Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a megnyilvánulásról?

Figyelt kérdés
“Régen nem volt ennyiféle vizsgálat, meg gyógymód, mégis felnőttek az emberek!”

2021. jan. 3. 10:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Ha babákról és gyerekekről van szó, akkor rossz kategóriában vagy. Ez a megnyilvánulástudatlanságról árulkodik, ugyanis régen sajnos sok gyerek nem érte meg a felnőttkort.
2021. jan. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Én speciel 45 éves vagyok, és ha már babaként kiszűrték volna, hogy gond van a pajzsmirigyemmel, akkor most nem lennék alig 150 centi magas (ami még nőként is icipici) és nem lennének súlyproblémáim.
2021. jan. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Abban egyetértek, hogy felnőttek,már aki felnőtt. Kérdés, hogy hogyan. Betegen is lehet élni, fel is lehet nőni.


Ettől még nem volt jobb régen. Viszont azt igaznak látom, hogy manapság sokkal több a gyenge immunrendszerű, allergiás, betegeskedő ember. Ennek nem a vizsgálatok és a kezelések lehetősége az oka.

2021. jan. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván sokan felnőttek úgy is, de sokkal többen haltak meg pl. születéskor, akikről nem szól a fáma, ill. a várható élettartam szintén alacsonyabb volt.


Ennyi erővel lehetne abból a megközelítésből is vizsgálni, hogy régen bezzeg nem öregedett ennyire a társadalom, mert kevesebben érték meg a "régen bezzeg" életkort.

2021. jan. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én több felöl látom.

Egyrészt nyilván akkor több olyan volt, hogy meghalt valaki, vagy meghalt és nem tudták miért. Manapság mikor megmentenek minden gyereket, akkor feleslegesen csodálkozunk, hogy milyen sokan betegek. Nem azt mondom, hogy nem kell őket megmenteni, nyilván a sajátom is érdekelne. De azért nem meglepő, hogy azok, akik nagyon koraszülöttek voltak, ez volt a baj, az volt a komplikáció, azoknál a gyerekeknél a természet "mondani akart valamit". Mégegyszer mondom, nem a gyereket hibáztatom, csak nekem furcsa, hogy ezek után meglepő, ha betegesek, genetikai gondjaik vannak, stb.


Azt viszont látom, hogy patologizálni kell manapság mindent. Ha 5 perccel késöbb kezd el valamit csinálni a gyerek, mint ami a tankönyvben le van írva, már 87 féle orvoshoz szaldgálnak velük. Lassan minden gyereket visszatartanak egy évet minimum a suliból, mind fejlesztészre jár.

Nyilván mindenki a legjobbat akarja, de én nem tartom biztosnak, hogy erre mind szükség lenne...

2021. jan. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem nőttek fel mindannyian.
2021. jan. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Persze, felnőttek.

De a várható átlagéletkor jóval alacsonyabb volt

2021. jan. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A várható életkor alacsonyabb volt, de amúgy volt erről egy részletesebb tanulmány, hogy aki megérte a felnőttkort közel olyan hosszú ideig élhetett, mint manapság az emberek, az átlag életkort a nagyon magas arányú gyerekhalálozás alakította így.


Egyrészt régen természetes volt az, hogy van a családban gyerekhalál, hogy 5-10 szülésből jó ha a fele megmarad, ami manapság elképzelhetetlen.


Másrészt ezek a tanulmányok sose térnek ki arra, hogy milyen volt az életminősége az életben maradtaknak. Manapság is nehéz betegséggel élni, arról semmi hír, hogy mondjuk milyen volt az iparosodás idején egy gyárban dolgozni, mennyire lett tropa valaki azoktól a körülményektől vagy hányan élték le az életük vastüdőn.

2021. jan. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
8as vagyok és még annyival is egészíteném ki a dolgot, hogy a régi problémákat többnyire kiküszöböltük, így pl: az oltásokkal a sok gyerekhalált, de sok új betegség ütötte fel a fejét pl: sok degenerációval született gyerek lett Hiroshima és Csernobil után, több a rákos beteg is azóta meg hogy fogalmunk sincs mit eszünk. Szóval változtak a körülmények, a betegségek. Régen lehet ritkaság volt ha valaki rákos lett, ezt manapság keményen szűrni kell.
2021. jan. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az, hogy ezek hiányának ellenére felnőttek az emberek, nem azt jelenti, hogy akkor minden jó volt úgy.

Ma több a gyógymód, jobb a technika, így ezek miatt a probléma kevesebb, és még többen nőnek fel. Egy másik téren viszont több a probléma, mert egy probléma megoldása újabb problémákat vet fel. Így is felnőnek az emberek, de ez nem azt jelenti, hogy ez így akkor jó, és semmi teendő nincs tovább.

2021. jan. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!