Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy átlag magyar ember okosabb...

Egy átlag magyar ember okosabb egy németnél vagy amerikainál?

Figyelt kérdés

2021. febr. 2. 10:57
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
89%

Az attól is függ, mit tekintünk okosságnak.

Ha pusztán az IQ-t nézzük (ami alapjában véve csak egy kis szelete annak), akkor nagyjából hasonló a helyzet a három ország között a felmérések szerint.


Ha a tájékozottságot, akkor már más. Persze egy afrikai vaktérképen egy átlagmagyar sem tudja megmutatni, hol van Gambia, de a világ általános dolgaiban tapasztalataim szerint tájékozottabb egy amerikainál. (Ami nem jelenti azt, hogy ne lehetne ettől még borzasztó szubjektív világnézete.)

2021. febr. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
76%

#11


Miért lennénk tájékozottabbak? Mert láttunk egy műsort, ahol nem tudták az EU vaktérképét? Te hány USA államot ismersz fel? Pedig némelyik nagyobb, mint Magyarország. Biztos, hogy van egy rétegük, akik sík buták, de szerintem a normál réteg sokkal nagyobb általános tudással rendelkezik, mert sokkal több inger éri őket. Főleg azokat, akik utazgatnak is.

2021. febr. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

#12

Sokat felismerek, de engem érdekel a földrajz.

A tájékozottság ennél sokrétűbb: alapvető fizikai-kémiai, társadalmi, matematikai, történelmi ismeretek. Ott már vannak gondok, mert az alapszintű oktatás rém gyenge. (UK-ban is)

2021. febr. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
95%
Nem kell összekeverni az okosságot a képzettséget, a műveltséget stb. ezek mind csak nézőpont kérdései. Egy IQ tesztet nyilván gyorsabban és biztosabban old meg az, aki már gyakorlott is ilyenben.
2021. febr. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
87%

Magyarokról is lehetne olyan videót csinálni, ahol nem ismerik fel a megyéket.


Az arab számos videó megvan mindenkinek?

2021. febr. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

#15

Igen, meg a Holdon lebegő tollas is.

Bármelyik országban lehet ilyen videót készíteni. Amerikában a H2O betiltására gyűjtöttek be sok aláírást, mondván, az egy veszélyes vegyület.


Amikor ott vagy, beszélgetsz emberekkel, akkor leesik, hogy miről van szó. Amikor jársz az ottani iskolába, és látod, hogy mit tanulnak, megérted, miért ilyen a helyzet.

2021. febr. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
szerintem én több államot ismernék fel vaktérképen mint magyar megyét
2021. febr. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

#13


Az alapszintű oktatásuk tény, hogy nem egetrengető, de azért az se véletlen, hogy a TOP 10 egyetem fele náluk van. Ugyanez kb igaz a Britekre is. Ők is furcsák ha személyesen beszélgetsz velük, de azért kemény azt mondnai, hogy nem ütik meg a szintet. Az USA-ban is bőven magas az általános tudás, csak nekünk nem tűnik fel, mert nem beszélünk velük annyit. Ha valakinek megmutatnád az Észbontók sorozatot, amit mi készítünk, még Zambia is elénk kerülne a sorban.

2021. febr. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%
17 ezen nevettem kicsit. Ment a zöldkéz.
2021. febr. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

#18

Igen, az egyetemek színvonalasak, és azokra sokat is költenek. Ez meglátszik az intézmények nemzetközi eredményein is.


De azokba csak a társadalom töredéke jár. Messze nem olyan "butácskák", mint amit tartanak róluk, de szerintem széles tájékozottságban nem érik el a magyar vagy a német átlagszintet.

2021. febr. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!