Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, Ti mit szólnátok...

Anyukák, Ti mit szólnátok ehhez? Bővebbent lent!

Figyelt kérdés

Egyik ismerősömmel és a babájával történt az eset a napokban. Anyuka tolta az alig 1 hónapos babáját a járdán, majd jött egy autós, aki lassítás nélkül, nem a megengedett sebességgel belehajtott egy másfél méteres víztócsába. Az anyuka tetőtől talpig tiszta víz volt, na meg a babakocsi, nem beszélve a babáról, aki bőven kapott a trutyiból. Szegény kislány egész arca tiszta sár, meg jeges koszlé volt. Az anyuka kiírta az egyik közösségi oldalra az esetet, hogy jó lenne ha az autósok jobban figyelnének a babakocsisokra. Erre elég sok támadást kapott, még majdnem ő volt a hibás, mert jaj szegény autós. Volt olyan aki azt mondta nem kell hisztizni ilyenért, más is lett már lefröcsélve mégsem halt még bele, egy kis sártól nem lesz baja a gyereknek.

Hát én teljesen kiakadtam ezen, hogy lehetnek ennyire érzéketlenek az emberek (még olyan is akinek már gyereke van). Ti mit szólnátok ha így jártátok? Szerintetek is anyuka volt a hibás?


2013. febr. 1. 08:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

természetesen nem anyuka volt a hibás, de ez tipikusan olyan téma amin tök felesleges pörögni, mert aki bunkó az úgyis 80 al hajt bele a pocsolyába (anyukát gyereket vagy bármit lefröcskölve) aki meg normális, az meg odafigyel...

ennyi, szegény hiába "lázadozik" ez olyan mint a helyátadás terhesnek a buszon stb. Lehet rajta kiakadni csak nem tudom mennyire érdemes...(

2013. febr. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben föl kell írni az autós rendszámát. Föl lehet jelenteni, ugyanis az autósnak bizony erre is figyelni kell. Kifizettetik vele a mosási költséget, ill. tönkrement ruházatnál a ruha árát is. Hozzáteszem nem árt ha valaki látta az esetet és tanúskodik. Bizony az autósok gyakran megfeledkeznek arról, hogy ezt bevasalhatják rajtuk. Jártunk már úgy mi is (igaz húsz éve), hogy a sportkocsival álltunk a zebránál. Az autós jött, még kissé közelebb is húzódott így tényleg telibe kapta a babakocsis unokahúgomat a sárlé. Egyébként a buszsofőr is köteles úgy beállni a buszmegállóba, hogy ha kátyú van se fröcsköljön le senkit.
2013. febr. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
Nos, ezért tolták mindig a babakocsit a járda belső oldalán.... En gyerek nelkul jártam hasonlóképp. Mentem dolgozni, karomon a frissen vasalt hófehér munka bluzzal, amikor a kedves autós bumm bele a pocsolyaba.... Épp pirosra váltott a lámpa, igy utol értem, felrantottam az utas oldali ajtót es szépen leteremtettem a sofőrt, ak mellesleg alig kapott levegőt az ijedtségtol.
2013. febr. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A babakocsit a járda belső felén tolta, de semmit nem ért!

Hozzáteszem kisvárosban lakunk, ahol elég keskeny járdák vannak, és az utak sem a legjobb minőségűek!

2013. febr. 1. 08:35
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
kisbabám van, én is szoktam tolni a babakocsit és bizony én is szitkozódom, ha jön egy barom. Ráadásul nálunk még járda sincs és mindig az autó úton kell tolnom a kocsit, na az egy rémálom. Falun lakunk, mindig úgy mentem anyósomékhoz, hogy kerülő úton, ahol legalább nem járnak vagy csak nagyon ritkán autók, ráadásul csendes. annyi hátránya van, hogy egy pár száz méteren van egy olyan rossz út, hogy ha esős időben megyünk tiszta sár a kocsi kereke, engem nem zavar, de szerintem anyóst igen, mert elmondta, hogy legközelebb merre menjünk, legalább nem lesz saras a kocsi.....(meg az ő járdája és terasza, de ezt nem mondta, csak sejtettem). Na kipróbáltuk, soha többet nem megyünk arra, végig autóút, járda nélkül és úgy közlekednek az autók mintha valami sztráda lenne. Undorító. Ennek ellenére azt kell, hogy mondjam, hogy lehet az a hülye autós nem is látta vagy figyelte a babakocsit, sajnos ilyen is van.
2013. febr. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
60%
Nem tudom, Ti hogy vagytok vele, de ha van tócsa, ha nincs, én mindig lassítok, ha babakocsi mellett megyek el... Nálam ez annyira alap.
2013. febr. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
26%

Én is jártam már így, szitkozódtam egyet és mentem tovább. De hogy ebből fészbukfelkelést csinálni, meg ennyit pörögni rajta...Igen, hó van, sár van, ezzel jár...A kisbabás anyukákra is biztos lehetnek valamit kiírni, hogy valamire jobban ügyelhetnének.

A sofőr meg lehet, nem szándékosan csinálta, csak így sikerült. Ezért ne akasszuk már fel!:)

2013. febr. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy az nem tetszett nekik, hogy így írta ki az ismerőseinek a falra, hogy "autósok", ezzel egy kicsit általánosítva. Miközben az aki valóban bunkó volt vele, ezt a kiírás nem is látja.
2013. febr. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%
Egyébként nem igaz, hogy nem nagy ügy. Akit lefröcskölnek, annak igenis az. Nem tiszta vízről beszélünk, hanem kormos olajos saras léről, ami ilyenkor összegyűlik az autóúton. Az egy dolog, hogy ki lehet mosni a ruhát. Van amelyik babakocsinak leszedhető a huzata azt is ki lehet mosni. Viszont ha nincs szerencséje az anyukának ezek a foltok nem jönnek ki maradéktalanul az anyagból. Egy babakocsi márpedig nem két forint. Mint ahogyan egy télikabát sem. Nem lehet elintézni, hogy jaj hát így sikerült. Hiszen a buszsofőr sem csukhatja be az utast végigvonszolva a városon (megteheti, de nem büntetlenül), hogy bocsánat nem látta. Aki közlekedik az figyeljen a másikra.
2013. febr. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Természetesen nem az anyuka a hibás, hanem a figyelmetlen autós. De ez ugyanúgy felháborító, ha bárki mással történik, nem csak egy anyukával. Emlékszem régen apukámmal, ha mentünk kocsival, a buszmegállók mellett mindig lassabban ment, pont ezért, hogy ne fröcskölje már le szerencsétlen embereket...
2013. febr. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!