Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért figyelnek ellentétes...

Miért figyelnek ellentétes érdeklődésű emberek bizonyos kategóriákat?

Figyelt kérdés
Pl. a vegetáriánus kategóriát miért követi kb. több húsevő, mint vega? A dohányzás kategóriát miért követi több antidohányos? A vallásos kategóriákat miért követik ateisták? Stb. És ezek az emberek miért érzik kényszerét, hogy megválaszoljanak nem nekik szóló kérdéseket vagy kritizálják azokat, akikhez a kérdés szól?

2021. jan. 6. 23:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kovetek kategoriat, sot, egyikbe se szoktam belepni. Mindig a fooldalon levo 3-3 kerdesekre kattintok csak. Gondolom a kotekedok is igy tesznek. Meglatnak egy ilyen kerdest, es hopp, ugranak is ra.
2021. jan. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%
Tetoválásnál ugyan ez a helyzet. Megkérdezem, hogy mit gondoltok erről - arról, aztán jönnek a "minden tetoválás hülyén néz ki", "akik tetoválást csinálnak azok prolik", stb... féle idióták.
2021. jan. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
Miért, szerinted egy témában csak egy állásponton állhat mindenki?
2021. jan. 7. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
100%
Előfordulhaz, hogy valaki eszik húst, de kíváncsi milyen vegának lenni
2021. jan. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

A kérdésem utolsó mondatán van a hangsúly. Nem derülne ki, hogy sok ellentétes állásponton álló személy követi ezeket, ha csak "kíváncsiak" lennének és csak diszkréten olvasgatnák a válaszokat...

Ha valakinek saját kérdése lenne, azt elvileg nem is szabad egy már meglévő kérdés alá beírni. Nem azokról van szó tehát, akik tényleg tisztelve a másik álláspontját, csak érdeklődnek egy számukra ismeretlen téma iránt, hanem azokról, akik rá akarják erőltetni az ellentétes álláspontjukat egy adott témára.

Pl. én nem vagyok vallásos, de kifejezetten ízléstelennek gondolom, hogy valaki megkérdezi, hogy mi a szándéka az "Úrnak" és bekommentelnek rá, hogy egyáltalán ki az az úr, meg ilyenek. Ugyanígy én pl. nem dohányzom, de pont engem tényleg "csendben érdekel", hogy más hogy tudja élvezni azt, amitől én rosszul vagyok, attól viszont felfordul a gyomrom, ha egy dohányos kérdésnél a válaszolók többsége azzal kérkedik, hogy ő mennyivel felsőbbrendű, mert kibírja cigi nélkül. Egyes kategóriákban a válaszok 70%-át jelenteni lehetne, mert csak simán kötekedés. Plusz az értékelésekből is nagyon látszik a jelenlétük, ami szintén igazságtalan, hogy a kérdésre érkező abszolút releváns válaszokat lepontozzák, a kötekedést, gúnyolódást meg fel.

2021. jan. 10. 13:27
 6/15 anonim ***** válasza:
60%
És ez pontosan ugyanennyire igaz minden témában a másik táborra is.
2021. jan. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
71%

Hát pl. Az ezo témakörben csak úgy hemzsegnek a szkeptikusok. Mert ők jobban értenek hozzá.

Bezárt az Opni, sajnos az ilyen csekély értelműeknek is szórakozni kell valahol :/

2021. jan. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
71%
A vallás csak egy alkategória. De miért ne érdekelhetne egy ateistát a vallás?
2021. jan. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#6: [link] Tehát, ez nem válasz a kérdésre. Ha valaki felsőbbrendűnek nyilvánítja magát egy szokás vagy hitbéli meggyőződés miatt, az nem jogalap arra, hogy a másik táborba tartozók ugyanezt gyakorolják. Ráadásul ez súlyos általánosítás, azaz akik eleve támadólag lépnek fel az ellentétes véleményükkel, gyakorlatilag kollektív büntetést rónak mindenkire, aki az adott álláspontot képviseli, azt feltételezve, hogy az adott állásponttal feltétlenül együtt jár a sérelmezett viselkedés is.

#8: [link] Nem baj, hatszázadjára is leírom, hogy az érdeklődés normálisan nem a kötekedésben nyilvánul meg.

2021. jan. 13. 21:58
 10/15 anonim ***** válasza:
Én csak itt humorban vagyok. Nem (nagyon) figyelek másik kategóriákat.
2021. jan. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!