Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Magyarországon melyik iskolába...

Magyarországon melyik iskolában lehet a zeneszerzésről tanulni?

Figyelt kérdés
2017. júl. 27. 22:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Sok ilyen van, már általános iskolák közt is (Miskolcon pl. a Fazekas) ahol zenei osztályok vannak. Közép- és felsőoktatásban meg kimondottan vannak erre szakosodott iskolák. Megintcsak Miskolcon a "zenepalota".


Viszont a fantáziát azt nem fogod tudni elsajátítani sehol. Ha teljesen a nulláról írnál egy dalt, azt kútfőből kell megtenned, senki nem tudja helyetted megírni (az már amúgyse a tied lenne). A tehetségtelen zenebohócoknál persze divat lenyúlni más szellemi termékét "feldolgozás" címén és sajátként tálalni,de te ne kövesd el ezt a hibát.

Az se árt, ha van abszolút hallásod, bár ez nem feltétel. Mozartnak és Chopinnak például volt, Schumannak nem.

A kottázást viszont nagyon kell vágnod, akár papíron, akár zenekészítő programban (én az Anvil Stúdiót használom). Nem egyszerű és sok türelem & kreativitás kell hozzá, de hidd el, nem lehetetlen! Én már egy ideje foglalkozok zeneszerzéssel, és nem panaszkodhatom. Mire végzek, szerintem 200-nál is több számom lesz :))))))))))

2017. júl. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha a nullarol kezdened, akkor eloszor menj be egy alapfoku muveszetoktatasi intezmenybe es mondd, h neked ilyen ambicioid vannak.


Pl az elso valaszban emlitve volt a Fazekas.

Nem tudom hol laksz, de gondolom van vmilyen zeneiskola nalatok.


Aztan a kovetkezo lepes lehet a zenei szakkozep (szakgimnazium) van sok helyen, Szekesfehervar, Budapest, Gyorben a Richter Janos Zenemuveszeti, stb.

2017. júl. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Már írtam csomó filmzenét amelyek szerintem nagyon jók lettek, de biztos van csomó olyan dolog amit még nem tudok ezzel kapcsolatban, szóval nem ártana egy iskola hogy bővíthessem a tudásom ezen a téren. Zeneszerzésnél fl studiot használok amiről szinte mindent tudok, de a kottázáshoz közöm nincs. Régen jártam zongorázni, de azt már teljesen elfelejtettem, de majd szánok arra is időt hogy újra megtanuljak rajta játszani. Köszönöm a válaszokat! :) Majd utánanézek ezeknek az iskoláknak.
2017. júl. 27. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!