Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hiszik magukat sokan...

Miért hiszik magukat sokan annyira amerikainak hogy a magyar barátaikkal is angolul irogatnak?

Figyelt kérdés
Sok ilyet látok mostanában. Az instagramon kizárólag magyar barátaik vannak akik magyarul beszélnek és a kommentekben angolul irogatnak egymásnak :D Egy darab külföldi követőjük sincsen! Rákérdeztem egy ilyen ismerősömnél és a válasz az volt hogy az internet nyelve az angol :D de nem értem hogy egy privátra állított profilnál, 200 magyar ismerőssel miért kell angolul kiírni hogy itt vagyok a balatonon és utána angolul irogatni a haverok kommentjére.
2019. júl. 11. 12:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Van haverom, akivel én is angolul chatelek. Nem érzem magam amerikainak, egyszerűen éreztem, hogy kopni kezdett az angoltudásom, meg ő is, és megbeszéltük, hogy majd egymáson gyakorlunk.
2019. júl. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem vannak külföldi ismerőseim és barátaim, szóval emiatt írok angolul.

Privátban pedig több magyar barátnőmmel is angolul beszélek, mert ez egy nagyon jó nyelvgyakorlás.


18/L

2019. júl. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Jó nyelvgyakorlás, gyakran kommentekbe angol vicceket/mémeket írnak amiknek magyarul nincs értelmük, nem szeretnék hogy az angolul nem tudó ismerőseik értség amit írnak, viccesebb amit írnak ha angolul írják, kényelmesebb angolul írni....ezer meg egy ok van, benne van az is, hogy menőbbnek tűnik de az, hogy amerikaiaknak képzelik magukat biztos nincs közte.
2019. júl. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Na, ez jó gyakorlás, ha valakinek lenne kedve én is csevegnék angolul, persze naaagyon alap szinten vagyok, ennek tudatába.. köszi.
2019. júl. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

1. Attól, hogy valaki angolul ír, még nem lesz amerikai, söt nem is tartja magát annak.

2. Mivel vannak nem magyar emberek is az interneten, ök csak akkor értik meg a témákat, ha angolul írtak, és csak ilyen esetben tudnak hozzászólni.

3. Ha angolul írsz (írnál, ha tudnál), akkor gyakorlod a nyelvet, illetve sokkal több emberhez jut el a kommented.

4. A legtöbb (értelmes) ember tud angolul, ezért öket nem zavarja, mivel így is, meg úgy is megértik egymást.

2019. júl. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%
Én azt utálom, mikor valaki kiír egy depis idézetet, persze angolul. :D De ez az "internet nyelve az angol" khm... oké. :D Nem tudom, a chatelés angolul, gyakorlásként tényleg nem rossz, de sokan szerintem kép alatt alapból "menőzésnek" írják. Ez olyan, mint mikor depis angol idézetet ír ki az, aki egyáltalán nem is tud kb. angolul.
2019. júl. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%
Bennem fel se merülne, hogy "menő", hogy angolul kommentelek. Teljesen alap dolognak tartom az angoltudást, nem pedig olyasminek, amivel fel lehet vágni.
2019. júl. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
94%
Csak sajnos sokaknál igen. Jó pár személyes példát is ismerek.
2019. júl. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Csak jelzem, anyanyelvi szinten beszélek angolul (kinnt éltem 10 évig, ott jártam középiskolába és egyetemre) de nem jut eszembe az angolul makogó, tanulásra képtelen, lusta magyar haverokkal angolul “gyakorolni” akik azt hiszik hogyha a Netflixet nézik magyar buherált felirattal, akkor ők perfect tudnak.

Akikről beszélek, 90%-ban ilyenek, nagyon viccesen tudnak angolul, de annál nagyképűbben ordítják, hogy áj vánt á káfííí plízz, mert magyarul már rendelni sem lehet a Starbucksban ha már magyarok vagyunk :D Az egyik ilyen ismerősömmel amikor kinnt voltam a USA-ben mindig kijavították a helyiek, aztán meg se mert szólalni többet. Itthon meg nyomta az instát angolul mert ő kinnt perfect lett 1 hónap alatt.

2019. júl. 11. 13:08
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Akiről te beszélsz az simán ostoba. De azok többsége akik angolul írnak nem olyanok, mint a haverjaid (mert tudod nem minden magyar ugyan olyan, mondjanak bármit az emberek.)
2019. júl. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!