Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Melyik gondolat szimpatikusabb...

Melyik gondolat szimpatikusabb számodra?

Figyelt kérdés

1. Mérlegelem a helyzetem, hogy optimálisak e a körülmények ahhoz, hogy gyereket vállaljak, s ha nem (pl. nem megfelelő anyagi helyzet vagy nem megfelelő méretű ház), akkor inkább nem vállalom be a gyereket.


vagy


2. Mindenképpen vállalok gyereket, mert szeretnék, akkor is, ha jelenleg nincsenek meg hozzá az optimális feltételek, majd alakul valahogy.


2021. febr. 10. 15:19
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Az első a szimpatikusabb, a második pedig az emberiség egyik legnagyobb problémája.
2021. febr. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az elsőt kiegészíteném picit, mert igazából így gondoltam:


Mérlegelem a helyzetem, hogy optimálisak e a körülmények ahhoz, hogy gyereket vállaljak, s ha nem (pl. nem megfelelő anyagi helyzet vagy nem megfelelő méretű ház), akkor inkább nem vállalom be a gyereket, és ha ezek a körülmények nem is javulnak, akkor inkább sose vállalok gyereket.

2021. febr. 10. 15:23
 3/8 anonim ***** válasza:
62%

Minden az igényeken múlik. A romák is csinálnak több gyereket putriba, albérletbe is csinálnak az emberek gyereket..stb.

Kinek mi az optimális helyzet. Nem lehet mindig arra várni, hogy majd jobb lesz..stb, közben meg elfelejtesz élni.

2021. febr. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A kiegészítésed nem tetszik.

Ha nem megfelelőek a körülmények, akkor változtatok. Másik munkát keresek, addig megyek, amíg jobb nem lesz, akár az országhatáron kívülre is, és nemcsak a jövőbeni gyerekekért. Saját magunkért. El nem tudom képzelni magam, hogy minimálbért keresek, és beleragadok.


Mi így tettünk a férjemmel. Ma, kb 8 évvel a kiköltözésünk után jó keresettel, sajàt házban élünk, van megtakarításunk. Egy kislányunk, úton a 2baba.


Mindketten csóróságból jövünk, oda nem akartunk volna családot. Sok év, sok munka, de most, 30 felett azt mondom megérte.


Szóval az 1-es pont.

2021. febr. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az igazság valahol félúton van szerintem.

Az első dolog, hogy akarsz-e gyereket.

Aztán a következő: természetesen kell egy fajta anyagi háttér, DE túlzásokba se kell esni, gyerekek ezrei nőttek fel panelban és lettek egészséges felnőttek. A másik meg, hogy lehet a gyerek születésének pillanatában még nincs ház...majd lesz később...

Pl én is és a húgom is panelba születtünk, 4 évvel később költöztünk házba és lett saját szobánk. Teljesen rendben volt.

2021. febr. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5

Valahogy én is így látom. Kell legyen egy aranyközépút, csak kíváncsi vagyok kinek merre billen inkább a mérleg.

2021. febr. 10. 16:02
 7/8 anonim ***** válasza:
55%

#5 Ahogyan mondod.


Sokan a tökéletest, aztán a még tökéletesebbet keresik, és emiatt sohasem lépnek, "mert még nincs itt az ideje".

2021. febr. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2.
2021. febr. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!