Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van rábukva az egész...

Miért van rábukva az egész világ a japánokra, koreaikra meg anime nokedlikre?

Figyelt kérdés

2021. febr. 18. 01:07
1 2
 1/19 kurasakikun válasza:
52%
Inkább....te miért nem? :) XD
2021. febr. 18. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
76%
Én nem vagyok rábukva beleértve a 110 ismerősömet, szóval ez túlzás
2021. febr. 18. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
25%
Most ez a trendi. 🤷🏼‍♀️ Majd abbahagyják és találnak mást.
2021. febr. 18. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
81%
Nagyon vonz a kultúra, mivel sok mindenben nagyon más mint a miénk. Imádom ahogy a világról gondolkodnak, ahogy megformálják a karaktereket, és amilyen színészi/filmes/animációs eszközöket használnak. A filmjeik sorizataik nagyban különböznek a mieinktől, míg a nyugati sztorik inkább eseményközpontúak, a Távol-keletiek inkább karakter központú tartalmakat csinálnak. Sokkal fantáziadúsabb történeteik vannak. És a tisztelet a másik ember felé, a meghajlás, teljesen elképeszt egy ilyen embert mint én, aki ilyen tuskó világban szocializálódott. Ezer oka van, és a többit nem is mondom, mert megsértődnek az amerikai film fanok.
2021. febr. 18. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
81%

Mert náluk kb. a legnagyobb szemét anime is versenyezni tud a nyugati "magas" kultúrával.

A kifejezetten jó animéket meg meg sem közelíti a nyugati sorozat, filmes világ, esetleg 1-2 kivételtől eltekintve.

Így meg aztán nehéz ignorálni japánt, ami mesterműveket tesz le az asztalra pár évente.

2021. febr. 18. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
89%

Nem a műfajról beszélek, hanem arról amit a műfajom belül alkotnak.

Viszont ezzel kijavítva a kérdésedet, az elmúlt 20 évben elég látványosan a megelőzte a nyugati kultúrát, átlagot tekintve mindenképp.

2021. febr. 18. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
12%
Azt se tudom, mi az az anime.
2021. febr. 18. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
73%

Azért, mert Keleten elegük lett a NY>K médiaáramlási lejtőből (vagyis hogy az egész világ az amerikai kultúrától zeng) valamint ennek irgalmatlan nagy kizsákmányoló gazdasági hatásaitól, ami kinek pozitív, kinek negatív, és tudatosan kitalálták, hogy az új nemzedék agymosásával (gyerekeknek anime, majd fiataloknak K-POP) ezt 20-30 év alatt kiegyensúlyozzák, megfordítják. Azelőtt, a mi időnkben Japán és Korea kb. annyira volt ismert, mint Tádzsikisztán meg Kambodzsa, nem viccelek, röhögtek is volna itt a "felsőbbrendű europidok" hogy lejöttek-e már azok a fáról... Hát le, meg el is húztak.


Engem különösebben nem érdekel se pró, se kontra. Viszont a nyugati, mindent (saját kultúránkat is) elsöprő, megfojtó áradatot rühelltem már annyira, hogy azt mondom a japánoknak és koreaiaknak, hogy igazuk van, és hajrá! Örülök, hogy az amcsik kaptak végre némi konkurenciát. Meg a keményen terjedő iszlám is kapott, mert Ázsia szerte tíz éve még az szívta be a fiatalokat, pláne miután az oroszok a fél kontinensről levették a kezük. Ti nem is tudjátok, miből rángatta ki Ázsiát a K-POP, és mi lenne most ott helyette...

2021. febr. 18. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
73%
Na, itt a mai troll kérdés.
2021. febr. 18. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
81%
Újabb provokáló kérdés?
2021. febr. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!