Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy 100 év...

Miért van az, hogy 100 év alatt a feminizmus szinte sehova nem haladt, és 100 év alatt annyit értünk el, hogy szavazhatunk meg dolgozhatunk (persze nem ugyanannyiért, mint a férfiak)?

Figyelt kérdés

2021 van, még mindig nagyon sokaknál úgy van, hogy a nő dolga a házimunka, gyereknevelés, a férfi meg beül munka után a TV elé és meccset néz.

Az milyen gyorsan elterjedt, hogy a nők is dolgoznak, de az még mindig sok helyen úgy van, hogy ugyanazért a munkáért kevesebbet keresnek.

Ha egy lány felvesz egy haspólót, akkor büdös k....a, a fiú meg nagy macsó, aki mutogathatja a felső testét. A női mellet megértem, miért intim testrész, és nem kell mutogatni, de a női has az mégis mióta intim testrész? A fiúk kitehetik instára a kockás hasukat, de ha egy lánynak is kockás vagy lapos hasa van, akkor ha kiteszi, kapja a sok okádék kommentet, vagy a de megb.nálak szintű hozzászólásokat. Ha egy lány sok fiúval szexel, akkor k..a, ha egy fiú sok lánnyal szexel, akkor menő. Jönnek ezzel a lakatos-kulcsos hasonlattal, de ez úgy hülyeség, ahogy van, mert a nők nem lakatok, hogy bármit is elzárjanak, és azért, mert a kulcs hasonlít a férfi nemi szervre, még nem lesz jó, mert sok kulcs sok lakatot nyit, az jó kulcs... Ennyi erővel "Ha egy nyalóka/fogkefe/kanál sok szájba volt, az nem higiénikus, de ha egy embet több nyalókát eszik, az higiénikus." Mai napig megkapják a lányok, hogy "Lány létedre nem illik csúnyán beszélni", én se szeretem, ha valaki mindig második mondatát b+-al meg társaival kezdi, de semmiben nem másabb az, ha egy lány beszél csúnyán, mint egy fiú. Ugyanaz a kettő. Meg ez az ülés, hogy ki hogy ül... Ha valaki széttett lábakkal szeret ülni "lány létére", az miért baj? Ha szoknya van rajta, még megértem, de ha nadrág?


100 év. Annyi lett elérve, hogy dolgozhatunk, szavazhatunk, kinyitják nekünk az ajtót. Tudom, hogy ez a feminizmus dolog egy hosszabb folyamat kell, hogy legyen, na de 100 év alatt mégis miért nem értünk el semmit? Egy egész társadalom megváltoztatására sok idő kell, de mégis mennyi? A BLM mozgalom is pár év alatt elérte, hogy már szavakat ne lehessen kimondani (színesbőrűekre használt n betűs szó), a feminizmus meg sehol.

Nem azt mondom, hogy a férfiaknak ne legyenek jogaik, hanem hogy a nőknek is egyenlő lehetőséget kellene biztosítani, és szeretnék ebbe a rohadt világba úgy gyereket vállalni, hogy ne féljek attól, hogyha lány lesz. Lánynak/nőnek lenni még mindig hátrány, hiába hangoztatják a reklámok, hogy nőnek lenni előny.


2021. jan. 4. 18:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Nincs teljesen igazad. Már mi is tudunk pénzért venni pasit. Ezt is elértük. Meg azt is, hogy most már a mi lakásunkba tegye be a picsáját a kényelembe a férfi. Na ezt is elértük. Azért ez is eredmény, nem gondolod? 😂 (irónia)
2021. jan. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
64%

Azt hiszed hogy a feketék csak a blm óta küzdenek az elfogadásért?

A másik, jobb helyeken, normálisabb emberek nem csak azt a nőt ítélik el aki sok pasival volt, hanem azt a pasit is aki sok nővel volt.

A feministák pedig csak rombolnak, mert azt érték el hogy nem elég hogy ránk szakad a házimunka meg a gyerek, de még emellett dolgoznunk is kell, tehát minden nap dupla/tripla műszak van. És még büszkék is erre hogy nehezebbé tették a nők életét dacból.

Plusz kifejlesztettek egy új pasigenerációt akiknek a nagyrésze nőgyűlölő pontosan a feministák tevékenysége miatt.

Nő létemre utálom a feministákat, mindent csak rosszabbá tesznek. Csak mert semmi nem jó nekik, derogáltak a régi, jól bevált nemi szerepek. Ami az őskor óta jelen van, mert egy nő nem tudott volna levadászni egy mamutot, ezért neki maradt az hogy a tűzre és a gyerekekre vigyázott, amíg a pasi az életét kockáztatta a kajáért.

Ennyi erővel a férfiak is fellázadhatnának és csinálhatnának egy mozgalmat hogy ők nem akarnak többé nehéz fizikai munkát végezni, és hogy csinálják meg a nők. Kb az összes nő kiakadna hogy ezt mégis hogy képzelik, de a feministák bezzeg elvárják a férfiaktól hogy fogadják el hogy a nők mindent maguknak akarnak egyszerre, de úgy, hogy közben mégis királynőként legyenek kezelve. Ellentmondásos és romboló az egész feminista mozgalom.

2021. jan. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
36%
türelem? nem történhet minden csettintésre, csak mert te úgy akarod. baromi sokat fejlődtünk ilyen téren ilyen kevés idő alatt! gondold el hány100-1000 évig számított alsóbbrendűnek a nő! azért ahhoz képest "csak" 100 év alatt baromi sokat változott a világ!
2021. jan. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
58%

Ritka sekélyes gondolkodásmódról árulkodik ez az írás, kérdező :D

"egyenlő lehetőséget kellene biztosítani" - mehetsz frontvájárkodni annyi pénzért, amennyiért a többi férfi kollégád. Vagy kubikolni, tetőt fedni, utat építeni, bútort rakodni, autót szerelni, de lehetnél kőműves, ács, esztergályos, hegesztő, szerelhetnél villanyt, vagy targoncázhatsz akár. Ezek a munkák sem csinálják ám meg magukat.

Szóval ha már adottságtól vagy egyszerű testi erőtől függően alkalmatlan vagy arra, hogy bármit megtegyél, amit egy férfi, akkor eleve nem kéne ezt a kisebbségi komplexustól bűzlő összehasonlítást erőltetni, mert se értelme, se haszna nem lesz. Akkor sem, ha ilyen sztereotípiákkal dobálózol: "a férfi meg beül munka után a TV elé és meccset néz".

2021. jan. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
56%

Semmi értelme ennek az egész kérdésnek.


"2021 van, még mindig nagyon sokaknál úgy van, hogy a nő dolga a házimunka"


Sokak szerint meg lapos a föld. És?

Azt viszont tegyük hozzá, a nő szabadon választja meg azt a pasit, aki a TV előtt sörözik, hiszen nem "kötelező" vele lennie.


"sok helyen úgy van, hogy ugyanazért a munkáért kevesebbet keresnek"


Sok helyen meg nem. Sok helyen meg sokkal több lehetősége van egy nőnek mint egy férfinak, ez ilyen.


Nem mellesleg miről beszélünk, mikor egy adott munkakörben is hatalmas szórások vannak? Akár munkahelyenként, akár országonként.


"Ha egy lány felvesz egy haspólót, akkor büdös k....a, a fiú meg nagy macsó, aki mutogathatja a felső testét."


Na jó...kezdjük ott, hogy a nők 99%-át nem szólják meg bárhogy öltözik. Míg fordított esetben pont ugyanúgy beszólnak az "izompólós" férfiaknak is.


"A fiúk kitehetik instára a kockás hasukat, de ha egy lánynak is kockás vagy lapos hasa van, akkor ha kiteszi, kapja a sok okádék kommentet, vagy a de megb.nálak szintű hozzászólásokat."


Csak mellékesen megjegyzem, a nők pont ugyanezt csinálják csak fordítva. LEgutóbb albérlet hirdetést láttam, ahogy egy modell arcú srác keresett szobát...hát elég sok "szívesen befogadnálak" válasz is volt a női nemtől...


"Mai napig megkapják a lányok, hogy "Lány létedre nem illik csúnyán beszélni""


Mert nem is. Csak mellékesen a férfiak is ugyanúgy megkapják ha nem valami utolsó gyári betanított munkás körben mozognak.


"Ha valaki széttett lábakkal szeret ülni "lány létére", az miért baj?"


Sosem láttam hogy ezért bárkit meghurcoltak volna. ellenben egy férfinak simán beszólnak, ha keresztbe tett lábakkal ül.

2021. jan. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
43%
Összességében, az általad felsorolt dolgok pont ugyanúgy érintenek egy férfit is mint egy nőt. Egyenlőség van, innentől mi a probléma?
2021. jan. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

"Csak mert semmi nem jó nekik, derogáltak a régi, jól bevált nemi szerepek. Ami az őskor óta jelen van, mert egy nő nem tudott volna levadászni egy mamutot, ezért neki maradt az hogy a tűzre és a gyerekekre vigyázott, amíg a pasi az életét kockáztatta a kajáért."


Ma már Hál' Istennek senkinek nem kell kockáztatnia az életét a kajáért. És nekem se tetszene a régi nemi szerep, hogy a nő otthon van, a férfi meg dolgozik. Nemcsak azért, mert lehetetlen Magyarországon egy fizetésből megélni, hanem a gyerekek nem látnák az apjukat. Akinek az a prioritás, hogy beszül 2-3 gyereket és otthon van velük, és egy férfitől függ, az csinálja, sebaj, de akinek nem jó, az ne. Nyomatják, hogy szüljé' szüljé', aztán amikor szülsz, ott van, hogy nem vesznek fel munkahelyekre, mert derogál mindenkinek egy anyuka.

2021. jan. 4. 18:57
 8/15 anonim ***** válasza:
93%

"Nyomatják, hogy szüljé' szüljé'"

azt ugye tudod hogy nem kell másokra hallgatnod?

2021. jan. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

"...mehetsz frontvájárkodni annyi pénzért, amennyiért a többi férfi kollégád. Vagy kubikolni, tetőt fedni, utat építeni, bútort rakodni, autót szerelni, de lehetnél kőműves, ács, esztergályos, hegesztő, szerelhetnél villanyt, vagy targoncázhatsz akár. Ezek a munkák sem csinálják ám meg magukat."


Képzeld, asztalosnak tanultam, az a szakmám, de nem tudok a szakmában elhelyezkedni, mert nem kell női munkaerő. Na ehhez mit szólsz? Az egyik általános iskolai osztálytársam villanyszerelőnek tanult, őt is folyamatosan elutasítják. Egyébként meg nemcsak férfiak dolgoznak ám a gyárban, az én anyám nehéz fizikai munkán volt évekig napi 12 órában, de volt sokszor 16-17 óra is.

És azt nem értem, hogyha én nőként UGYANAZÉRT A MUNKÁÉRT UGYANANNYI MUNKAIDŐBEN miért kapok kevesebbet, csak mert nő vagyok.

2021. jan. 4. 19:01
 10/15 anonim ***** válasza:
60%
Bazsika mostanában nő lett..érdekes... :D
2021. jan. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!