Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Voltatok már hasonló cipőben?...

Voltatok már hasonló cipőben? Esetleg tudnátok tanácsot adni, esetleg saját történetet megosztani velem, hogy van remény újra normális életet élni?

Figyelt kérdés
Pár éve olyan lelki trauma ért, amit még mindig nem sikerült feldolgoznom. Ezáltal elég bizalmatlan lettem az emberekkel szemben, ami megnehezíti a mindennapokat, szorongó lettem. Voltaképp teljesen ellentéte a régi önmagamnak. Voltam 1-2 szakembernél, de a módszereiknél nem éreztem úgy, hogy segítene. Vagy csak nem a legjobbakhoz fordultam.. de örülnek pár történetnek, aki élt már át hasonlót és már túl van rajta :) esetleg, tipp, hogy nekik mi segített

2020. dec. 10. 18:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát, én azt tapasztaltam, hogy ha valami megváltozik bennem akkor az már úgy is marad. Engem is ért rengeteg csalódás. Én egy halk szavú, csendes lány voltam, sokáig sikerült ilyennek maradnom, aztán egy nem normális főnököm kihozta belőlem, hogy megváltozzak.. Addig szemétkedett velem, hogy végül én, a csendes csaj, elkezdtem vele üvöltözni.. Ott valami elszakadt bennem, már nincs annyi türelmem, mint előtte volt, semmihez. Olyan szeretnék lenni, mint voltam, de nem tudok. Persze nem csak ez az egy dolog okozta, de nála szakadt el végképp a cérnám. Szóval megoldást sajnos nem tudok, de ha valaki tud az engem is érdekel.
2020. dec. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Konkrétumot mondasz a traumádról? Jobban tudnék én is akkor írni valamit, ha tudom, hogy most megerőszakoltak -e, vagy férfi vagy és sok elutasítást kaptál a nőktől, vagy a barátaid leléptek, stb.
2020. dec. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem, szerencsére semmilyen fizikai bántalmazás nem ért. Nagy vonalakban arról van szó, hogy volt egy közeli barátom, akire szinte testvérként tekintettem, hosszú évek óta ismertük egymást. A lényeg, hogy olyan szinten elárult, hogy többé már nem tudtam megbízni abban a környezetben senkiben (szinte minden más haver közös volt) és igazából nem is tudtam magam megvédeni, mert mindent a hátam mögött tett ellenem, hogy én legyek az egyedüli bűnbak. Amikor számomra ez kezdett világossá válni, eléggé megzuhantam, mintha egy részem meghalt volna. Azóta is csak hibáztatom magam, sehol nem érzem magam igazán felszabadultan, nincs kedvem az emberekkel beszélgetni. Vannak azért jobb napjaim is, amikor úgy érzem h minden helyre fog jönni, de ez ritkább. Oké, tanultam belőle, hisz sok olyan negatív tulajdonsagomat is észrevettem, amit addig nem, és már másképp állok a dolgokhoz, ez szerintem szükséges is volt. Csak ebből a közömbös állapotból lenne már jó kijönni
2020. dec. 11. 19:05
 4/6 anonim ***** válasza:

Mivel saját tapasztalatot kértél, elmondom az enyémet. Nem csak barátokkal, de nőkkel is rengeteg csalódásos élményem volt, mert érzékenyen érintenek ezek, mely érzésű voltam. Nem láttam értelmét annak, miért osszak meg bármit bárkivel, miért lógjak emberekkel, ha bármikor elhagyhatnak, ki beszéljétek, leszarhatnak.


Amikor valami nem megy, máshogy kell próbálkozni, s a dolgoknak új értelmet kapni. Ami fájdalmat okoz, az azt mondja: ezt nem jól csinálod, nem jól látod. Különben nem okozna fájdalmat, legalább is az én rendszeremben.


Már a jelenben élek. Úgy beszélek olyan emberekkel, akik kedvesek nekem és közel állnak hozzám, hogy tudom, bármikor elveszíthetem őket. Nem csak egy oldalról nézem: én is bármikor elhagyhatom őket, akármilyen ok miatt. Ezt függetlenedésnek hívom.


Azzal, hogy tudom, bármikor elválhatnak utjaim, megbecsülöm azt az időt, amit együtt töltünk. Az érzések vezetnek a pillanatokban, amikor velük vagyok, s nem egy képzet, hogy mi jó barátok leszünk, a jövőben, és ez meg az lesz köztünk. Párkapcsolatok téren ez hatalmas fejlődést nyújtott. Hagyom, hogy legyen ami van. Ha nem akar a másik, nem akar. Ha félre ért, félre ért, s ha olyan, kibeszél. Bár, engem nem szoktak nagyon, csak jo indulatból, mert annyira jól meg tudom válogatni, kivel beszélek. Akinél nem érzek jót, azzal nem beszélek. Soha nem erőltetek semmit.


Számodra új érv kell, vagy új érzési meglátás, miért jó emberekkel lenni. Más érv, mint ami ezelőtt volt. Jó lesz újra kezdened, új nézőpontból látni az emberi kapcsolatoknak a jelentését.

2020. dec. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
szeretek olyan példákat olvasni, amiből kis erőt meríthetek :) igen, legfőbb feladat az lesz, hogy ne a múlton rágódjak, ne abban éljek. Csak még nem sikerült erre a szintre jutni. Köszönöm a válaszod!
2020. dec. 11. 19:50
 6/6 anonim ***** válasza:
Sok sikert neked.
2020. dec. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!