Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit szóltok ehhez? (Bővebben...

Mit szóltok ehhez? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Ma összeszámoltam, kb. 2,5 milla kellene ahhoz, hogy legyen hat havi megtakarításom, plusz az élethez nélkülözhetetlen alsó kategóriás új eszközöket (új laptop, új telefon, pótszemüveg) meg tudjak venni, plusz valami minimalista, normális, olcsó ruhatárat, meg egy csomó más dolgot, ami egyszerűen kell a normális élethez. Munka mellett albérletre kényszerülök, így se megtakarítani, se haladni nem tudok. Félreértés ne essék, nem várok semmit sem szülőktől, de kb. hogy lehet a semmire szülni, ráadásul hátsópicsafalva alsóra, úgy, hogy nem tudja valaki elindítani a gyerekét az életben egy-két millió (semmi) forinttal, de még iskoláztatni sem tudják, hanem tűkön ülve, minden fillért számolva a gyerek 18. évének betöltésére várnak, hogy ki legyen pipálva a társadalmi elvárás, miszerint az a normális, felelősségteljes felnőtt viselkedés, ha van legalább egy gyereked, onnantól fogva meg "olddmegmagadszia", és kb. rádcsapják az ajtót, mehetsz Isten hírével? Ez mi?

Teszek azért, hogy jobb legyen egyszer (tanulás, képzések, nyelvtanulás, stb.), de emellett egyszerűen nem tudok napirendre térni egyesek hozzáállása felett.


Ti tudjátok/tervezitek a gyerekeitek anyagi támogatását az életben való elindulásához?



2021. jan. 20. 17:23
A kérdező szavazást indított:
Nem támogatom, engem sem támogattak.
Anyagilag nem, de a lehetőségeimhez mérten támogatom.
Igen, a születése óta gondoskodtam az életben való elindulása biztosításáról.
Nem támogatom, felnőtt, oldja meg.
7 szavazat
 1/9 anonim válasza:
87%
Nekem nincs gyerekem, még éppen csak most lettem nagykorú, de engem támogatnak a szüleim. Balatoni luxus villát biztosan nem vesznek nekem, mert nem az a réteg vagyunk, és testvéreim is vannak, de az egyetemi költségeim állják, és azt mondták, amennyire tudnak, amennyire engedik a körülményeknek, annyira fognak támogatni abban is, hogy el tudjak indulni az életben. Szóval lehetőségük szerint engem támogatnak. Nem dobnak ki, azért, mert elmúltam 18. Ha lesz gyerekem, én is így tervezem.
2021. jan. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Természetesen a véleményeiteket is kifejthetitek. Ez a kérdés objektív, a témával, kérdéssel kapcsolatos gondolataitok is érdekelnek. (Tehát nem rólam szól, csak a példa szemléltetése miatt indultam ki a szituációmból.)
2021. jan. 20. 17:34
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Én is ebben vagyok. Itt csak a gazdag élvezheti az életet. Mi rabszolgák vagyunk. Hányinger
2021. jan. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Kemény munka, kemény munka, kemény munka.

Semmi szórakozás, semmi pihenés, dolgozz keményen és meg fogja érni. Amennyit beleraksz annyit veszel ki.


Ebből kerültem ki, amiben benne vagy. 19 évesen mentem "világgá". Mo.-n kezdtem el dolgozni 2munkahelyen, többször nem aludtam az éjszaka, hogy egyik munkából a másikba érjek időbe (ez nekem ritka volt, ha úgy esett a két melóhelyen a beosztás.. ez volt.)

1,5 csak dolgoztam-dolgoztam-dolgoztam, felkeltem melóba indultam és melóból pattantam az ágyba. Ha volt szabadidőm csak tanultam. Buszon könyvet olvastam, melóhelyen pihenőben könyvet olvastam, podcastet hallgattam. (egyébként hozzátenném, h szerencsére volt ingyen egy szobám ahol lakhattam)


ma 29éves vagyok és vállalkozásomban dolgozok. Több a szabadidőm a fizetésem és a kapcsolataim is jobbak. Ezért dolgoztam kutyakeményen 1,5 évet majd a mai napig is, de már azt csinálom amit szeretek.


Ha változtatni akarsz MINDIG, ISMÉTLEM MINDIG van lehetőséged. csak te nem élsz vele.

2021. jan. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kedves #4-es válaszoló!

Köszönöm szépen a gondolataidat, le a kalappal, tiszteletre méltó amit elértél önerőből. Példaértékű és gratulálok!

Ahogy azt fentebb már írtam, a téma objektív, a példám szemléltető jellegű, hogy értsék az olvasók a kérdésemet. Tisztában vagyok a lehetőségeimmel és ha tudok, élek is velük, tehát nyitott kérdés a teendőimmel kapcsolatban nincs, mert azokkal tisztában vagyok. Tulajdonképpen csak a témáról való gondolatok, vélemények, tapasztalatok, egyetértések, egyet nem értések érdekelnek. :)

2021. jan. 20. 21:27
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

4es vagyok.


Ha nem is olyan keményen mint én (nem sértésből) de kezdj el többet dolgozni, csökkentsd a szórakozással eltöltött idődet. Hosszútávon megéri!

Köszönöm az elismerésed.

Ha rossz helyzetben vagy, kívánom, hogy cselekedeteiddel kimássz a gödörből.

Sok sikert kívánok a jövődben!

2021. jan. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#4-es: Köszönöm szépen! A kemény munkával egyetértek. A szórakozással eltöltött időt már nem tudom sajnos 0 alá redukálni. Így is takaréklángon élek. :)
2021. jan. 20. 21:35
 8/9 anonim ***** válasza:
56%

#4,6 vagyok.

ha leírod a körülményeidet, lehetőségeidet szívesen adok tanácsot, amivel lehet, hogy hatékonyabban tudod kezelni az életed.

2021. jan. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Írj privit, ha gondolod.
2021. jan. 20. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!