Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért pontoznak le GyK-n, ha...

Miért pontoznak le GyK-n, ha hasznos válaszokat adok?

Figyelt kérdés

Mielőtt válaszolok egy kérdésre, utánanézek neten, hiteles forrásokból gyűjtöm ki az információt. Pl. a Minecraft kategóriában mindent jól tudok, tudásomat megosztom és lepontozzák...

Ilyen szemetek lennének az emberek? A COVID hatására kergült meg az immáron a pusztulásra megérett világ?



2021. febr. 7. 20:27
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Mert itt a gyk-n senki nem a válasz hasznosságát pontozza, hanem azt, hogy ő személy szerint egyetért-e vele, őneki személy szerint egyezik-e a privát véleményével. Ha igen akkor zöld, ha nem akkor piros. Ez gyakorlatilag egy szimpátiaszavazás, a hasznosságnak és a racionalitásnak semmi köze hozzá.
2021. febr. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Dehogy a covid hatására, már előtte is full agyhalott volt itt mindenki.
2021. febr. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Az általad leírt tendenciát - paradox módon - pont az IT releváns kérdéseknél figyeltem meg leg markánsabban. Az ember azt gondolná, hogy pont az IT jellegű kérdésekre adott válaszokat nem pontozzák le, mert pont ott lehet a leginkább tényszerűbb válaszokat adni. Már egy ideje emiatt nem válaszolok semmilyen számítástechnikával kapcsolatos kérdésre.
2021. febr. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
Sajnos el kell dönteni, hogy segíteni, vagy magas százalékot akarsz.
2021. febr. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

Az emberek félreértelmezik a pontozást és nem "hasznos-nem hasznos" mércével mérnek, hanem "egyetértek-nem értek egyet vele" módon használják.

A másik "remek" dolog, amikor valakire rájön az 5 perc és adott kérdések összes válaszát lepontozzák.. de az ilyenekkel nem lehet sajnos mit tenni, számomra érthetetlen módon ők ilyenben lelik boldogságukat..

2021. febr. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Mert lehet, csak te gondolod hasznosnak, amúgy meg csak porkovativ. Ha nem így van akkor passz.
2021. febr. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%
Itt a jogi kérdéseknél a pontosan bemásolt, a kérdéshez releváns, hatályos törvényt is lepontozza az, akinek nem tetszik, hogy ez a törvény, szóval mit vársz?
2021. febr. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
92%

Az emberek hajlamosak érzésből pontozni. Ha vmi nekik nem tetszik, lepontozzák. Ami olyan témáknál még hagyján is, mint a családi kapcsolatok, felnőtt párkapcsolatok, ahol a kérdések nagy része érzelmi jellegű, bár ott is láttam hasonló jellegű problémát, főleg válással, gyerektartással, vagyonmegosztással, gyermekelhelyezéssel kapcsolatos dolgoknál, ahol konkrét jogszabályokat írtak le... a hülyéje meg "ez nem igazságos így!" - gondolja puffogva, és lepontozza. Pl. hogy válásnál és vagyonmegosztásnál Magyarországon nem fogja azért a bíróság megbüntetni XY-t, mert megcsalta a másikat.


Nekem is volt ilyen élményem. Egyetemen tanultam, olyan embertől, aki az egyik legnagyobb tudású oktató, akinek a magyar irodalom a fő témaköre, specialitása. Ő mesélte nekünk, nehezen fellelhető, de hiteles forrásokkal alátámasztva, hogy Petőfi nem volt egészen az a hős forradalmár, akinek szeretjük hinni, mert ugye kellenek nekünk hősök, kicsit kiszínezték a sztorit körülötte... ami a kis 11.-es olvasókönyvben van róla, nem 100%-ig fedi a valóságot. Ezt leírtam egy kérdéshez válasznak, erre a sok harcos lelkületű jóember mindenféle hazaáruló szutyoknak elnevezett és lepontozott a sárga földig, hogy én nulla tudással porbatiprom a szent forradalmárunk emlékét (ott is leírtam, hogy kitől, hogyan értesültem).

2021. febr. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
87%
Itt sajna nem az esz dominal.
2021. febr. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!