Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit jelent a he/they és ehhez...

Mit jelent a he/they és ehhez hasonló meghatározások?

Figyelt kérdés

Puszta kíváncsiság.

Már agyamra megy, hogy manapság az interneten valamiféle önmeghatározást használnak a tizenévesek, amit senki más nem ért, aki nem tagja az LMBTQ közösségnek vagy nem támogatja azt.


Ilyesmikkel találkoztam eddig:

- He/him,

- He/they,

-They/them.

És még ki tudja mennyiféle van.


Valaki el tudja magyarázni pontosan mi a bánatot jelentenek ezek?


2021. jan. 22. 09:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
They / them általános, nemek nélküli meghatározás. Semmi köze a hisztihez, amit most csinálnak. Az előtt létezett, hogy lett volna feminizmus.
2021. jan. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
44%

Pontosan milyen kontextusban találkoztál ezzel? Jó lenne, ha tudná példának hozni egy rövidebb szövegrészt.

Ezek névmások, önmagában nincs értelme.

2021. jan. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
53%

Ezek angol személyes névmások, a magyar jelentésüket szívesen leírom, ha nem tudod ....... de én se értem, mit akarnak ezzel mondani.

he = ő (hímnemben, vagyis férfi esetén)

him = őt (hímnemben, vagyis férfi esetén)

they = ők

them = őket


Nem tudom, ezzel segítettem-e. :-)

2021. jan. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ebből még fogod jegyezni:


[link]

2021. jan. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
30%

Ha magyarul, magyar használatban találkoztál velük, akkor valaki menőzni akart, angol szavakat használva, vagy magyarvannak nyelvvel vannak problémái.

Másik lehetőség:

Ha angolul találkoztál velük: angol nyelvtankönyvet lapozz fel.

Keress rá ilyenekre: angol nyelvtan wikipédia

ha angolul tudsz (bár azt hiszem nem): english grammar wikipedia

2021. jan. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%
Akik nem akarják hogy nőként (she/her) vagy férfiként (he/him) hivatkozzanak rájuk azok használják a they/them (ők) -et. Azért is van mert sok transneműnél nem tudják hogy mégis hogy nevezzék őket és ők is jobban érzik magukat hogy nem határozzák meg magukat hanem az ők (they/them) névmást használják magukra.
2021. jan. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Oké, tisztázom.

Nem angol nyelvtan leckét tanulok :) azért köszi a segítőkészséget!


És nincs semmilyen kontextus, semmilyen szövegrész. Ezeket általában a közösségi oldaluk rövid bemutatkozó leírásánál szokták használni a fiatalok.


Példa:


K. Kriszta

19

she/they


Elméletileg arra utal, ki milyen nemű/milyen neműnek érzi magát. De nem értem pontosan, és ezért idegesít :D

2021. jan. 22. 10:47
 8/16 anonim ***** válasza:
13%
Angolos szlengesítő nagyképűsködés sztem.
2021. jan. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
🤦 azt a névmást részesiti előnyben. Azt szeretné ha úgy említed meg őt hogy she vagy they. Ezt a két névmást használja magára. Nem sértődik meg ha they nek írod se
2021. jan. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
15%

Magyarok ezt miért használják agukra így bemutatkozáskor?

Fiatalkoromban se voltam képben terendeket illetően, meg így közel a negyvenhez se, de lassan már elfelejtünk magyarul...

2021. jan. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!