Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy rendesen...

Mit csináljak, hogy rendesen tudjak beszélni az emberekkel?

Figyelt kérdés

Ha beszélgetek valakivel akkor meg sem várom, hogy mit akar mondani a szavába vágok. Meg ha beszélünk akkor van, hogy ugyanazt az egy dolgot ismételgetem. Észrevettem, hogy a munkatársaim és barátaim nem szívesen beszélnek velem ezek miatt. Szeretnék változtatni rajta, hogy jobb beszélgetőpartner legyek.


25/N


2021. jan. 12. 19:57
 1/3 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
83%

Gyakorolj, és figyelj nagyon magadra a beszélgetéseknél. Én is sokszor emberek szavába vágtam, meg elkezdtem sokat magamról dumálni, ha valakivel nagyon egyen voltunk, és volt az az érzés, fhú, ez a Luca tök jófej, remélem haverok leszünk!

Kicsit figyeld magad "kívülről". Tényleg nem túl előnyös, ha túl bőbeszédű, másik szavába vágó vagy, stb.

Minden készség gyakorlással javítható, ahogy ez is. Nme nagy dolog.

2021. jan. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezt mostanában én is észrevettem, pedig figyelek a másikra. Van amikor másodperceket is várok, és utána mikor válaszolok, újrakezdi. De többen is az én szavamba vágnak, pedig nem hagyok nagy szüneteket és hallkan sem beszélek.

Én a részemről próbálom a beszédemet lezárni, például "Ezt én így gondolom" vagy bármi más zárómondattal.

Mondjuk az is lehet, hogy sokan mostanában monológokat mondanak a párbeszédekben, viszont ebbe sokszor én is belefutok sajnos.

2021. jan. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Kerülöd a hasonló emberek társaságát. Van más szavába vágó, és türelmesen végighallgató ismerősöm is.

Amikor a figyelő, türelmes ismerősömmel beszélgetek, teljesen megnyugszom, a türelmetlenebb ismerőstől meg menekülök automatikusan.

Jellemzően szülői példa, ha valaki így beszél.

Valószínű egy kifinomult, modoros, erkölcsös környezetből származó ember nem vág a másik szavába.

2021. jan. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!