Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vásárlásmániám van?

Vásárlásmániám van?

Figyelt kérdés

Úgy érzem amióta nem élek rendes szociális életet,ezt vásárlással próbálom pótolni.

Van 3 kabátom,de már a 4.en gondolkozok,hogy veszek főleg,hogy tudom,hogy nemsokára tavasz és felesleges lenne,mégis bennem van az érzés.A hajfestéssel is így vagyok.Eddig nem kifejezetten érdekelt milyen árnyalatú a hajam,most meg mindig át akarom festeni.Ha megvan a kívánt szín,akkor meg eszembe jut más,ami jobban tetszene és így tovább.

Ez ellen lehet tenni valamit?

Bennem van,hogy "Nem neked ez nem kell,mindenből van elég neked" aztán a másik "de hát olyan jól néz ki és ha szülinapi ajándékképp beleszáll valaki akkor tök olcsó" meg nemrég nyertem ingyenes szállítást a dzsekihez amit venni szeretnék és felszeretném váltani amíg van rá lehetőség.



2021. jan. 15. 08:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Az a jó hír, hogy felismerted a problémát, és az okát is. Igen, a szociális élet hiánya közrejátszhat, és úgy érzed, jutalmaznod kell magad, hogy ezt kompenzáld. Én is tapasztalok ilyet magamon, csak én nem kabátot akarok venni, hanem azt sem tudom, mit. Most is érzem, hogy el kéne menni nézelődni valami boltba, vagy webshopokat böngészni, hátha találok valami jópofa dolgot, aminek örülhetek. Viszont amint tudatosul bennem, hogy mi ennek az oka, és végiggondolom előző hasonló élményeimből, hogy amit megveszek, annak is csak rövid ideig örülök, aztán kezdődik elölről, ezért tudok tenni ellene azzal, hogy nem veszek felesleges dolgokat. Persze nem mindig sikerül.

Annyival talán tudok még segíteni, hogy hiába száll be valaki ajándékként, attól nem lesz olcsóbb. Valamint az ingyenes házhoz szállításról meg elhitetik, hogy nyertél. Nyertél... dehogy nyertél, csak esetleg odaadnak 1500 forintot, hogy biztosabban költsél el 30 ezret.

2021. jan. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nálam is az van,hogy egy ideig örülök neki és úú,ilyen jó dolgok után nem is kell vennem semmit.Sosem voltam olyan,hogy meguntam bármilyen "értéket" is,mint egy kisgyerek a játékot.Ha költöttem is a pénzem,mindig szórakozásra és koncertekre,fesztiválokra tettem félre,mert az egy örök élmény,emlék marad,ezek viszont csak tárgyak.

Bennem is volt az,hogy szerintem mindenkinek ennél a pörgetős nyereményjátéknál valószínűleg ingyenes szállítast ad ki,mert úgy jobban örül az ember minthogy kihirdetik az ingyenes szállítást.Köszi,hogy leírtad a saját nézőpontodat és helyzetedet.Segített kicsit jobban átlátni a valódi helyzetet,ami leforog bennem.

2021. jan. 15. 09:17
 3/5 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy segíthettem. Én most pl. a szociális-média függőségemet próbálom kordában tartani. Olvastam egy cikket, hogy az ember ezzel is jutalmazza magát, hogy nézi a Facebookot, posztol, gyűjti a lájkokat. Meg hogy kialakul bennünk az az érzés, hogy ha nem megyünk fel Facebookra, lemaradunk valamiről. A "hírfolyam" pont ezt a célt szolgálja, hogy úgy érezd, soha nincs vége, és bizony ha nem nézed meg 10 percenként, ki tudja, miről maradsz le. Sokszor egy filmet nem tudok nyugodtan megnézni, mert mindig azon kapom magam, hogy megállítottam, hogy ránézzek a Facéra, instára, valamire. Ilyenkor kell megkérdezni magamtól, hogy "történhetett valami fontos az elmúlt 10 percben? Nem valószínű. Jó, akkor nem kell megnézni." Tudatosan oda kell figyelni erre. Ma még nem nyitottam meg a Facét, és érzem a késztetést, de ellenállok. Ezt csak érdekességképp meséltem, de rá kell ébrednünk ezekre a kényszercselekvésekre, és tenni ellene. Ez lesz a mostani, meg főleg majd a jövő generációinak a legnagyobb mentális problémája.

Visszatérve az eredeti kérdésedre, a vásárlást próbáld meg pótolni valami olyan dologgal, ami szintén élményt ad, de kevésbé felesleges. Koncertek, fesztiválok nincsenek, de kirándulni el lehet menni. Én például ezt szeretem. Oké, covid van, de a legközelebbi barátaimmal egy-egy hétvégi egynapos kirándulás belefér, és tök jól érzem magam utána, mert történt valami.

A honlapokon lévő "szerencsekerék" pedig tényleg ördögtől való marketingeszköz, én soha nem mertem még megpörgetni. :) Az tényleg arról szól, hogy elhiteti veled, hogy máris kaptál valamit, és ha ingyenes kiszállítás, akkor hajlamos vagy úgy felfogni, hogy ha nem vásárolsz, eldobod a "nyereményedet". Ezeket próbáld mindig tudatosítani magadban. (Egy webshop tulajdonos barátom mesélte egyszer, hogy az emberek meg vannak veszve az ilyen szerencsekerékért, az ő honlapján is van, és láthatóan növelő az eladásokat)

2021. jan. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is ezt csinálom a korlátozások óta! 😀 Csak én nem magamnak, hanem a kutyámnak, már teljesen felhalmozódtak a jutalomfalatok, szegény nem győzi enni 😆

Minden rendelés után mondom magamnak ennyi volt, de aztán mindig találok valami újabb finomságot... szerintem az a megoldás ha elfoglalod magad és a gondolataid is otthon valamivel.

2021. jan. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
te lány vagy kérdező? hány éves vagy?
2021. jan. 18. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!