Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi jutna először eszetekbe?

Mi jutna először eszetekbe?

Figyelt kérdés

Bejön egy ember, leül veled szemben és beszélgetni kezdtek. A veled szemben ülő végig egyenesen a szemedbe bámul és ugyanazt a testtartást tarja végig. Nem mutogat a kezével magyarázás közben, nem mozgatja a lábát, nem figyel máshova, semmit nem csinál beszélgetésen kívül.

Mire gondolnátok?



2021. jan. 14. 23:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Furcsa, mert természetellenes, erőltetett folyamatos szemkontaktust tartani.


Tehát valamilyen szinten megijesztene, hogy extrán figyel rá.


2 dolog jutna az eszembe.


1. Valami veszélyes dologra készül.


2. Valamilyen önsegítő könyvben olvasta, hogy így kell beszélgetést fentartani.


A metakommunikációjából egyből rájönnék, hogy a 2 közül melyikről van szó.

2021. jan. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kényelmetlenül érezném magamat, egyáltalán nem természetes így viselkedni. Próbálnám rövidre zárni a beszélgetést.
2021. jan. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

(1# vagyok. Ha van cicád, próbáld ki hogy sokáig a erőltetetten fetartod vele a szemkontaktust. Vadász pozícióba fog állni és hírtelen elkezd rohanni feléd.


Persze nem ténylegesen letámad, csak játszik veled, de szemléltetésnek jó hogy az állatvilágban ez egy nagy No-no.)

2021. jan. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem csak így akarja fenntartani a szemkontaktust és figyelemmel kísérni, partner lenni.
2021. jan. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azt gondolnam, hogy olvasott ilyesmit, es gyermeteg szellemi szinvonalunak tartanam.

Esetleg szolnek, hogy lazithat nyugodtan, nem veszek es nem adok el semmit.

2021. jan. 15. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Azt gondolnám csak rám koncentrál es elemez talán mint egy pszichologus. Es minden rezdülésem is rögziti. Es magában vélemènyezi is.


Egyik esetben(kontextus függőrn)kitüntetett figyelemnek venném azt hinném lèlegzetvisszafolytva figyeli minden szavam és irto fontos vagyok neki vagy tanulni akar tőlem vmit stb


Vagy más esetben azt hinném szórakozik velem, és arra vadászik mit lehetne rajtam gúnyolni, attol is tartanék, hogy kiesik a toll a kezemből, vagy elkezdek bénázni. Tehát nem a mondandóm a fontos, hanem rajtam agyal, mert meredten figyeli pl azt is, ha a kezemmel gesztikulálok. Mintha ki akarna figurázni.


Ha ő beszél többet az esetben pedig diktátor hatást keltene, akinek nem lehet nemet mondani, ellenvéleményezni, határozottan adja elő amit. Nem érvel, nem győzköd, nem bizonytalan, csak előad vmit nyersen es jonapot.

2021. jan. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

*interjun szokott is ilyen lenni hogy azt lesik a kezemmel mit csinálok. Mert ugye az ujjakkal babrálás szorongás jele ami fedhet szakmai hozzá nem értést is esetleg.

A hr esek talán tanulják is ezeket.

Ezt a 2.bekezdésemre irtam példának.

Amikor hallgatnak és néznek meredten akkor igazábol vizsgálnak. Hibákat keresnek. Ki vannak arra is élezve mikor esel ki a szerepedből stb

2021. jan. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Volt egy nő, aki performance megcsinálja ezt. Érdekes. Híres nő. Nagyon nagyon érdekes kísérlet volt.
2021. jan. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Abramovic.. volt.
2021. jan. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!