Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a szépészeti...

Mit gondoltok a szépészeti beavatkozásokról?

Figyelt kérdés
Azokra a plasztikai beavatkozásokra gondolok, melyek nem létfontosságúak, pl. nem egy autóbaleset után korrigálás, hanem valaki elégedetlenségből műtteti meg az orrát, stb.

2021. jan. 8. 13:53
1 2
 11/20 Metionin ***** válasza:
100%
Mindenkinek szíve joga hogy mit csinál a testével. Egy életünk van, amit egy testben kell leélnünk, akkor már hadd legyen az a test a lehetőségekhez mérten olyan amilyenben jól érezzük magunkat. Ha valakinek ehhez plasztika kell, akkor plasztikáztasson.
2021. jan. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy mondani szokás, ép testben ép lélek. Vagyis ha fizikailag meg vagyunk magunkkal elégedve, akkor lelkileg is kiegyensúlyozottabbak vagyunk.
2021. jan. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
22%

Husz, harminc evvel korabban mast jelentett ez a kerdes. De ma ragalykent terjed, hogy emberek torzszulottet csinaltatnak magukbol. Az emberek szeme pedig igazodik a latvanyhoz, es nem elszaladnak, hanem normalisnak talaljak.

Azelott egy lapos mellu, vagy iszonyuan diszharmonikus orru ember lelket tettek helyre. Ma meg az a kisebb resze.

2021. jan. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
13, látszik, hogy neked sohasem volt olyan testi adottságod, amit teljes szívedből utáltál magadban, és ami miatt mások megjegyzéseket tettek rád, kigúnyoltak, megbámultak, megbélyegeztek, előítélettel néztek rád, mindezt néhány éves korodtól kezdve folyamatosan, amióta csak közösségbe kerültél. Ez egyáltalán nem úgy működik, hogy helyre tesszük a lelkét és minden szép és jó. Ha magát a probléma forrását, nem szüntetjük meg, vagyis azon a bizonyos testi adottságon nem változtatunk, akkor újra és újra elő fog jönni az önutálat és a szociális szorongás.
2021. jan. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
80%
Ja, és régen se azért próbálták "lelkileg" megoldani a dolgot, mert az a jó megoldás, hanem azért, mert még nem tartott ott az orvostudomány, hogy ilyen műtéteket biztonságosan és esztétikailag is jó eredménnyel el lehessen végezni. Régen a szemetet és a szart is az utcára dobálták. Attól, hogy valami régi, még nem feltétlenül jó.
2021. jan. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
53%
Nekem mindig a szanaszét plasztikázott sztárok jutnak róla eszembe, akik kb. viaszbáboknak néznek ki, és nem értem, hogy ettől hogyan érezhetik jobban magukat. Szóval egy szint felett már betegesnek tartom. Egy kis kiigazítással nincs baj, ha valaki ettől boldogabb. Az egyetlen, aminek esetleg én is alávetném magam, az a hajbeültetés, mert megkopaszodni nem szeretnék.
2021. jan. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
34%
Magával azzal, ha valaki valamit saját magán plasztikáztat azzal nincs bajom. Viszont a plasztika reklámozását leginkább betiltanám. Tudom, hogy sokan elégedetlenek a külsejükkel, és szerintem nem kell mindenkit kényszeríteni rá, hogy elfogadja magát ha nem akarja. Viszont számtalan kutatást csináltak már, hogy különösen a fiatal lányok nagyrésze a mindenféle influencerek miatt akar plasztikáztatni. Sokan egy képpel mennek a plasztikai sebészhez, hogy milyenek szeretnének lenni, és ezen a képen az esetek nagyrészében valamelyik Kardashian/Jenner lány van. Pl. Kylie Jenner előtt kb. alig zavart valakit a vékony szája most meg mennyi lány akar szájfeltöltést. Ugyanígy a nagy segg. Amikor fiatal voltam, mindenki szégyellte a nagy fenekét és széles csípőjét. Most meg ez az egyik legnépszerűbb plasztikai műtét amibe többen bele is haltak, mert veszélyes. Tehát alapvetően, az ha valaki személyes okokból plasztikáztat, engem nem érdekel, viszont ami most a közösségi médiában terjed az szörnyű.
2021. jan. 21. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
49%
17, az első mondatod után azonnal el is kezdted részletezni, hogy de nagyon is van bajod a plasztikázással, szóval nem vagy valami meggyőző.
2021. jan. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Akkor úgy fogalmazok, hogy nem az emberekkel van bajom, akik plasztikáztatnak, hanem a szépségiparral ami arra buzdít, hogy csak plasztikával lehetsz szép. A plasztika maga nem ördögtől való de azért ne jussunk már el oda mint Dél-Korea ahol kb. kötelező a plasztika, ha nem akarsz kiközösítve lenni. Felőlem ha valaki fel akarja töltetni a száját tegye, ha ettől érzi jól magát, da hogy mindig az adott divat miatt plasztikáztassuk magunkat az nevetséges. Az emberi test nem divatcikk. Remélem így érthetőbb.
2021. jan. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Érteni értem, de őszintén szólva nekem ez még mindig ugyanaz a kategória, mint a "nem vagyok vallásellenes/rasszista/homofób/egyéb, de..." kezdetű megnyilvánulások. Az elején szabadkozol, hogy te nem vagy ilyen meg olyan, aztán mindenfélét felsorolsz, ami alapján mégis az vagy.


Az emberi test nem divatcikk? Ezt azért nem mondanám. Amióta csak létezik a divat mint fogalom, vagyis már több száz éve, egy kevés kivétellel szinte minden, ami a divattal kapcsolatos, az emberi testre irányul. Ez mindig is így volt. Az meg, hogy ki hányszor és milyen indíttatásból plasztikáztatja magát, az adott ember dolga, nem a tiéd. Miért nevetséges az, hogy valaki olyanná alakítja magát fizikailag, hogy tetsszen saját magának, függetlenül attól, hogy az épp aktuális divatot követi-e vagy sem? Ha valaki attól érzi jól magát a saját bőrében, hogy xy-ra hasonlít, akkor miért ne alakíttathatná át a testét olyanra? Ha te a sajátodat nem szeretnéd, akkor ne tedd, senki nem fog megszólni érte (nem tudom, honnan vetted a dél-koreás dolgot, de gyanítom, csak random olvastad valahol a neten, nincs ottani ismerősöd, aki első kézből tudna informálni téged, különben nem írnál ilyeneket). Megszólni inkább akkor fognak, ha mások személyes döntései felett ítélkezel, ahogyan most is teszed.

2021. jan. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!