Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van mindenkinek annyi...

Miért van mindenkinek annyi cucca?

Figyelt kérdés

Nézek pár youtube videós családot is, meg nekem is van nyilván sok családtagom ismerősöm, és akárkihez megyek tele van a hatalmas beépített szekrény rogyásig, a kamra tele van pakolva nem csak kajákkal plusz még mindenkinél van hatalmas tároló vagy vagy melléképület is ami tele van cuccokkal.

Nekünk is van gyerekünk is kutyánk is de nem értem, melléképületünk nincs, a szobákban is össz vissza a 3 db 6os IKEA Malm komód van + a konyhaszekrény és ennyiben elférünk, semmi nincs elől, plusz pár dolog porszívó ilyenek a háztartási helyiségben van, de ott is táncolni lehetne kb. Mitől van másoknak ennyi cucca csak nekünk nincs? Néha hülyén érzem magam mikor mindenki arra panaszkodik hogy jaj már sehova se férünk, én meg nem értem..


2021. febr. 23. 17:23
 1/6 anonim ***** válasza:
45%

Sopping mánia..


Az belső értéktelenség legláthatóbb tünete az értékfelhalmozás.


Nézd meg egy pap lakását...

2021. febr. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem tudatos, csak így alakul. Folyton új cuccok, de talán ha lominál kidobnak valamit, mert nem zavarja őket, "elfér az ott", "még úgyis jó lesz valamire"...

Meg sok az impulzív vásárlás. Nem úgy vesznek valamit hogy "szükségem van új kisasztalra a nappaliba, mert a régi kopott/egy barna jobban illene az összképbe", hanem hogy "jaj de jó ez az ikeás kisasztal, és most 20 helyett csak 15, vegyük meeeg".

2021. febr. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert minél több javad van, annál inkább többre vágysz.
2021. febr. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Metionin ***** válasza:
100%
Hát nálam könyvekkel van tele minden.
2021. febr. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
81%
nálunk pl. mindenhol van minden, rengeteg könyv, még több ruha, mert két szülő és két fiatal felnőtt gyerek, az négy adag kabát, négy adag elegáns ruha, és rengeteg ágynemű, lakástextil, és mivel mi vagyunk arangidős gyerekek a nagycsaládban, az összes kinőtt ruhánk is nálunk van, innen kerül el a fiatalabb rokonokhoz... meg könyvek, meg nemdobjukkimertmégjóleszvalamire cuccok... plusz a hobbijaink is ilyen térfoglalósok, itt egy varrógép, ott egy repülőmodell, oktatási segédanyagok, szemléltetőeszközök, az apám mérőműszerei, sportcuccok... nem tudom, talán az, hyg születésem óta itt élünk, és nem kell költözéskor szelektálnunk... és így lassan felgyűlt sok minden.
2021. febr. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én se értem, rokonaim is gyűjtögetnek meg vásárolgatnak mindent, és ők maguk is LOM-nak nevezik a sok tárgyat, felét se használják, csak jó lesz még valamire. Nem értik, mi hogy férünk el 35 négyzetméteren kényelmesen, szellősen, úgy hogy több tárolóbútorunk félig üres - egyedül könyvből van sok nekünk, de azokat szeretjük is, így nem éreztem soha kacatnak. :)

Nem értem én se. Mióta nem kell ilyen emberekkel együtt élnem, azóta annyira nem is érdekel, szenvedjenek ha nekik az a jobb. :D

2021. febr. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!