Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit jelent TikTok-on meg...

Mit jelent TikTok-on meg Instán a pl. she/ they meg a he/ him kiírás?

Figyelt kérdés

Ha pl. azt írja valaki, hogy she/ her, akkor az egy leszbikus lány, vagy egy leszbikus transznemű lány?


Vagy ez így hogy működik?


És akik nincsenek fent így a közösségi oldalakon/ nem használják annyira, azok nem fogják érteni a kérdésemet.. :/



2021. febr. 12. 23:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
27%

[link]

[link]


Minden egyéb hasonló kérdésre: urbandictionary.com

2021. febr. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
3%
azt jelenti hogy most dugott fel a seggébe 200 tonna tömény vasat
2021. febr. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
45%

She: ő (nőnemű)

Her: őt (nőnemű)

He: ő (hímnemű)

Him: őt (hímnemű)

Általános iskola angol nyelv 1-2. osztály.

Szívesen.

2021. febr. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
26%

Nem kell ehhez fent lenni kozossegi median. Egyszeru nyelvtan. She / her azt akarja, hogy nokent tekintsel ra. Ez lehet barki, aki magara nokent tekint, de nyilvan egy ferfitol hulyen hangzik.


Ugyan ez igaz forditva is.

2021. febr. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Jaj! Most ez komoly? Nyilván tudom, hogy ez angol névmás, te seggfej. Komolyan mondom! A rosszindulatú emberektől már herótom van. Fogadni mernék, hogy kb. ez az egész angoltudásod, kedves harmadik.


De akkor az első az az a nem, aminek tartja magát, és akkor a másik meg az, ahogy akarja, hogy megszólítsák? Mert én arra gondoltam, hogy igen az első, hogy he pl. az egyértelmű, de a második nem az, hogy kikhez vonzódik? Hogy pl. he/ him, ez egy magát férfinak tartó és férfiakhoz vonzódó személy? Vagy azt akarja, hogy őt him-kémt szólítsák?

2021. febr. 13. 00:12
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Miért kislány, szerinted egy "he"-t minek kell szólítani? Autóbusznak? Nyilvánvaló hogy ha valaki férfi akkor az he, és him-ként hivatkoznak rá. Ezen nincs mit túlbonyolítani.
2021. febr. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Te olyan értetlen vagy.. Elmagyarázom, hogy a hozzád hasonló IQ bajnokok is megértsék, bár felesleges, mert úgysem te leszel az az ember, aki választ ad a kérdésemre..


Szóval: arra vagyok kíváncsi, hogy a második az a nemi identitására vonatkozik, vagy arra, hogy hogyan akarja, hogy szólítsák?

2021. febr. 13. 01:12
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem #1 hasznos választ adott azért. Itt szerintem mindkettő arra utal, hogy hogyan szeretné, hogy szólítsd. Egy transgendernél sem láttam volna, hogy leírja a biológiai nemét, majd amelyik genderre váltott, mert akkor he/she | she/he lenne.

Inkább az, hogy ha she/they van, akkor ő lányként tartja magát számon, de magára vonatkozóan a gendersemleges megszólítást preferálja.


Ez az egész eleve zavaros, mert a gender sincs normálisan ledefiniálva és sokszor keverik a nemmel (biológiai nemmel), pedig köze nincs a kettőnek egymáshoz.

2021. febr. 13. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
18%

#7:

Hát ez hihetetlen, miért szerinted mégis mire vonatkozik, te észkombájn p*csa? És még te idegbajoskodsz a válaszokon meg seggfejezel? Hogy jön ide az, hogy "hogyan szólítsák"? Szerinted annyira hülyék az emberek, hogy nem tudják, hogy a he az hímet jelent? Te tényleg ennyire f*sz vagy vagy csak megjátszod magad? Feküdj le aludni inkább. Hülye p*csa.

2021. febr. 13. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%

Nincs semmi köze a szexualitáshoz. A megszólításra vonatkozik, hogy milyen módon szólítsd az illetőt, mert nem mindenki azonosul pl. a biológia nemével.

A she/her-nél mindkettő az adott illetőre vonatkozik, hogy pl. úgy beszélj róla, hogy "she likes milk/her milk spoiled."

A pronounok/megszólítások kiírása a transzneműeknél gyakori, hogyha pl. még átmeneti állapotban van a biológiai neméből az ellentétesbe való átváltása, akkor tudd hogy hogy szeretné hogy szólítsd, hogy elkerüld a kellemetlenségeket, és nem az általa preferált nemként utalni rá. (ezt "misgendering"nek hívják, lehet véletlen vagy szándékos)

Elterjedt lett egyébként a nem transzneműeknél is a nemi megszólítás kiírása a közösségi profiljuk bemutatkozó részén (főleg twitteren és instagramon), aminek a célja hogy normalizálja azt hogy az embereket a preferált nemén szólítsuk meg, és ne legyenek egyedül a transzneműek akik kiírják ezt.

2021. febr. 13. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!