Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan koptattok le egy nem...

Hogyan koptattok le egy nem kívánt ismerőst?

Figyelt kérdés
Pl. akik meglátnak az utcán és elindulnak feléd, de te nem akarsz velük beszélgetni. Velem most volt ilyen, mondtam, hogy "Bocsi, nem.", majd arrébb mentem, erre jött utánam, hogy "Mi van, miért nem, miért rázol le?" Ilyen esetben mi az, amiből értenek? A teljes csönd?

2021. febr. 15. 12:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondd neki, hogy sietsz, időpontra mész valahova, nem érsz rá.
2021. febr. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
"Bocs Béla, most nem érek rá, minden jót!" Mire végigmondom már elég messze vagyok, hogy ne akarjanak utánam jönni.
2021. febr. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon utálom kellene egy embert hogy így megsértsem higy "bocsi nem". Ha ennyire nem kedveled akkor mond meg hogy nem akarsz beszélgetni és kész. Nem kell kifogás.

Ha simán nem akarok beszélgetni valakivel én nagyon rövidre tudok zárni egy beszélgetést. Köszönök neki, és pár mondat után továbbmegyek, mivel fontos dolgom van. Nem is igazán kell kifogás. Továbbmegyek és kész. De ha szóval akár tartani akkor jön a sietek valahova kifogás.

2021. febr. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%
Rosszul írtam, mert köszönés után megyek tovább, nem miközben beszél hozzám 🙂.
2021. febr. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen, valóban nem a legszebb módja volt az elutasításnak, de azt elfelejtettem leírni, hogy egy olyan emberről van szó, aki áskálódott ellenem és most jópofiskodni akart megint, mintha nem emlékeznék arra, hogy miket tett velem. Tehát nem egy barát, akire éppen akkor nem értem rá. Köszönni én is köszöntem, igazából így volt: "Bocsi, most nem, szia!"

Aztán valamit sértődötten odamotyogott. :D

Köszönöm mindenkinek a válaszokat egyébként.

2021. febr. 15. 12:52
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Így már más tészta, rosszindulatú ismerőssel nyilván én sem lennék udvarias. Ilyenkor a lekoptatás legyen a cél, akár megsértődik, akár nem. Szerintem belefér a "bocsi, nem".

Ha nem ért belőle és megy utánad, ahogy írtad (engem az olyen nagyon meg tud ijeszteni, amikor valaki nincs tisztában azzal, hogy a másik határait nem szabad tovább feszegetni), akkor mondd ezt: "Ennek a beszélgetésnek vége, kérlek, menj el." Ha még mindig nem érti meg, akkor "Azt mondtam, hogy vége a beszélgetésnek, menj el, vagy hívom a rendőröket/kiabálok stb". Ha még ez sem segít, akkor a teljes csönd is megfelel, azzal nem nagyon lehet mit kezdeni. Msx. simán hátat fordítasz és otthagyod. Erőszakos követőkkel, "zaklatókkal" nem kell kedvesnek lenni, nyugodtan legyél határozott, udvariatlan, kategorikus.

2021. febr. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!