Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vásárlásmániás lennék?

Vásárlásmániás lennék?

Figyelt kérdés

21 éves srác vagyok.

Azt olvastam, a vásárlásmánia fő oka az önbizalomhiány, önértékelési zavar. És én pontosan ezekkel küzdöm. Nem vagyok egy jóképű gyerek, nagyon rég óta önbizalomhiányos vagyok miatta. Volt már több barátnőm is, de ennek ellenére több bántást kaptam, mint dícséretet, ami a külsőt illeti. A külsőmet minél jobb ruházattal próbálom kompenzálni, hogy felkeltsem a lányok érdeklődését (tudom,hogy nem a külső a lényeg), mert nagyon nehezen viselem a magányt. Néha akkor is megveszek 1-1 ruhát, amikor tudom, hogy nem igazán engedhetném meg, mert nincs sok pénzem. Ilyenkor megvan a jellegzetes emelkedett hangulat, amit a vásárlás okoz, utána pedig a bűntudat. De soha nem veszek olyan dolgot, amit nem hordanék, vagy nem tetszik, csak jól néz ki.

Havonta többször is vásárlok, de nem költök hatalmas összegeket és tudom használni a józan eszem, nem veszek meg mindent, amit nagyon akarok és nem okoz különösebb feszültséget. Igazából az üzleteket sem kényszeresen járom, mindössze a buszom érkezéséig nem tudom mással elütni az időm.


Valójában észre vettem, hogy mikor barátnőim voltak, akkor (legalábbis úgy emlékszem) szinte egyáltalán nem is vettem új ruhákat, sőt olyanokat is hordtam, amit alapból talán fel sem vennék.


A problémámat megoldaná egy szerelem vagy mániában szenvedek?



2016. febr. 12. 18:28
 1/2 anonim ***** válasza:
54%
Dehogy vagy vásárlásmániás. Ők magáért a vásárlásért vásárolnak, ellentétben veled, aki kompenzálsz ugyan a ruhákkal, de hordod, használod őket. Saját pénzedet költöd, nem lopsz, nem vagy beteg, hogyha 1-2 nap kimarad... semmi pszichés bajod nincs, ne aggódj. Maximum a "piperkőc" jelzőt lehetne rád aggatni, az meg nem feltétlenül negatív dolog.
2016. febr. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem, nem mindenki vásárol a vásárlásért. A vásárlásmániások nagy része pont az önbizalomhiány és önértékelési zavar miatt vásárol kényszeresen, mint ahogy le is írtam.

De köszönöm, remélem igazad van!

2016. febr. 12. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!