Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondolsz arról, ha egy...

Mit gondolsz arról, ha egy fiatal lány rendszeresen olyan képeket tesz fel közösségi oldalakra, amiken mutogatja magát? :/

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom, hogy ez a magánügye az illetőnek és senkinek semmi köze hozzá, de nem tudom, hogy mit szóljak a mostani helyzetemhez.

Több barátnőm is rendszeresen készít magáról olyan képeket, ami szerintem már illetlenség, majd felteszik Facebookra, Instagrammra, szinte mindenhová. :/

Az arcuk is látszik a képeken.

Én nem beszéltem velük ezzel a témával kapcsolatban, egyszerűen csak nem nézegetem ezeket a képeiket, nem foglalkozok velük.

Viszont egyszer az egyikük megkérdezte, hogy én miért nem teszek fel képeket magamról Instára, szerinte "csini" lennék.

Mondtam, hogy én nem szeretnék ilyen képeket készíteni, mert nem szeretném, hogy bárki megnézhessen akár fehérneműben is, erre jól kinevetett. :/

Szerintetek kinek van most igaza?


Mi a véleményetek arról, ha egy lány ilyen képeket bárkivel megoszt magáról?

Ők miért csinálják ezt?

Szerintetek ez jó dolog?

Lehet, hogy velem van a baj, hogy nem szeretnék ilyen képeket feltenni?

Mit gondoltok erről?


Egyébként kedves, jófej lányokról van szó, csak ezt az egy szokásukat nem értem.



2021. jan. 31. 18:25
A kérdező szavazást indított:
Veled van a baj, kérdező! Prűd vagy, nem normális, hogy nem mersz képeket feltenni.
A barátnőiddel van a baj, nem jó dolog ilyen képeket megosztani másokkal.
Egyikőtökkel sincs baj, mindenki másképp gondolkozik.
Amíg nem erőltetitek egymásra a véleményeteket, addig senkivel nincs gond.
A kerdező és a barátnői is elrontottak valamit.
Más véleményem van, leírom kommentben:
41 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos hogy jó ötlet ilyen képeket feltenni magukról, de az ő bajuk. Utánozni nem kell őket...
2021. jan. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Ha kirakták közösségi oldalra, akkor nem magánügy, hisz ők akarják, hogy mindenki róluk beszéljen. Egyébként ribik, hála isten, hogy nem mindenki ilyen, te ne is legyél soha.
2021. jan. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Más kultúrába tartoznak. Neked az intimitásod értékesebb, nekik kevésbé.


"Szerintetek ez jó dolog?"

Nem lenne vele baj egy ideális társadalomban, de ezzel az objektivizálást segítik elő, és a sok like, vélemény hamis egót formálhat. Úgy érezhetik, ők az értékesek, de csak a testük miatt kapják ezeket, a testük mutogatása erős önbizalomnövelő forrássá válhat. És gondold el mi lesz, ha az a test megöregszik, és már nem kap megerősítést a lány.


"Mi a véleményetek arról, ha egy lány ilyen képeket bárkivel megoszt magáról?"

A szándék a lényeg, hogy miért teszik. Régen az izmos, edzett testet tisztelték, becsülendő eredmény volt. Ha valaki ilyen tiszta szándékkal rakja ki magáról a képet, teljesen jó. De ha azért, mert a hamis megerősítésekhez ragaszkodik, akkor nem jó.

2021. jan. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell feltenned ilyen képet, ha nem szeretnél. Én se szoktam. ;)
2021. jan. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%

Hány éves a barátnőd, és milyen képeket tesz fel?

Ha kiskorú, akkor nyilván nem jó, ha pedofilok csorgathatják rá a nyálukat, és ebben az esetben teljesen jogos beleszolni abba, hogy mit oszt meg magáról.

És ha tényleg olyan szinten magamutogato képeket tesz fel, amik ellent mondanak az insta közösségi irányelveinek, akkor még jelentheted is őket.


Ha viszont egyik sem igaz a barátnődre, (ergo egy felnőtt, aki a határokon belül posztol magáról) csak a te személyes ízléseddel nem férnek össze a képei, akkor hagyd.

A kondiban félmeztelenül feszítős fiúk dolgaiba szerinted bele szoktak így szólni a barataik? Szerinted róluk kiirnak szavazásokat a neten, amikre a legtöbb válasz olyan, hogy illetlenseg az, amit csinálnak?

Krvára nem.

Pedig rengeteg ilyen fiú/férfi van.

2021. jan. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszaitokat!

16-17 évesek vagyunk, ők leginkább fehérneműs képeket tesznek fel magukról, de az egyiküket sajnos már bugyi nélkül is láttam az Instán. :/

Én első sorban magamra vonatkoztatva értettem ezt a kérdést, hogy velem van-e a baj, hogy nem tartom ezt jó ötletnek.

Ezek szerint nem "gáz" az, ahogyan gondolkozok, megnyugodtam. 😅

Viszont ezen az oldalon szinte mindenkivel kapcsolatban láttam már kérdést, a vegánoktól elkezdve a testépítőkig és a vallási fanatikusokig, ez a kérdés rajtuk kívül rengeteg lányra (de akár fiúkra is) vonatkozhatna.

Engem zavarna, ha például idegen férfiak néznének ilyen képeket rólam, csak azért tettem fel a kérdést, mert furcsállom a gondolkozásukat.

Sok felnőtt mondta már nekem, hogy az ilyesmiből baj lehet.

Mi a legrosszabb, ami ilyen képek miatt történhet velük? :/

Tenyleg nem rosszindulatból kérdeztem, csak nem szeretném, hogy megint valami butaságba keveredjünk.

Ők úgy viselkednek, mintha ez teljesen természetes lenne.

A pedofiloknak már túl "öregek", de azért valamennyire aggódok értük. :/

2021. jan. 31. 20:03
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Bugyi nelkuli kepeket villamgyorsan leszedi az insta. Meg muveszeti oldalakrol is.
2021. jan. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ki volt takarva a feneke, de azóta már eltűnt a kép.

Mindegy is, csináljanak amit akarnak.

2021. febr. 1. 10:25
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
Fiatalabb srácoknak biztos bejön az ilyen. :D Engem valamiért üldöztek a perverz lányok egész életemben, lehet pont azért mert nem voltam kíváncsi a micsodájukra :D Ez olyannyira elfajult, hogy kénytelen voltam letörölni magam az összes soc.media felületről, mert még a gyerekkori barátnőim is elkezdték mutogatni magukat privátban, úgy, ahogy az engem nem érdekelt.(Életemben nem kértem senkitől sem ilyen kaliberű képet). Nem, nem vagyok meleg és aszexuális sem, csak simán nem érdekel minden jöttment nemiszerve. Mint a lányokat zavarják a random pipi képek pasiktól, engem is zavarnak a meztelen képek lányoktól. Nem tudom eldönteni miért nálam keresték állandóan az egójukat :D Szerintem egy srác aki érettebb mint egy doboz motorolaj, az egyetért. Aki nem, az meg valszeg a pipi küldözgetőkhöz tartozik és menőzik haverok között,hogy épp melyik könnyűvérű küldte el neki az egyébként amúgyis igénytelen vagináját :D 21f
2021. febr. 7. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

szia! nekem is vannak osztálytársaim, akik olyan képeket és videókat tudnak feltenni, amiket nem biztos hogy kéne..

szerencsére vannak olyanok, akik legalább "csak" a privát instájukra teszik ki, de akkor sem értem, miért kell olyan szelfiket pl feltenni, ahol csücsörítik a szájukat, sötétben vakuznak, közben majd megvakulnak, a végeredmény is hülyén néz ki..

pár osztálytársam a seggét szokta rázni ( már elnézést hogy így fogalmaztam) idegenek meg likeolják..

én se szoktam semmijen képet feltölteni sehova se, de ha tenném akkor is csak

1. privátba

2. nem magamról

szerintem egyáltalán nem baj (sőt) hogy nem raksz fel magadról minden percben vmi hülyeséget, úgyse kapnál érte semmit, csak pár perverz üzenetet hogy "mijen szep vaty", meg likeokat

2021. márc. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!