Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit jelent manapság szabadnak...

Mit jelent manapság szabadnak lenni? Milyen értékeket lehet kötni ehhez a kifejezéshez?Ha te erre vágysz, akkor mit teszel? 68/F

Figyelt kérdés
2021. jan. 13. 11:59
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Ennek van több definíciója is. Szerintem az szabad, aki szabadon mozoghat és senki nem szabja meg neki, hogy mit csináljon, mit egyen, stb.
2021. jan. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Számomra azt jelenti, hogy az embertnem nyomasztja a gondolat, hogy mások hogy fognak vélekedni róla, ha önmagát adja.
2021. jan. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hogy önmagam lehetek, senki emberfia nem parancsol nekem.


Azt teszem, amit én jónak látok, teljesen önállóan döntök minden kérdésben.


Nem hagyom magam befolyásolni, vagy hogy a másik maga alá gyűrjön. Tudom érvényesíteni szabadon az érdekeimet.


Szabadon meg tudom élni az érzéseimet, anélkül, hogy ez nem tetszene valakinek. Ha meg nem tetszik, kit érdekel ??


Szabadnak lenni annyit tesz, mint nem függni senkitől se anyagi, se érzelmi, sem egzisztenciális értelemben.

2021. jan. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Anyagi javaktól, mások véleményétől függetlenül élni. Nem számít senkinek sem a véleménye vagy az elvárása, nincs semmihez sem ragaszkodás, mindent el kell elengedni.
2021. jan. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!