Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem tudom lecsendesíteni a...

Nem tudom lecsendesíteni a gondolataimat, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hiába próbálom kikapcsolni a gondolataimat, hogy egy kicsit tudatosan a jelenben legyek, egyszerűen nem megy, folyamatosan újabb és újabb gondolatok jönnek a fejemben, és nem is ilyen durva gondolatok, hanem pl. hogy mi legyen holnap az ebéd és hasonló hülyeségek. Hogyan kapcsolódjak ki?

2021. febr. 19. 00:08
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Az alvás ebben remek segítség.
2021. febr. 19. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%

A vilagon a legnehezebb. Es minel inkabb akarod, annal inkabb gorcsos vagy. Jogazni kell. Futni.

Viszont a mindfulness veszelyes dolog az emberek erzekenyebb reszere. Ugy orultem, mikor tanulmanyokat olvastam errol, mert ram veszelyes minden ilyen. Az, hogy figyeljem a legzesemet, onmagaban legjobb recept a panikrohamra.

Egy tevekenyseg sokkal jobban kikapcsol, mint a csukott szemmel valo jajmarmegintgondolokvalamire.

2021. febr. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Imádkozz, meditálj!
2021. febr. 19. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A mi legyen holnap az ebéd az a jelen része, mert hamarosan lehet főzni, én ilyenkor nem szoktam lecsendesíteni a gondolatokat, hanem tényleg valami olyanon gondolkodok ami holnapra kellhet, akkor ebbe belefáradok és elalszom.
2021. febr. 19. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én ettől kicsit durvábbakról gondolkodom mostanában... Pláne most.


Nem én vagyok a legjobb tanácsadó, de ha nagyon csendet akarok a fejembe, mostanában olyan sorozatot nézek amit szeretek és ott szándékosan üresbe teszem magam és arra figyelek. Vagy magamra erőltetem a majd lesz valahogy leszarom állapotot. Amikor besokallok akkor beleszarok az egészbe. Igaz később megint felidegesít.

2021. febr. 19. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja néha én is durvábbakról gondolkodom, pl most épp azon gondolkodtam hogy miért van az hogy következmények nélkül lehetnek szemetek egyesek. Hogy lehet revansot venni ami még nem tilos? Kifigurázás? Nem sürgős a dolog, mert van más dolgom is de nem akarom a durvább szemétkedéseket következmények nélkül hagyni.
2021. febr. 19. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Minél inkább próbálod lecsendesíteni őket, annál kevésbé fog menni. Inkább engedd el a lecsendesítésre irányuló vágyat, és csak légy lazán tudatos.
2021. febr. 19. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%

Gyakorolj.

Próbálj a belső rezgésedre figyelni. Az olyan mintha egy beszélgetésnél a másikra figyelnél, nem lesz mellé gondolat.

2021. febr. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8 Ez jól hangzik, tudnál még valamit írni erről?
2021. febr. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Gyakorlás teszi a mestert - ebben is.

Az elején még természetes, hogy jönnek a gondolatok. Ha görcsölsz, akkor még nehezebb lesz.

Eleinte csak pillanatokig fog menni, majd aztán másodpercekig, végül perceket (vagy még többet) leszel képes eltölteni "üres" állapotban.


Én nem vagyok egy nagy meditáló (sajnos, pedig kellene), de gyakoroltam egy ideig, és észrevettem, hogy így működik.


Ne legyenek túl nagy elvárásaid rögtön a legelején. Engedd meg magadnak, hogy akár hetekig is ostromoljanak gondolatok. Meglátod, hogy majd egyre jobban fog menni!

2021. febr. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!