Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan meríthetnék ihletet a...

Hogyan meríthetnék ihletet a zeneszerzéshez?

Figyelt kérdés
Régebben sokkal több darabot írtam de így a karanténba alig születik valamilyen alkotás. Párkapcsolatom nincs már egy ideje pedig az mindig nagy motivációt nyújtott a zeneszerzésre. A szomorú csendes magányban képtelen vagyok alkotni és ha nem írok zenét egyre lejjebb és lejjebb kerülök lelkileg tehát ez egy ördögi kör... És az sem segít ha a családtagok, ismerősök bíztatnak, elismernek mert én mindig újabbat és eredetibbet szeretnék alkotni... Hogyan mászhatnék ki ebből??

2021. febr. 14. 13:14
 1/6 anonim ***** válasza:
2021. febr. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
82%
gondoltál már arra hogy esetleg egy kitalált karaktert elképzelj, és adj neki egy háttértörténetet, és szóljon arról a dal? mármint nem egy lila kisegérre kell gondolni, hanem mondjuk kitalálhatnál egy reális (bár igazából ez sem számít) történetet. azok a dalok magyom szépek tudnak lenni amik történetet mesélnek el. vagy zenésíts meg egy verset
2021. febr. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha igazi alkotó vagy, akkor csak belülről fog jönni. Az alkotás egyfajta önkifejezés, terápia, ha belül nincsen semmi, akkor nem fog születni semmi. Próbálj meg még mélyebben elmerülni a belső világodban, és megfogni egy érzést, akár a szomorú csendes magányról, amiben most vagy.
2021. febr. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Csak csináld végig, amibe belekezdesz, és persze kezdj bele valamibe! Ennyi az egész, komolyan. És nem baj, ha nem jó, csak ne ragadj a részletekbe és ne is hagyj benne igazán gyagya dolgokat, akkor esélyesebb, hogy később még beválogatod a továbbgondolandók közé egy nagy LP nekifutásnál mondjuk.
2021. febr. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Geszti Péter mondta egyszer, hogy rengeteg élményt kell magunkon átáramoltatni, hogy új inspirációkat nyerjünk ezekből. Szóval sok élményt szerezz.
2023. febr. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kicsit hasonló egyébként ami velem is történik, de én nemrég rájöttem, hogy szinte elfelejtem a korábbi kreatív eredményeimet, így nem is örülök nekik elég ideig. Szóval ezeket újra elő kell venni, és megvizsgálni, rácsodálkozni.
2023. febr. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!