dolgozni meg nem tanulnak, mert mindig minden feleslegesnek gondolnak, ők csak azt szeretnék, ha a semmiért kapnak milliókat.
2021. jan. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%
Én Kisvárdán éltem 12 éves koromig. Édesanyámat érettségivel nem akarták felvenni takarítónak a Tesco-ba. Az a baj, hogy a "jól fizető" (=160 ezer ft-nál tobb fizetés) helyekre csak protekcióval vesznek fel. Ha nincs ismerősöd, akik ezekre a munkahelyekre beajánlanának, akkor annyi. Maradnak azok a munkák, amik annyit se fizetnek, hogy éhenhalj belőle. Az én édesanyám a Baromfiba dolgozott, napi 12 órába, -3 fokba a hideg csirkehúst fogdosta és vágta, 15 kg-os rekeszeket emelgetett, 5 óránként lehetett kimenni inni és wc-re, a belét kidolgozta havi 125 ezer forintért.
2021. jan. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
76%

Hát max. nagyobb a szegénység, és alacsonyabb az átlagfizetések, több a munkanélküli, mint máshol. Én szabolcsi vagyok, Pesten járok egyetemre. Szerintem nem gorombák a szabolcsiak, veszélyesnek sem veszélyes. Nem tudom, engem itthon soha nem raboltak ki fényes nappal egy tér közepén, míg Pesten erről hallottam már sztorikat.

Általános osztályból egyedül én mentem egyetemre, míg gimiből szinte mindenki egyetemre ment. Nem kötelező sztem a mai világban mindenkinek egyetemet végeznie, ha van egy jó szakmád, akkor azzal még jobban megéri lehet, mint egy noname szakkal.

2021. jan. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!