Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van egy lány a közelemben...

Van egy lány a közelemben akiben elég alacsony az érzelmi intelligencia és az empátia. Hogy lehetne rávezetni hogy ez nem jó?

Figyelt kérdés
28 éves lányról van szó.
2021. febr. 16. 09:47
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
86%

Én is ilyen vagyok és utáltam, mikor rám akarták erőltetni azt, hogy sírjak, mert azt ILLIK. Lehet ő is olyan, mint én, hogy tudja mit miért érez és logikusan éli meg.

Mondjuk az is vicces, hogy egy olyan ember akarja rávezetni az empátiára, aki nem elég empatikus ahhoz, hogy elfogadja vannak ilyen érzelmi robotok, mint ő vagy én :D

2021. febr. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lenne jó? Én nagyon érzelmes vagyok, de sose értettem, miért kéne ezt olyanoknak ráerőltetni, mint például a #11-es. Ártanak valakinek? Nem. Akkor meg?
2021. febr. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

És az milyen amikor egy ember halálakor azt mondja: "mit izgulsz, úgy sem ismerted?"

Egyébként nagyon is ismertem.

2021. febr. 16. 10:29
 14/19 anonim ***** válasza:
89%
Hát az pontosan olyan, mint az empátiahiány. Ha zavar téged, akkor ne beszélj vele, megváltozni úgysem fog.
2021. febr. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
57%
Az érzelmi intelligencia egyenlõ az empátiával. Ha magas az eq-d akkor kifinomultabb empatikus képességed van.
2021. febr. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
71%
Miért kéne megváltoznia miattad, ha neki így jó?
2021. febr. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Ő ilyen, semmivel nem rosszabb, mint te vagy én. Ha ezt nem bírod elviselni, akkor ne tarts fent vele kapcsolatot.
2021. febr. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
71%
Rávezetni? Nem tudod. El kell neki mondani, hogy szerintetek lehetne empatikusabb is, kész. Ha bízik bennetek, akkor elgondolkozik rajta. Tanulható készség bizonyos fokig.
2021. febr. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
62%
Sehogy. Erre magának kell rájönnie az eltelt idők folyamán. Az egyik oldala az ennek, hogy nem illik a szükségesnél mélyebben belefolyni mások életébe. A másik, hogy a környezete ki fogja alakítani a viselkedésmodellt az irányába is, amellyel megadja neki az esélyt a fejlődésre. Ha a környezet által küldött jelek nem elégségesek arra, hogy belássa a változtatás szükségességét, akkor pedig menthetetlen, - nincs és nem is lehet mit kezdeni vele.
2021. febr. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!